Karas Ukrainoje. Keturi šimtai šeštoji (Balandžio 5 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

1. Luhansko kryptis.

· Svatove. Agresoriaus puolimas suintensyvėjo centriniame ruože. Jam pavyko kelis šimtus metrų pasistūmėti prie Novoselivske, tuo tarpu prie Kyslivka rusų ataka buvo atmušta, jie patyrė didelius nuostolius. Neatmestina, kad tokiais veiksmais rusai bando plėsti savo placdarmą kelyje Svatove – Kupjansk, judėti link Berestove ir ruoštis tolimesniam puolimui link Kupjansk.

· Kremina. Tęsiasi lokalūs susidūrimai kontaktinėje linijoje. Daugiau aktyvumo rusų grupuotės Dibrova flanguose, tačiau sunku pasakyti kieno iniciatyva vyksta mūšiai ir kas rodo daugiau pastangų kontaktui: ar rusai siekia apsaugoti savo flangus ir atakuoja, ar ukrainiečiai siekia flanguose suspausti rusų grupuotę.

· Lysychansk. Be pakitimų.

2. Donecko kryptis.

· Bakhmut. Agresorius ir toliau atakuoja sektoriaus gynybos gilumoje esačius Slavyansk ir Kramatorsk. Po smūgių, prie Kramatorsk esanti užtvanka buvo pažeista, apylinkėse ženkliai pakilo vandens lygis. Civiliams gyventi ir pajėgoms judėti tapo gerokai sunkiau. Tik priminsime, kad iš Kramatorsk vedantys keliai į Chasiv Yar yra sąlyginai saugiausias Bakhmut ginančių Ukrainos vienetų rotacijos ir aprūpinimo maršrutas.

a) Berhivka – Rozdolivka. Agresorius toliau spaudžia, siekdamas pralaužti ukrainiečių gynybą ruože Orihovo Vasylivka – Bohdanivka – Khromove, tačiau gynėjai ir toliau išlaiko pozicijas.

b) Mieste rusai toliau stumiasi į priekį. Jų pajėgos veikusios šiaurėje (spalvotųjų metalų apdirbimo gamykloje) susijungė su centrą šturmuojančiais vienetais. Padėtis miesto pietuose taip pat sudėtinga. Neatmestina, kad ukrainiečiai vengdami apsupimo po truputį atsitraukinės nuo pozicijų aplink Bakhmutska gatvę, lygins kontaktinę liniją ir gynybą organizuos aplink gatvių Korsunskogo – Kosmonavtiv sankirtoje esančias pozicijas, su tikslu ginti geležinkelio liniją.

c) Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje be pakitimų, tęsiasi abipusės atakos.

· Avdiivka – Mariinka.

a) Avdiivka šiauriniame flange kontaktinė linija nežymiai juda į abi puses. Tai rodo, kad puola ne tik rusai. Ukrainos gynėjai ne tik randa jėgų gintis ar kontratakuoti, bet jų veiksmai būna sėkmingi atsiimant vietovę. Šis ukrainiečių aktyvumas, trukdo rusams užimti aplink Krasnohorivka esančias aukštumas, todėl agresorius ne tik negali pilna apimtimi vykdyti puolimo link Stepove – Novokalinove, bet ir būdami žemumoje pavirsta gerais taikiniais ukrainiečių artilerijai ir kitoms ugnies priemonėms (minosvaidžiai, PTRK, tankai).

b) Pervomaiske ruože ukrainiečiai apsigynė.

c) Mariinka ruože gynėjai neleido rusams sugrįžti į pozicijas Pobeda prieigose, sunkūs mūšiai pačioje Mariinka gyvenvietėje.

· Vuhledar. Agresoriaus lokalios atakos išsikvėpė, rusai pereidinėja į greitą gynybą. Neatmestina, kad su tuo yra susijusios jų nesėkmės Mariinka ruože.

3. Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų.

1.4 19 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
123 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
123
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top