Karas Ukrainoje. Keturi šimtai keturiasdešimt šeštoji (Gegužės 15 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Vakarinės žinios. 😉 Ukrainos prezidento V. Zelenskio vizito JK metu paskelbta, jog britai perduos didelį kiekį oro gynybos raketų ir ilgo nuotolio atakos dronų, taip pat intensyvės Ukrainos lakūnų rengimas. Visa tai sukėlė malonų ausiai rusų soc. tinklų spiegimą. Tam, kad tas spiegimas kaip įmanoma būtų mažesnis, agresoriaus „gynybos“ ministerija liko ištikima sau ir paskelbė jau numušusi Storm Shadow raketą. Įrodymai tradiciniai, neaišku iš kur ir kada surinktos kažkokios nuolaužos (neatmestina, kad šios raketos nuolaužos surinktos po sėkmingo ukrainiečių smūgio Luhansk apylinkėse). 😃

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis. Šiandien „LNR vidaus reikalų ministras“ į kirpyklą atėjo savo snukio plaukų susitvarkyti. Po kabūm „ministeriui“ snukio plaukai jau nebelabai rūpėjo. Jis sužeistas, jo būklė sunki. Ar tai ukrainiečių ar pačių rusų darbas – sunku pasakyti.

📍 Svatove. Agresorius toliau manevriniais vienetais su aviacijos parama atakuoja šiaurinį flangą. Vieni rusų karo propagandistai paskelbė, jog okupantams pavyko užimti Masyutivka, tačiau kiti iš to šaiposi. Šiame kontekste galima sutikti su pastaraisiais. Tos sudaužytos kelios trobos neturi jokios taktinės vertės. Jei čia rusai ir užėjo, tai greitai buvo priversti atsitraukti dėl ukrainiečių ugnies nuo dominuojančių aukštumų. Daugiau taktinės vertės turi Masyutivka gyvenvietės apylinkės iki Oskil upės, tačiau šis riešutėlis rusams neįkandamas. Tuo tarpu, mūšis sektoriaus centre (Kyslivka – Novoselivske) tęsiasi. Panašu, kad rusams ten ne pyragai, nes jie kontaktinėje linijoje aktyviai naudoja aviaciją.

📍 Kremina. Toliau vyksta lokalūs susidūrimai, kontaktinė linija nejuda.

📍 Lysychansk. Agresorius ir toliau laiko iniciatyvą savo rankose, bando išlaikyti gynybos liniją naudodamas aviaciją. Sąlyginė ramybė šiame sektoriuje anksčiau ar vėliau sudarys galimybes Ukrainos vienetams pradėti kontratakas, o sėkmės atveju, inicijuoti puolimą link Vrubivka – Popasna. Tai būtų riebus vinis į rusų grupuotės karstą prie Bakhmut. Todėl tikėtina, kad rusai gynybos gilumoje performuoja padalinius ir greitu laiku gali atnaujinti puolamuosius veiksmus link Bilohorivka ir Spirne.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiauriniame flange ukrainiečiai plečia anksčiau įvarytą pleištą prie Berhivka – Yahidne, taip pat jie aktyvūs prie Vasyukivka. Tokiu būdu kyla vis didesnė grėsmė agresoriaus pajėgoms aplink kelią į Slovyansk (Orihovo Vasilivka – Zeliznianske atkarpoje). Jei Ukrainos pajėgos pralauš okupantų gynybą ir įsitvirtins aplink Yahidne – Krasna Hora – Blahodatne esančiose aukštumose, šiauriau išsidėsčiusios rusų pajėgos gali būti atkirstos. Tai suprasdami rusai kaip pašėlę kontratakuoja nuo Berhivka – Yahidne link Hrihorivka – Bohdanivka.

📎 Nepaisant didelių problemų flanguose, Wagner samdiniai Bakhmut mieste nepereina į gynybą, o toliau bando pulti. Jiems pavyko nežymiai pasistūmėti į priekį. Jau esame minėję, kad rusų vienetams flanguose traukiantis, toks Wagner kovotojų judėjimas pirmyn ne tik mažareikšmis, bet ir pavojingas pačioms rusų pajėgoms. Panašu, kad tokiu būdu pasireiškia Wagner ir kariuomenės konkurencija, kuri gali rusams kainuoti labai brangiai. To jiems ir palinkėsime. 😉

📎 Pietiniame flange ukrainiečiai dar šiek tiek nupjovė link Chasiv Yar išsikišusio pleišto. Rusai priversti trauktis link Klishiivka. Kaip anksčiau minėjome, palikus aukštumas vakariau šios gyvenvietės, jos ginti nėra didelės prasmės. Tad jei Ukrainos pajėgos dar pasistūmės bent 2,5 km, galimai okupantai bus priversti trauktis iki Opytne. Aišku, ukrainiečiai gali su tuo nesutikti ir papildomai smūgiuoti iš šiaurės nuo Ivanivske link Klishiivka ir atkirsti visą šią rusų grupuotę. Nepamirškime ir prie Kurdiumivka išdykaujančių ukrainiečių. Tai nebūtinai įvyks greitai, kadangi rusai čia, taip pat kaip ir kituose sektoriuose, intensyviai naudoja aviaciją bei kontratakuoja. Tiesa, tai daro bukai puldami jiems likusiu koridoriumi link Chasiv Yar ir Ivanivske, vietoj to, kad ieškotų gynėjams skaudesnių vietų. Neatmestina, kad tai rodo vietinių vadų desperaciją, sutrikusį vadovavimą ir valdymą (V2) bei rimčiau kovoti gebančių pajėgų trūkumą kituose ruožuose. Tokių kontratakų rezultatas nuspėjamas.

📍 Avdiivka – Mariinka. Prie Avdiivka ukrainiečiams pavyko išmušti rusus nuo kelio prie Kruta Balka, tačiau tęsiasi sunkūs mūšiai Stepove – Novokalinove bei Pervomaiske ruožuose. Agresorius ir toliau atakuoja Mariinka gyvenvietėje. Ukrainiečiai ir šį kartą atsilaikė.

📍 Vuhledar. Sektoriuje dominuoja pozicinės kautynės ir netiesioginės ugnies priemonių (minosvaidžių, artilerijos, MLRS) darbas. Veikia rusų aviacija, tačiau tikėtina dėl geros ukrainiečių oro gynybos jos efektyvumas nėra didelis.

📌 Zaporizhia ir Pietų kryptyse be esminių pakitimų.

1.7 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
188 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
188
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top