Karas Ukrainoje. Keturi šimtai pirmoji (Kovo 31 diena)

Šiandien kreipdamasis į baltarusijos „parlamentą“ bulbafiureris pareiškė, jog „būtina be išankstinių sąlygų dabar pradėti derybas dėl Ukrainos“.

Visų geopolitinių viražų kontekste, kažkodėl mums atrodo, kad čia kyšo Pekino ausys. Kinijos vaidmuo baltarusijoje yra didelis. Galime prisiminti, kad luka visai neseniai lankėsi Pekine, o Kinija, nežiūrint į pigų ir jai naudingą rusijos žaliavų (naftos, dujų) importo susitarimą, panašu savo „taikos plano“ kontekste, nėra patenkinta vizito Maskvoje rezultatais. Bet apie tai daugiau savaitės apžvalgoje, o dabar pažiūrėkime kas dedasi fronte.

Luhansko kryptis

Svatove. Rusai tęsia tai, ką pradėjo šią savaitę – atakuoja centre (Yahidne – Novoselivske) bei spaudžia pietiniame flange (Stelmahivka). Ukrainos pajėgos apsigynė, dirba abiejų pusių artilerija. Tuo pačiu agresorius jau kelintą kartą raketomis atakuoja Charkiv. Tikėtina, taip rusai bando ne tik terorizuoti civilius, bet ir trikdyti ukrainiečių tiekimą ir pajėgų rotacijas kelyje Charkiv – Kupjansk. Tai gali būti dar vienas įrodymas, kad rusai norėtų surengti operaciją užimant Kupjansk. Mažai tikėtina, kad pavyktu, kadangi jau antrą mėnesį rusai savo puolimo potencialą degina nesėkmingose atakose.

Kremina. Didelių pasikeitimų nėra, dominuoja lokalūs susidūrimai bei abipusiai artileriniai apšaudymai.

Lysychansk. Po pusantros savaitės mūšių bene pirma diena, kai rusų atakos prie Bilohorivka yra tik lokalaus pobūdžio. Panašu, agresoriaus puolimo potencialas ir čia sumenko. Arba sąmoningai daroma tam tikra pertrauka, išlaikant tam tikrą kontaktą fronte, su tikslu pavyzdžiui pergrupuoti, reorganizuoti vienetus tolimesniems puolamiesiems veiksmams. Ar tuo pasinaudos ukrainiečiai? Pagyvensim pamatysim.

Donecko kryptis

Bakhmut:

Berhivka – Rozdolivka. Rusai pabandė suintensyvinti atakas Khromove – Bohdanivke ruože, tačiau nieko nepešė. Orikhovo Vasylivka tęsiasi mūšiai, tačiau ir čia ukrainiečiai sėkmingai apsigynė.

Padėtis mieste išlieka sudėtinga. Mūšiai tęsiasi spalvotųjų metalų apdirbimo gamykloje ir jos apylinkėse. Čia ukrainiečiai neleido rusams labiau pasistūmėti. Tuo tarpu pietinėje ir pietrytinėje dalyse agresoriui pavyko nežymiai pajudėti į priekį.

Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje Ukrainos gynėjams pavyko numušti agresoriaus puolimo tempą, tačiau tikėtina rusai pabandys atnaujinti atakų intensyvumą. Tai jiems kritiškai svarbu norint neleisti ukrainiečiams intensyvinti kontratakų arba pavyzdžiui, permesti pastiprinimą į Bakhmut miestą.

Avdiivka – Mariinka

Avdiivka šiauriniame flange tęsiasi sunkūs susidūrimai, tačiau rusams ir toliau pasistūmėti nepavyksta.

Vakar artilerijos ugnimi sutaršę rusus prie Pervomaiske, ukrainiečiai perėjo į kontratakas ir įsitvirtino atsikovotose pozicijose. Pasirodę vaizdai iš Vodiany apylinkių, kur okupantai puola šarvuotomis kolonomis. Nežiūrint į tai, kad kovos techniką neišsiskleidusi bei judama keliu viena vora (kolona) vienas paskui kitą, dabartiniame mūšių Ukrainoje kontekste, traktuojame tai kaip puolimą (nors technikos rikiuotė yra labiau žygio, o ne puolimo). Kartu tai dar kartą įrodo, kad čia kaunasi silpnai taktine prasme išprusę rusų vienetai: https://t.me/ukrainian_militant/13649?single…

Mariinka ruože toliau tęsiasi mūšis. Rusai bando pasistūmėti vakarinėje gyvenvietės dalyje ir taip atkirsti gynėjų pajėgas, tačiau kaip ir šimtus kartų prieš tai, agresoriaus vienetai nesugebėjo pasistūmėti. Taip pat tęsiasi susidūrimai prie Pobeda, čia rusų puolimas įklimpęs. Jie bando intensyvinti mūšio tempą, su tikslu pajudėti nors kiek į priekį, bet kol kas be rezultatų.

Vuhledar. Agresorius pabandė atakuoti, tačiau ukrainiečiai šias atakas nutraukė dar užuomazgose. Taigi, Ukrainos pajėgų vienetai ir toliau tvirtai laiko pozicijas.

Zaporizhia kryptyje ukrainiečiai vėl vykdo lokalias atakas Orihiv ir Polohy ruožuose. Rusai soc. tinkluose skelbia, jog tikisi tokio pat suaktyvėjimo ir prie Huliajpole. Savo ruožtu, okupantai intensyviai raketomis apšaudė Zaporizhia miestą ir apylinkes.

Pietų kryptyje be pakitimų.

1.7 17 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
47 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
47
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top