Karas Ukrainoje. Keturi šimtai šešiasdešimt septintoji (Birželio 5 diena)

Pradžioje apie situaciją Zaporizhia. Pradžiai tik priminsime, jog rusai ne kartą naudojo propagandinį triuką „mus puola šimtas milijardų fašistų, bet mes didvyriškai apsigynėm“. Šis atvejis nėra išimtis 😉 O dabar detaliau 👇

📌Agresoriaus „gynybos“ ministerija pareiškė, kad Ukrainos pajėgos dviejų mechanizuotų brigadų sudėtyje perėjo į kontrpuolimą Velyka Novosylka ruože (konkrečiai Novodariivka), tačiau netekusios 250 karių, 30 šarvuotos technikos vienetų jų puolimas buvo sustabdytas. Karo propagandistai piešė detalesnį vaizdelį, kaip neva ukrainiečiai pralaužė pirmą gynybos liniją, o rusų didvyriai kontratakavo ir atsiėmė pozicijas. Tačiau viskas ką matėme viešoje erdvėje – tai keli mūšių video, po keletą kiekviename tikėtina sunaikintos ukrainiečių technikos vienetų (klausimas – kada ir kur). Jei būtų sunaikintas bataliono dydžio vienetas (pagal deklaruojamus nuostolius taip ir yra) 1) tikrai pamatytume to vizualinius įrodymus ir 2) net jei priimkime sąlygą, kad tai tiesa, puolant dviem brigadoms tai būtų tik 12,5 proc. nuostolių, kas plataus masto puolimo tikrai nebūtų sustabdę.

📌Tačiau rusų dezinformacijos konstrukte yra dalis tiesos. Ukrainiečiai tikrai suaktyvino būrio – kuopos dydžio vienetų lokalias atakas ir žvalgybą mūšiu. https://t.me/DeepStateUA/16749 Fiksuojamos jų pastangos spausti Velyka Novosylka pleištą iš rytų (Novodariivka-Rivnopil) ir vakarų (Novodonecke). Tai įprasta praktika rengiantis didesnio masto puolimui. Šiais veiksmais 1) identifikuojamos stipriosios ir silpnosios priešo gynybinės pozicijos, 2) tikslinamas rusų vienetų priekinėje linijoje, paramos ugnimi ir rezervų reakcijos laikas ir veiksmų eigos variantai, 3) verčiama keisti savo gynybos planus, t.y. siekiama įnešti netikrumą ir chaosą planavime, eikvoti resursus stiprinant savo gynybines pozicijas ten, kur bus tik pagalbinės puolimo kryptys, 4) eikvojami besiginančiųjų šaudmenų ir degalų resursai.

📌Kas liečia paskutinį tikslą, jis tampa kaip niekada aktualus. Kaip minėjome savaitinėje apžvalgoje, gerokai susilpninę agresoriaus priešraketinę/oro gynybą, ukrainiečiai raketomis suintensyvino smūgius rusų logistinei sistemai. Šiandien vėl atakuotas Mariupol (logistine prasme nuo jo tiesiogiai priklausoma Volnovakha), taip pat vėl smūgiuota prie Mykhailivka esantiems kariniams taikiniams (logistine prasme nuo jo tiesiogiai priklausomas Vasilivka – Tokmak ruožas).

📌Todėl tikėtina, kad ukrainiečių lokalios atakos tęsis įvairiuose Zaporizhia krypties ir Vuhledar sektoriaus ruožuose, kol dėl sutrikusios ir toliau daužomos logistikos agresoriaus pajėgoms ims trūkti šaudmenų, degalų ir maisto. Tokiu būdu suminkštinę rusų gynybą ukrainiečiai pradės plataus masto puolimą. Aišku, jei rusai neatliks savo gerai įvaldytos operacijos „tepk slides kol gali.“ 🤓

Žiūrim ką turim kituose sektoriuose 👇

Rusai tęsia raketų ir dronų smūgius. Be kitų taikinių jie atakavo ir Ukrainos oro pajėgų naudojamą oro uostą prie Kropyvnytskyi. Apie nuostolius informacijos nėra.

