Karas Ukrainoje. Keturi šimtai septyniasdešimt šeštoji (Birželio 14 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Kaip ir prognozavome prasidėjus Ukrainos puolimui, agresorius traukia „grūdų susitarimo“ kortą ir bando šantažuoti Vakarų Europos sostines. Vakar putinas apie tai užsiminė savo susitikime su karo propagandistais, šiandien šią temą „išskleidė” d. peskov, ji taip pat masažuojama soc. tinkluose. Tuo tarpu pranešama, kad po Ukrainos raketų smūgio Prymorsk (Zaporizhia kryptis) r. kadyrovo parankinis a. delimchanov yra sunkioje būklėje. Jau viešoje erdvėje „pasižymėjęs“ rusų 72-osios brigados vadas pareiškė, kad kadyrovcų koordinates ukrainiečiams perdavė Wagner „komercijos direktorius“ y. prigozhyn. Jei šio teroristo žūtis ar sunkus sužeidimas pasitvirtins, tai bus ženklus smūgis r. kadyrovui, kuris tik pagilins klanų tarpusavio nesutarimus.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Be pakitimų.

📍 Kremina. Rusiškuose šaltiniuose pasirodė patvirtinimai to, apie ką jau anksčiau skelbė Ukrainos pusė – agresorius patiria didelius nuostolius, nes susitelkia mūšio rikiuotės formavimo vietose. Ten kelias valandas laukia aukštesnio vado nurodymo pulti ir tada juos užklumpa Ukrainos pajėgų artilerijos arba HIMARS‘ų smūgiai.

📍 Lysychansk. Agresorius intensyvina veiksmus siekiant apsaugoti Bakhmut šiauriniame flange veikiančią savo grupuotę. Jie ne tik tęsia puolimą Vesele, tačiau taip pat pradėjo puolimą Rozdolivka (šiaurinis Bakhmut flangas). Ukrainos gynėjai išsaugojo pozicijas ir išlaiko kovingas pajėgas šiuose ruožuose.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Kaip minėjome, agresorius suaktyvino savo prevencinius veiksmus prie Rozdolivka, tačiau ukrainiečių operacijų Berhivka – Orihovo Vasylivka nepaveikė. Ukrainiečiai ir toliau čia išlaiko iniciatyvą bei atakuoja. Okupantai bando kontratakuoti, tačiau bandymai nustumti Ukrainos vienetus atgal baigėsi nesėkme.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Ukrainiečiai dar pasistūmėjo link Klishiivka ir beveik nupjovė rusų pleištą link Chasiv Yar, jų vienetai tęsia operacijas prie Kurdiumivka. Tuo pačiu, Ukrainos gynėjai toliau baksnoja okupantus Mariupol kapinių link ir čia siekia susikurti placdarmą tolimesnėms operacijoms. Agresorius siekia stabdyti šį puolimą kontratakomis bei aviacijos smūgiais. Be to, pastarosiomis dienomis okupantai į pietinį flangą pritraukė papildomų pajėgų, tad ukrainiečiams lengva nebus.

📍 Avdiivka – Mariinka. Sektoriuje be pakitimų – pozicinės kautynės aplink Avdiivka, ukrainiečiai atrėmė rusų atakas Mariinka.

📍 Vuhledar. Panašu, vakarykštis rusų bandymas atakuoti baigėsi nesėkme. Šiandien rusai to pakartoti nebandė, atnaujino smūgius su aviacija.

📌 Zaporizhia kryptis. Agresorius į Berdyansk permetė atakos sraigtasparnius, tikėdamasis paremti savo vienetus bandančius sulaikyti ukrainiečių puolimą. Tik priminsime, kad Berdyansk apylinkės yra dažnai Ukrainos pajėgų raketų ir dronų atakuojamos vietos.

📍 Velyka Novosylka. Atrodo, okupantai sugrįžo į keletą neužimtų pozicijų no mans land į šiaurę nuo Urozhaine. Tuo pačiu tikėtina, nenorėdami gauti į šoną, jie pergrupavo savo pajėgas vakariniame Novodonecke flange, t.y. paliko dalį pozicijų ir išlygino kontaktinę liniją. Tai mažai keičia situaciją sektoriuje – ukrainiečiai toliau tęsia operacijas. Soc. tinkluose rusų žinios iš šio sektoriaus nedvelkia stipria motyvacija – kalbama apie intensyvias Ukrainos vienetų atakas ir sunkius mūšius.

📍 Orihiv. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas prie Lobkove bei jiems pavyko pasigerinti taktinę situaciją prie Novodanilove ir taip nežymiai pasistūmėti Robotine link.

📌 Pietų kryptis. Kryptyje artilerinė rutina, agresorius raketomis atakavo Odesos mieste esančią civilinę infrastruktūrą.

2.1 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
280 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
280
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top