Karas Ukrainoje. Keturi šimtai trisdešimt septintoji (Gegužės 6 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Įvyko apsikeitimas karo belaisviai. 45 „Azovstal” gynėjai grįžo namo, į juos iškeisti 3 rusų lakūnai. Galima tik daryti prielaidą, kad aukštos kvalifikacijos kariškių resursas agresoriaus ginkluotose pajėgose tikrai nėra gausus.

Žiūrim ką turim fronte.

1. Luhansko kryptis. Visoje kryptyje mūšių intensyvumas gerokai sumenko. Panašu į tylą prieš audrą.

· Svatove. Rusai pabandė laimę šiauriniame flange, bet gerai gavo skūron. Ukrainos vienetai vėl apsigynė.

· Kremina. Kontaktinė linija sąlyginai rami, kartas nuo karto įsiplieskia lokalūs susidūrimai.

· Lysychansk. Rusų puolimas nurimo, nežymios jų atakos situacijos iš esmės nekeičia. Standartiškai, daugiausia darbo abiejų pusių žvalgams ir artileristams.

2. Donecko kryptis.

· Bakhmut. Agresorius vėl surengė MLRS raketų smūgius sektoriaus Slavyansk, Kostyantinivka ir Chasiv Yar gyvenviečių apylinkėse. Stringant rusų puolimui ant žemės, nelieka nieko kito tik bandyti trikdyti ukrainiečių užnugarį. Tame tarpe varžant rezervus, kurie potencialiai gali būti panaudoti kontratakoms ar kontrpuolimui.

a) Khromove – Bohdanivka ruože tęsiasi abipusės atakos, nors galime sakyti, kad Ukrainos pajėgos po truputį pradeda diktuoti mūšio ritmą. Kita vertus, ar tai tvarus ar laikinas laimėjimas dar anksti tvirtai teigti.

b) Bakhmut mieste mūšiai toliau tęsiasi vakarinėje miesto dalyje. Rusai bando kirsti Chaikovskogo gatvę, tačiau ukrainiečiai laikosi įsikabinę į pozicijas.

c) Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje okupantai toliau tęsia rezultatų neduodančias atakas Predtechne ir Ivanivske link. Ukrainiečiai vis baksnoja rusų gynybą prie Kurdiumivka.

· Avdiivka – Mariinka.

a) Avdiivka šiauriniame flange rusai atnaujino atakas link Niu Jork gyvenvietės. Panašu, agresorius ieško silpnesnių Ukrainos pajėgų gynybos vietų, nes Stepove – Novokalynove ruožas jiems neįkandamas.

b) Pervomaiske ruože rusų puolimas įstrigo. Skeltanagiams karštus linkėjimus siunčia 53-iosios brigados kariai: https://t.me/DeepStateUA/16479

c) Mariinka ruože Ukrainos gynėjai tvirtai laiko pozicijas tiek gyvenvietėje, tiek prie Pobeda bei prie Novomykhailivka.

· Vuhledar. Pasinaudodami tuo, kad kelias Vuhledar – Mariinka yra saugus, ukrainiečiai vykdo kontratakas Pavlivka – Mykilske.

3. Zaporizhia kryptis. Pasirodė informacija, kad agresorius vykdys civilių evakuaciją iš 18 gyvenviečių, esančių netoli kontaktinės linijos. Taip rusai tikisi palengvinti savo mobilumą artėjančio Ukrainos pajėgų puolimo akivaizdoje. Tik priminsime, kad paskutinį kartą civilių evakuacija rusams dešiniajame Dniepro krante labai greitai virto „operatyviu persigrupavimu ir geros valios gestu” tepant slides į pietinį Dniepro upės krantą.

4. Pietų kryptis. Gerus darbus reikia tęsti, tą ukrainiečiai ir daro. Kabūm Dzhankoi apylinkėse. Šį kartą neatmestina, jog smogta raketomis „Hrim2”. Tuo pačiu, šiandien civiliniam transportui buvo uždarytas Kerch tiltas. Tikėtina, kad tokiomis priemonėmis okupantai priversti didinti karinių krovinių pralaidumą.

2.5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
390 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
390
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top