Karas Ukrainoje. Keturi šimtai septyniasdešimt antroji (Birželio 10 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Dėl prasidėjusios pirmosios puolimo fazės (priešo pajėgų sukaustymas, puolimo galimybių pagrindinėje puolimo ašyje sudarymas) Ukrainos pajėgos gerokai sustiprino operacinį saugumą (OPSEC), todėl iš jų informacijos apie mūšių dinamiką, video ir nuotraukų yra ženkliai mažiau. Rusų pajėgos pradeda daugiau remtis aviacijos antskrydžiais, o tai suponuoja, kad okupantai taupo artilerijos amuniciją ir vengia artilerijos dvikovų (angl. counter-battery fire). Taip yra greičiausiai dėl to, nes artilerijos ir minosvaidžių ugnimi yra lengviau bei saugiau remti plačiai gynyboje išsidėsčiusius vienetus negu su aviacija.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Agresorius manevrinių vienetų aktyvumą kontaktinėje linijoje keičia intensyvesniais aviacijos smūgiais. Rusų manevriniai vienetai pereina į gynybą.

📍 Kremina. Be pakitimų.

📍 Lysychansk. Rusai toliau bando pulti Vesele link, tačiau panašu intensyvumas menksta.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Ukrainiečiai rengia lokalias atakas prie Berhivka ir Orihovo Vasylivka. Nepatvirtintais duomenimis, jiems vėl pavyko pasistūmėti. Agresoriaus kontratakos rezultatų nedavė.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Fiksuojamas intensyvesnis ukrainiečių judesys Mariupol kapinių link. Nepatvirtintais duomenimis, jiems pavyko nežymiai pajudėti į priekį. Sunkios kautynės vyksta prie Klishiivka, Ukrainos gynėjai rengia atakas prie kanalo bei Kurdiumivka apylinkėse. Rusai taip pat bando atsakyti ugnimi bei manevru, aktyviai veikia jų aviacija.

📍 Avdiivka – Mariinka:

📎 Šiauriniame Avdiivka flange tęsiasi pozicinės kautynės.

📎 Pervomaiske ruože abipusės atakos. Pasirodė optimistinių pranešimų apie Ukrainos vienetų sėkmę visame ruože, neva agresorius išstumtas iš savo pozicijų. Šios informacijos patvirtinti negalime.

📎 Mariinka ruože sunkios kautynės tęsiasi taip pat.

📍 Vuhledar. Prieštaringa informacija apie prasidėjusias ukrainiečių atakas Volodymirivka link. Šio fakto taip pat patvirtinti negalime, tačiau toks veiksmų eigos variantas būtų logiškas. Rusai toliau aktyviau naudoja aviaciją, siekdami pridengti savo rytinį Zaporizhia grupuotės flangą.

📌 Zaporizhia kryptis. Agresorius išlieka ištikimas sau – suskubo paskelbti “grandiozinę pergalę”, nors ukrainiečiai į mūšius dar net neįvedė savo pagrindinių pajėgų.

📍 Orihiv. Visą naktį vyko sunkūs mūšiai, Ukrainos vienetai toliau spaudžia okupantus Robotine link. Apie Ukrainos gynėjų pasistūmėjimą pirmoje agresoriaus gynybos linijoje duomenys prieštaringi. Pozicijos eina iš rankų į rankas.

📍 Lobkove. Nepanašu, kad rusams pavyko išmušti ukrainiečius iš vakar užimtų pozicijų (tikrai būtų pasiskelbę 😃). Mūšis tęsiasi, tačiau objektyvios informacijos taip pat trūksta.

📍 Velyka Novosylka. Ukrainos pajėgos tęsia rusų pleišto daužymą iš flangų (rytuose – Novodarivka, vakaruose – Novodonecke). Nepatvirtintais duomenimis jiems pavyko pajudėti į priekį iki kelių kilometrų. Tuo pačiu, imtas atakuoti minėto rusų pleišto smaigalys (Neskuchne apylinkėse).

📍 Ukrainos pajėgos toliau atakuoja agresoriaus logistinę sistemą jo užnugaryje.

📌 Pietų kryptis. Ukrainiečiai raketomis smogė Krymo bottleneck’e (Arbatske) įkurtam rusų rosgvardijos susitelkimo rajonui, nuostoliai tikslinami. Be to, apšaudytas rusų susitelkimo rajonas esantis Zaliznyi Port (Chersono apskrytis). Tuo pačiu, vakar buvo bandoma smūgiuoti ir taikiniams Kryme, tačiau čia šį kartą suveikė rusų oro gynyba.

Apibendrinant, nuotaikos pakilios, stebėsime situaciją toliau. O šį vakarą visiems linkime gero laiko stebint LKL ir UEFA finalus bei keliant bokalus.

1.9 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
337 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
337
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top