Karas Ukrainoje. Keturi šimtai penkiasdešimt ketvirtoji (Gegužės 23 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius skelbe, kad mūšis su „Rusijos savanorių korpuso“ ir „Rusijos laisvės legiono“ (toliau – RSK ir RLL) kariais Belhorod srityje tęsėsi per visą naktį ir šiandienos rytą. Nepatvirtintais duomenimis RSK ir RLL vienetai užėmė bent jau pasienio gyvenvietes Kozinka ir Glotovo. Viešų šaltinių duomenimis į Belhorod sritį atvyksta (arba jau atvyko) rusų 74-osios gvardijos motošaulių brigada, visai operacijai vadovauti paskirtas ne kas kitas, o generolas lapin (patyręs sutriuškinimą prie Izyum) 🙃 Pasirodė informacija, kad šiandien atakuota dar viena Belhorod srityje esanti gyvenvietė (Shetinovka). Tai, kad ši puolimo operacija dar nesibaigė rodo ir dronų smūgiai Belhorod mieste esančiai FSB būstinei. RSK ir RLL paskelbė, jog jų operacijos tęsis, kol „putino lavonas papuoš kremliaus sienas, o jo šaika bus nuteista įpykusios rusų tautos“. Kas iš to išeis matysime 🧐

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Toliau intensyvūs mūšiai šiauriniame flange. Rusų pastangos išplėsti placdarmą prie Masyutivka baigėsi nesėkme. Ukrainiečiai neleidžia rusams pasiekti upės ir taip pasigerinti savo pozicijų. Tuo tarpu agresorius ir toliau aktyviai kontaktinę liniją atakuoja su aviacija. Tikėtina, kad operacija Belhorod tik padidino okupantų baimes, kad Ukrainos pajėgos pradės puolimą Svatove link, todėl siekia kuo skubiau užimti kuo geresnes gynybines pozicijas.

📍 Kremina. Kontaktinėje linijoje lokalūs susidūrimai, esminių pakitimų nėra.

📍 Lysychansk. Agresorius atnaujino puolimą Bilohorivka link, tačiau ukrainiečiai apsigynė.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Dominuoja pozicinės kautynės, tačiau abi pusės kartas nuo karto vykdo lokalias atakas. Tikėtina, Ukrainos vienetai persigrupuoja, tikslina žvalgybinę informaciją ir ruošiasi naujoms atakoms siekiant pjaustyti rusų pozicijas prie Orihovo Vasylivka bei prie kelio į Slovyansk ir Vasiukivka.

📎 Bakhmut miesto vakariniame pakraštyje tęsiasi susidūrimai, tačiau kol kas nefiksuojama, jog rusai bandytų veržtis į vakarus nuo miesto. Kol kas tai patvirtina mūsų prielaidą, kad agresorius mieste pereis į gynybą, tačiau dar anksti tai teigti vienareikšmiškai.

📎 Pietiniame flangas. Pasirodė nepatvirtinta informacija, kad Ukrainos gynėjai vėl pastūmė okupantus į rytus ir iš esmės pasiekė Klishiivka apylinkes. Reikia šią informaciją patikrinti, tačiau tokia įvykių eiga būtų logiška atsižvelgiant į pačią mūšių dinamiką ir faktą, kad gynybą vykdo demoralizuotos ir gerokai apdaužytos 72-oji ir 4-oji agresoriaus pajėgų brigados.

📍 Avdiivka – Mariinka:

📎 Šiauriniame Avdiivka flange rusai vėl pabandė susigrąžinti vakar prarastas pozicijas prie Krasnohorivka, tačiau ukrainiečiai apsigynė. Tuo pačiu, agresorius įsitvirtina pozicijose palei geležinkelio liniją, einančią kiek šiauriau.

📎 Prie Pervomaiske dar vienas rusų bandymas pralaužti ukrainiečių gynybą baigėsi katastrofišku sutriuškinimu. Gynėjai į nelaisvę paėmė 22 okupantus. Šiems dar pasisekė, kadangi gerokai daugiau rusų karių sužeista bei nukauta, taip pat sunaikinta nemažai jų šarvuotos technikos. Nepaisant to, kad šio puolimo metu rusai neteko mažiausiai kuopos dydžio vieneto (t.y. batalionas neteko nemažai kovinės galios arba jo veikimas yra gerokai apribotas), agresorius vėl šiame ruože atnaujino atakas. Ir šį kartą ukrainiečiai taip pat apsigynė. Rusų pastangos blokuoti Avdiivka įtvirtintą rajoną iš vakarų vėl stringa.

📎 Mariinka ruože toliau labai intensyvūs mūšiai. Rusams pasistūmėti pačioje gyvenvietėje nepavyksta. Tuo tarpu, agresoriaus soc. tinkluose skelbiama, jog ukrainiečiai pradėjo lokalias atakas prie Pobeda. Tai pozityvus ženklas, kadangi jei Ukrainos vienetai tęs tai ką pradėjo, rusai bus priversti kruopščiau rūpintis savo pietinio Mariinka flango gynyba. Tokiu atveju rusų puolimas Mariinka gali susilpnėti. Kaip bus – matysime.

📍 Vuhledar. Lokalūs susidūrimai, daugiausia darbo abiejų pusių artileristams. Aktyviai veikia agresoriaus aviacija.

📌 Zaporizhia kryptis. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis. Be pakitimų.

1.4 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
148 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
148
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top