Karas Ukrainoje. Keturi šimtai penkiasdešimt šeštoji (Gegužės 25 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Vakar buvo pasirodžiusi informacija, kad prie Bosforo sąsiaurio jūriniais dronais atakuotas rusų žvalgybinis laivas Ivan Kurs. Agresoriaus “gynybos” ministerija suskubo parodyti neaišku kur filmuotą vaizdą kaip didvyriškai sunaikina kažką panašaus į jūrinį droną, o šiam laivui esą nieko nenutiko. Šiandien pasirodė vaizdas iš jūrinio drono kaip jis smogia minėtam laivui:

Rusų propagandistų pajėgos reagavo žaibiškai bandymami įteigti, kad gal laivas ir gavo smūgį, bet sėkmingai grįžo į Sevastopol. Tuo pačiu abejojama, ar grįžęs laivas nėra kitas panašus laivas. Atrodo, kad propagandistai yra pasimetę.

Tuo pačiu įvyko apsikeitimas karo belaisviais, namo grįžta 106 Bakhmut gynėjai.

 Luhansko kryptis

 Svatove. Ukrainiečiai atmušė nesibaigiančias okupantų pastangas prie Masyutivka pasiekti Oskil upės krantą ir čia išplėsti savo placdarmą.

 Kremina. Abi pusės nepraneša apie didesnius susirėmimus, tačiau fiksuojamas agresoriaus aviacijos aktyvumas prie Dibrova. Neatmestina, kad čia Ukrainos vienetai gali imti veikti aktyviau, todėl rusai naudoja aviaciją ir bando užkirsti tam kelią.
 Lysychansk. Be pakitimų.

 Donecko kryptis

 Bakhmut. Y. prigozhyn teatrališkai (kas jau tapo įprasta) paskelbė apie prasidėjusį rusų samdinių vienetų atsitraukimą. Jo teigimu, iki birželio 1 d. iš Bakhmut atsitrauks visi Wagner vienetai. Kaip visada, virėjas nepraleido progos įgelti reguliarams. Video medžiagoje jis reguliariems rusų vienetams nurodo palikti ne tik šaudmenis, bet ir muilą (kam jis gali būti skirtas, kiekvienas galime pagalvoti pagal savo sugedimo laipsnį).

Tuo pačiu pažadėjo su reguliarais palikti du toli gražu ne įkvepiančios išvaizdos kareivas, teikdamas, kad jie padės jei reikės pagalbos ir nurodė reguliarų neskriausti:

Neatmestina, kad tokiais veiksmais rusai siekia išprovokuoti ukrainiečius pabandyti atsiimti miestą, įsivelti į gatvės mūšius ir nebetęsti sėkmingo judėjimo flanguose. Tačiau ukrainiečiai dalyvauti šiame cirke nelinkę. Ir apskritai, ar šis cirkas yra tik akių dumimas ar realybė, vėlgi sunku pasakyti. Juk realūs, kariniai veiksmai norint sėkmės, visada daromi paslėptai ir tyliai, o nerėkiant per visą internetą.

 Šiaurinis flangas. Ukrainos teritorinės gynybos vienetai kontratakavo prie Orihovo Vasylivka, nustūmė rusus nuo dominuojančios kalvos ir dar labiau suspaudė agresoriaus pozicijas prie kelio Bakhmut – Slovyansk.

 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose sąlyginė ramybė, daugiausia darbo artileristams.

 Pietinis flangas. Ukrainiečiai atnaujino „pyrago pjaustymo“ operacijas link Klishiivka. 3-iosios šturmo brigados (aka Azov) vienetai pasistūmėjo apie 600 m. ir plečia placdarmą rytinėje kanalo pusėje. Iš rusų pleišto nusidriekusio link Chasiv Yra liko tik paauglystės spuogas, kurį tikėtina Ukrainos pajėgos taip pat nurėš.

 Avdiivka – Mariinka:

 Šiauriniame Avdiivka flange agresorius intensyvino aviacijos smūgius, atnaujino atakas link Novokalynove, tačiau jam pajudėti nors kiek į priekį nepavyko. Gynėjai išlaiko pozicijas.

 Prie Pervomaiske tęsiasi savižudiškos rusų atakos. Jie šarvuotos technikos pagalba bandė pralaužti ukrainiečių gynybą, tačiau neteko iki kuopos dydžio vieneto ir atsitraukė (tankas, 2 PKM ir neaiškus kiekis pėstininkų minus).

 Mariinka ruože. Ukrainos vienetai toliau neužleidžia pozicijų pačioje gyvenvietėje, agresorius ir čia ėmė intensyviau su aviacija smūgiuoti gynybos gilumoje esančiam Kurakhove, taip tikėdamasis sutrikdyti ukrainiečių vienetų rotacijas ir aprūpinimą.

 Vuhledar. Be pakitimų.

 Zaporizhia kryptis. Melitopolio oro uoste buvo priverstas leistis iš MANPAD pamuštas rusų Su-25. Oro uoste girdėjosi sprogimai, kilo dūmai, tad labai tikėtina, nusileidimas buvo kietokas. Klausimas, ar šis skraiduolis nukaltas partizanų okupuotoje teritorijoje, ar į snukį gavo kontaktinėje linijoje ir spėjo grįžti, yra atviras. Pirmuoju atveju tai gali tapti svarbiu reiškiniu, nes rusų aviacija nebegalės jaustis saugi net virš okupuotų teritorijų. Aišku, žinant rusus, visada yra “blue on blue” tikimybė. Bet kokiu atveju, vienu agresoriaus naikintuvu mažiau.

 Pietų kryptis. Ukrainiečiai surengė dar vieną žvalgybą mūšiu naudojant dronus. Rusų oro gynybą buvo priversta dirbti Sevastopolyje ir Dzhankoi. Pagal žanro klasiką artimiausiu metu Ukrainos pajėgos turėtų pagal identifikuotas silpnąsias gynybos vietas išvengti rusų oro gynybos ir smogti pasirinktiems taikiniams. Kaip bus – matysime.

2.1 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
259 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
259
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top