Karas Ukrainoje. Keturi šimtai trisdešimt trečioji (Gegužės 2 diena)

Vakar agresorius Ukrainoje surengė raketų ir dronų-savižudžių smūgius. Pavlohrad, kuomet atakuotas geležinkelio mazgas yra išimtis ilgame rusų smūgių prieš civilinius taikinius sąraše. Ar tai pirmas toks bandymas raketų smūgius orientuoti link karinių taikinių? 🤔 Dar per anksti apie tai kalbėti. Tačiau kaip minėjome anksčiau, artėjančio Ukrainos puolimo kontekste toks agresoriaus targeting’o perorientavimas tikrai yra įmanomas. Savo ruožtu, iššūkių okupantams pervežant karinius krovinius geležinkeliais vis daugėja. Antai, vakar Briansk srityje kažkas padėjo nuo bėgių nuvažiuoti geležinkelio sąstatui su degalais. Šiandien rusai praneša, kad geležinkelio darbuotojas rado užminuotus bėgius dvejose vietose.

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Agresorius tapo aktyvesnis centriniame ruože (Novoselivske), tačiau pasistūmėti jam nepavyko. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Tuo pačiu rusų soc. tinkluose vis dar pasirodo informacija, jog ukrainiečiai aplink Kupjansk telkia pajėgas. Kaip ir minėjome anksčiau, Ukrainos pajėgų puolimas Svatove link yra vienas iš tikėtinų veiksmų eigos variantų.

📍Kremina. Miške į pietvakarius nuo Kremina lokalūs susidūrimai niekur nedingo. Agresorius bando palaikyti įtampą tam, kad ukrainiečiai nebandytų periminėti iniciatyvos.

📍Lysychansk. Ukrainos vienetai atmušė rusų atakas prie Bilohorivka, o mūšiai prie Spirne yra aprimę.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Khromove – Bohdanivka ruože okupantams nepavyksta pasistūmėti, ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

📎Bakhmut mieste tęsiasi sunkios kautynės. Rusams šiek tiek pavyko pasistūmėti, tačiau ir Ukrainos vienetai nesėdi rankų sudėję. Kontratakuodami jie neleidžia agresoriui toliau vystyti puolimą. Tuo pačiu pasirodė informacija, kad atskirose vietose gynėjams pavyko išmušti rusus iš jų pozicijų. Siekdami perlaužti situaciją savo naudai, okupantai vėl naudoja termobarines sistemas TOS1A „Solncepiok“. Situacija labai dinamiška.

📎Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje ukrainiečiai išlaiko pozicijas, rusų bandymai apeiti Chasiv Yar (Ivanivske ir Predtechyne ruožais) nebuvo sėkmingi.

📍Avdiivka – Mariinka:

📎Avdiivka šiauriniame flange dominuoja lokalūs susidūrimai, rusų vienetams pajudėti į priekį nepavyksta.

📎Pervomaiske ruože ukrainiečiai atmušinėja labai intensyvias agresoriaus atakas. Okupantams pavyko nežymiai pasistūmėti prie Vodiany.

📎Mariinka ruože rusai bando įsitvirtinti pastarosiomis dienomis užimtose pozicijose gyvenvietės centre, mūšiai tęsiasi.

📍Vuhledar. Be pakitimų.

📌Zaporizhia kryptis. Kontaktinėje linijoje be didesnių pakitimų. Ukrainos pajėgos vakar vėl smūgiavo agresoriaus kariniams taikiniams Tokmak. Tuo tarpu, kolaborantams ir toliau tęsiasi kruvinos dienos. Melitopol mieste sužeistas okupantams tarnaujantis Zaporizhia srities “policijos vado pavaduotojas.“

📌Pietų kryptis. Sevastopol – Simferopol – Yevpatorya logistinėje linijoje ukrainiečiai vakar surengė eilę atakų naudojant dronus. Dirbo rusų oro gynyba, bet nežiūrint į tai, sprogimai buvo girdėti ir jūrų uoste.

1.8 19 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
111 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
111
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top