Karas Ukrainoje. Keturi šimtai penkiasdešimt pirmoji (Gegužės 20 diena)

www.zsu.gov.ua

Prasidėjo keturi šimtai penkiasdešimt pirmoji didelio masto Rusijos Federacijos ginkluotos agresijos prieš mūsų šalį diena.

Praėjusią naktį Rusijos teroristai surengė dar vieną oro smūgį “šachidėmis” prieš Ukrainą. Informacija apie šio teroristinio išpuolio padarinius šiuo metu tikslinama.

Per praėjusią parą priešas surengė 6 raketinius ir 62 oro smūgius, taip pat 65 atakas iš daugkartinio paleidimo raketinių sistemų į mūsų karių pozicijas ir apgyvendintas vietoves. Buvo apgadinta civilinė infrastruktūra. Ypač apšaudant Kryvyj Rihą Dniepro srityje, Stepnohirską Zaporožės srityje, Beryslavą ir Zelenivką Chersono srityje žuvo ir buvo sužeisti civiliai gyventojai, žuvo vaikas, sugriauti privatūs namai, medicinos įstaigos ir kita civilinė infrastruktūra.

Raketų ir oro smūgių tikimybė visoje Ukrainoje išlieka didelė, nes priešas ir toliau naudoja teroro taktiką.

Priešininkas ir toliau pagrindines pastangas telkia Limano, Bachmuto, Avdijivkos, Marijinkos ir Šachtarsko kryptimis. Per pastarąją parą minėtose vietovėse įvyko daugiau kaip 80 kovinių susirėmimų, karščiausios kovos vyko dėl Bachmuto, Marijinkos ir Avdijivkos, Stepovės bei Novomichailinkos vietovėse.

Padėtis Voluinės ir Polišijos sektoriuose išliko nepakitusi, jokių priešo puolamųjų grupių formavimosi požymių nesimatė.

Siverskio ir Slobožanskio sektoriuose priešas ir toliau palaiko karinį buvimą su Ukraina besiribojančiose teritorijose.
Per praėjusią parą jis surengė oro antskrydžius netoli Hlybokės, Pletenivkos ir Zemliankos gyvenviečių Charkovo srityje. Iš minosvaidžių ir artilerijos jis atliko minosvaidžių ir artilerijos smūgius į Blešnios ir Karpovičių gyvenvietes Černigovo srityje; Malušinos, Špilės, Volfyno, Oleksijivkos, Sadkų, Motricos, Turjos, Slavgorodo, Verchnios Poznios ir Poznios gyvenvietes Sumų srityje; Udy, Hatyšės, Pletenivkos, Pokalianės, Budarkų, Zemliankų ir Topolio gyvenvietes Charkovo srityje.

Kupiansko sektoriuje priešas vykdė nesėkmingą puolimą prie Bilohorivkos Luhansko srityje. Jis vykdė oro antskrydžius prie Hryhorivkos, Vilšanos ir Kyslivkos Charkovo srityje. Artilerijos ir minosvaidžių atakas priešas vykdė iš Figolivkos, Novomlynsko, Petropavlivkos, Dvoričnos, Zachidnės, Masiuvkos, Limano Peršio, Kyslivkos, Kotliarovkos, Tabaivkos, Berestovkos Charkovo srityje ir Stelmachivkos Luhansko srityje.

Limano sektoriuje per pastarąją parą priešas nevykdė jokių puolamųjų veiksmų. Jis vykdė oro antskrydžius Novoliubivkos ir Dibrovos apylinkėse Luhansko srityje. Artilerijos apšaudymai buvo vykdomi prie Studenok, Charkovo srityje; Makiivka, Nevske ir Bilohorivka, Luhansko srityje; Verchnekamianske ir Spirne, Donecko srityje.

Priešas toliau vykdo puolamuosius veiksmus Bachmuto sektoriuje. Tęsiasi smarkios kovos dėl Bachmuto miesto. Be to, per pastarąją parą priešas vykdė nesėkmingas ofenzyvas Ivanivske ir Bila Gora miestų kryptimi.