📌Luhansko kryptis. Tęsiasi RSK ir RLL operacija Belhorod srityje. Jų teigimu jie dar kontroliuoja Novaya Tavolzhanka. Nuo savaitgalio pranešimų, kad „fašistų ataka lengvai atmušta“, dabar pereita prie kaltinimų, kas ko nepadarė. Wagner „komercijos direktorius y.prigozhyn nepraleido progos pakritikuoti „gynybos“ ministerijos. Turbūt todėl RSK kreipėsi į y.prigozhyn su siūlymu iškeisti jų turimus agresoriaus karo belaisvius į Wagner samdinių pagrobtą rusų 72 -os motorizuotos brigados vadą https://twitter.com/ian_matveev/status/1665704171272564737 . Kaip pamenate, minėtas agresoriaus brigados vadas prisipažino girtas šaudęs į atsitraukiančius samdinius, minavo kelius https://twitter.com/WarMonitors/status/1665462220006752258 ). Ukrainiečiai siekia padinti šių ir kitų savo operacijų efektą įsilsuždami į agresoriaus šūdasklaidos priemones bei transliuoja sufabrikuotus v.putino pareiškimus apie ukrainiečių įsiveržimą į kitas rusijos pasienio sritis, neva padkrlbtą visuotinę mobilizaciją.

📍Svatove. Rusų karo propagandistai skelbia apie sėkmingas operacijas į pietus nuo Masyutivka ir Dvorichina apylinkėse, tačiau šios informacijos nepatvirtina jokie nepriklausomi šaltiniai. Ką galima patvirtinti – tai besitęsiančias agresoriaus atakas centre (Novoselivkse), kurios baigėsi nesėkme.

📍Kremina. Kontaktinėje linijoje lokalūs susidūrimai, pakitimų nėra.

📍Lysychansk. Ukrainiečiai atmušė rusų atakas Bilohorivka ir Spirne ruožuose.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Šiaurinis flangas. Pasirodė nepatvirtinta informacija, kad ukrainiečiams nežymiai pavyko pasistūmėti prie Berhivka. Jei tai tiesa, tuomet ir gynybai patogiose pozicijose rusai nebeišsilaiko. Tuo pačiu rusšų karo prpagandistai žviegia apie sunkius mūšius Zeleznianske – Vasiukivka – Rozdolivka.

📎Bakhmut miesto vakarinėse prieigose sąlyginis štilis, daugiausia darbo artileristams.

📎Pietinis flangas. Wagner „komercijos direktorius“ y.prigozhyn toliau degina reguliarus paskelbdamas apie dar vienas jų užleistas pozicijas. Jo teigimu rusai užleido pozicijas Bakhmut pietvakariuose. Jei taip, ukrainiečiai stumiasi link Mariupol kapinių, ką jau prognozavome vienoje iš savo apžvalgų. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=271858035233514&set=pb.100072279570119.-2207520000.&type=3 . Tokiu atveju vis realesnis veiksmų eigos variantas, jog ukrainiečiai rengiasi perkirsti kelią Debalceve – Bakhmut ir blokuoti Bakhmut mieste ir šiauriniame flange esančias agresoriaus pajėgas.

📍Avdiivka – Mariinka:

📎Šiauriniame Avdiivka flange be pakitimų.

📎Pervomaiske ruože pasirodė rusų pranešimų, kad ukrainiečiai perėjo į kontratakas prie Vodyany ir Opytne. Tai būtų logiška, kadangi praeitą savaitę ukrainiečiams jau pavyko čia pastumti agresoriaus pozicijas.

📎Mariinka ruože tęsiasi susidūrimai pačioje gyvenvietėje, rusai naudoja aviaciją. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

📍Vuhledar. Rusai aktyviai smūgiuoja aviacija prie Vuhledar ir Prechistivka, jų karo propagandistai skelbia apie ukrainiečių atakas Pavlivka, kurias savaime aišku jie be vargo atmušė. Tuo tarpu ukrainiečiai toliau stiprina savo pozicijas į šiaurę nuo Volodymirivka, ruošiasi tolimesniems veiksmams Volnovakha link.

📌Pietų kryptis. Be pakitimų.

1.8 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
255 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
255
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top