Karas Ukrainoje. Keturi šimtai penktoji (Balandžio 4 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Suomijos įstojimo proga rusija paskelbė, kad baltarusijai perdavė branduolinį užtaisą nešančias raketas Iskander M. Ta proga Žemos karo laikų suomiški linkėjimai, kurie aktualūs ir dabar: (https://youtu.be/sD4loScPD0Y). Nebijom mes jūsų, šūdagalviai .

Luhansko kryptis

Svatove. Ir toliau be pakitimų.

Kremina. Agresorius sukaupęs pajėgas toliau stengiasi atakuoti, karščiausia Ploshchanka – Chervonopopivka ruože, Dibrova apylinkėse ir jau ne kartą minėtame miške į pietvakarius nuo Kremina. Rusams pasistūmėti nepavyksta.

Lysychansk. Šiandien Bilohorivka – Verkhnokamenske ruože kiek ramiau, tačiau rusai vykdo lokalias atakas.

Donecko kryptis

Bakhmut. Agresoriaus karo propagandistai jau ima abejoti, ar pavyks apsupti ukrainiečių Bakhmut grupuotę. Panašu, tokį tikslą kėlė ir rusijos karinė vadovybė. Tai rodo agresoriaus pastangos stumtis šiauriniame ir pietiniame flanguose. Tikėtina, šalia karinių tikslų ne mažesnį vaidmenį turėjo suvaidinti propagandinis Ukrainos karo belaisvių vaizdelis, kurį būtų galima parduoti vatagalviams. Dabar rusų puolimas flanguose įstrigo.

Pirmiausia tai pasiekta juvelyrinio Ukrainos pajėgų artilerijos darbo dėka, kas leido pėstininkams įrengti naujus ir sustiprinti išlaikytus gynybos ruožus. Dabar rusams nelieka kitos išeities, kaip tik kautis varginančiose gatvių kautynėse pačiame mieste. Kaip ir rašėme anksčiau, galimai ukrainiečiai iki paskutinio šovinio negina pozicijų mieste tam, kad nebūtų apsupti. Sekina priešo pajėgas ir nesant kitos išeities, stabdydami jį atsitraukia. Ukrainiečių aktyvumas ir įgytas pranašumas pietiniame flange ima teikti vilties, kad Ukrainos vienetams pavyks čia perimti iniciatyvą.

Berhivka – Rozdolivka. Tęsiasi sunkūs mūšiai. Vakar rusai pabandę perkąsti vis neįkandamą riešutą, t.y. ruožą Khromove – Bohdanivka, šiandien jau nebeturi jėgų čia atakuoti. Tam, kad palaikyti spaudimą agresorius atnaujino Orihovo Vasilivka puolimą, tačiau ir čia jų laukė utilizacija.

Pačiam mieste rusai po truputį vysto taktinę sėkmę. Jiems pavyko išplėsti savo kontroliuojamą teritoriją Bakhmut centre. Neaiški padėtis pietinėje miesto dalyje. Kova tęsiasi. Antai, netoli Mariupolio kapinių gynėjai panaudojo išminavimo mašiną UR77 ir į orą pakėlė rusų poziciją:

Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje rusai puola Ivanivske, tačiau ir toliau nieko nepešė. Savo ruožtu, ukrainiečiai išlaiko vakar atsikovotas pozicijas prie Ozaranivka.

Avdiivka – Mariinka:

Avdiivka šiauriniame flange tęsiasi susidūrimai, abi pusės vykdo atakas, rusams pasistūmėti nepavyksta.

Pervomaiske ruože agresorius suintensyvino veiksmus kelyje Pisky – Pervomaiske, jam nežymiai pavyko pajudėti į priekį.

Mariinka ruože tęsiasi sunkios kautynės. Rusų puolimo potencialas link Pobeda išseko, tuo netruko pasinaudoti ukrainiečiai. Jie išstūmė (apie 2 km) agresoriaus vienetus iš Pobeda prieigų. Tai leis ne tik lengviau įkvėpti šviežio oro Mariinka gynėjams, bet ir užkirs galimybę rusams bandyti apeiti šį įtvirtintą rajoną iš pietų.

Vuhledar. Rusai vykdo lokalias atakas rytinėse gyvenvietės prieigose, ukrainiečiai sėkmingai ginasi.

Zaporizhia kryptyje daugiausia darbo artileristams. Tuo pačiu, abi pusės vykdo lokalias atakas. Rusų soc. tinkluose skalambijama, kad plataus masto Ukrainos pajėgų puolimas link Melitopol ir Tokmak prasidės kelių dienų bėgyje.

Pagyvensim, pamatysim.

Pietų kryptyje agresorius iranietiškais dronais – savižudžiais atakavo Odesą, ukrainiečiai didžiąją dalį dronų numušė. Savo ruožtu, Ukrainos gynėjai vėl smogė Krymo bottleneck‘ui. Eilinį kartą atakuotas Armiansk. Tuo pačiu, pasirodė nauji vaizdai, kaip agresorius įrenginėja inžinerines užtvaras ir apkasus Krymo pusiasalyje. Kaskit kaskit, vis tiek nepadės.

1.4 18 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
95 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
95
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top