Buvo vykdomi oro antskrydžiai Fedorivkos, Orichovo-Vasylivkos, Bachmuto, Chromovės, Ivanivskės, Stupočkų ir Bila Goros rajonuose. Nuo priešo apšaudymo nukentėjo Vasiukovka, Orichovo-Vasiljevka, Hryhorivka, Bohdanivka, Bachmutas, Ivanivske, Chasiv Jaras, Predtechine, Bila Gora, Dilijivka, Družba ir Pivničė Donecko srityje.

Avdijivkos sektoriuje priešas vykdė puolamuosius veiksmus Novokalynovės, Stepovės, Avdijivkos ir Pervomajske kryptimi, tačiau jie buvo nesėkmingi. Dienos metu jis surengė oro antskrydį netoli Avdijivkos. Ji vykdė artilerijos atakas Novokalynovės, Berdyčiovo, Avdijivkos, Tonenkės, Pervomayske, Karlivkos ir Nevelske vietovėse Donecko srityje.

Mariinkos sektoriuje Ukrainos gynybos pajėgos atrėmė daugiau kaip 20 priešo atakų Mariinkos miesto apylinkėse. Tuo pat metu Donecko srityje priešų ugnis apšaudė Krasnohorivką, Heorhiivką, Marijinką, Kurachovę ir Katerynivką.

Šachtarsko sektoriuje priešas per pastarąją parą Novomychailivkos rajone surengė daugiau kaip 10 nesėkmingų puolimų. Tuo pat metu jis vykdė oro antskrydžius Vuhledarės, Prečystivkos ir Zolota Nivos rajone. Ji apšaudė Novomychailivkos, Vuhledaro, Bohojavlenkos, Maksimyvkos, Zolota Nivos ir Velykos Novosilkos gyvenvietes.

Zaporožės ir Chersono kryptimis priešas toliau gynėsi. Jis surengė oro smūgį Kizomio gyvenvietei. Apšaudė gyvenvietes netoli fronto linijos.  Tarp jų – Guliaipolė, Novodanylivka, Mali Ščerbaki, Stepovė, Kamianske ir Plavni Zaporožės srityje; taip pat Zolota Balka, Beryslavas, Zelenivka, Stepanivka, Kizomys ir Chersono miestas.

Rusijos okupantai toliau prievarta veža gyventojus į Kachovką, laikinai okupuotą Chersono srities teritoriją. Siekdami paspartinti šį procesą, okupantai rengia parodomuosius reidus, kuriais siekiama įbauginti vietos gyventojus galimu mobilizacijos ir turto atiminėjimo veiksmais. Visų pirma okupantai lanko gyventojus nuo durų iki durų ir nuo namo iki namo. Jie vykdo gyventojų surašymą ir daro psichologinį spaudimą, verčia žmones gauti pasus. Priešas taip pat grasina Ukrainos piliečiams, atsisakiusiems gauti Rusijos pasą, priverstiniu iškeldinimu iš namų ir elektros energijos tiekimo nutraukimu.

Per pastarąją parą Gynybos pajėgų aviacija sudavė 13 smūgių į priešo personalo ir karinės technikos susitelkimo vietas, taip pat 8 smūgius į priešo priešlėktuvinių raketų sistemas.

Mūsų kariai taip pat sunaikino 3 sparnuotąsias raketas “Kalibr”, 18 Irano smogiamųjų bepiločių orlaivių “Shahed”, 4 užtvarinius šaudmenis “Lancet” ir 10 įvairių tipų priešo žvalgybinių bepiločių orlaivių.

Ukrainos raketų ir artilerijos daliniai smogė 1 vadavietei, 7 ginklų ir karinės įrangos koncentracijos vietoms, 2 artilerijos dalinių ugnies pozicijoms, 6 elektroninės kovos stotims, šaudmenų sandėliui ir S-300 radiolokacinei stočiai.

1.9 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
212 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
212
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top