Karas Ukrainoje. Penki šimtai aštuoniasdešimt devintoji (spalio 5) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Dar vienas agresoriaus karo nusikaltimas – Kharkiv srityje rusai raketa smūgiavo Groza gyvenvietei, 49 gyventojai žuvo. Tuo pačiu, agresoriaus pajėgos atakavo taikinius prie Myrhorod (Poltava sr.). Sunku pasakyti kuom smūgiavo (raketa/dronu – savižudžius), tačiau tikėtinas šios atakos taikinys – apylinkėse esantis karinis oro uostas.

Tuo tarpu, WSJ žiniomis rusijos Juodosios jūros laivynas paliko Krymą, laivai perdislokuoti į kitus agresoriaus jūrų uostus. Priminsime, kad po rugsėjo pirmoje pusėje surengto Ukrainos pajėgų smūgio Sevastopol, okupantai buvo atitrauke visus „Kilo” klasės povandeninius laivus. Dabar slides tepė likusios geldos: https://www.wsj.com/…/russia-withdraws-black-sea-fleet… .

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Be pakitimų.

📍 Kremina. Rusai tęsia puolimo operacijas prie Makiivka. Ukrainos pajėgos įsitvirtinusios abejuose Zherebec upės krantuose ir kontroliuoja svarbiausias aukštumas. Fiksuojama, kad rusai koncentruoja manevrinius vienetus ir rengiasi atakuoti ruože į pietryčius nuo Makiivka, t.y. bandys užimti ir įsitvirtinti čia esančiose kalvose. Tiesa, rusai bijo Ukrainos artilerijos ir FPV dronų, dėl ko labai atsargiai naudoja savo artileriją. Atitraukė ją toliau nei įprasta, išskaidė pabūklus. Dėl to, neabejotinai kentės agresoriaus artilerijos smūgių tikslumas ir ugnies koncentracija. Kas nutinka, kai rusų manevriniai vienetai neturi dominuojančios persvaros ugnimi mūsų skaitytojai jau žino.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Agresorius surengė keletą lokalių atakų Hrihorivka link, tačiau patyręs nuostolių buvo priverstas atsitraukti.

📎 Pietinis flangas. Rusų problemos tęsiasi. Jų vienetai prikaustyti Klishiivka – Andriivka ruože, ukrainiečiai intensyvina artilerijos smūgius Kurdiumivka ir Ozaranivke, taip pat apšaudo objektus rusų gynybos gilumoje esančiame kelyje Bakhmut – Opytne – Odradivka – Mykolaivka Druha – Horlivka. Laukiam naujienų.

📍 Avdiivka – Mariinka. Tęsiasi susidūrimai šiauriniame Avdiivka flange, prie Opytne ir Mariinka ruože. Agresorius patvirtina ukrainiečių pasistūmėjimą no mans land prie Nevelske. Tai įtakos rusų bandymus pulti link Pervomaiske, kadangi dabar Ukrainos gynėjai grasina šia kryptimi puolančių rusų vakariniam flangui.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Agresorius vėl pabandė nukirsti Robotyne pleištą rytiniame flange, tačiau Ukrainos pajėgos šias rusų atakas atmušė. Savo ruožtu, ukrainiečiai įsitvirtina vakar atsiimtose pozicijose prie Novoprokopivka. Ukrainos vienetai stipriai spaudžia rusus prie Kopani, tai soc. tinkluose patvirtina ir agresorius. Jis taip pat praneša apie nuolat vykstančias ukrainiečių pajėgų rotacijas. Rusai tuom pasigirti negali.

📍 Velyka Novosylka. Agresorius suintensyvino operacijas Rivnopil link (vakarinis flangas). Jam pavyko pasistūmėti link vandens kliūčių, tikėtina jis siekia čia išplėsti savo placdarmą ir užimti gynybą. Rytiniame flange rusai taip pat aktyvūs. Tiesa, jų atakos Zolota Niva link nebuvo sėkmingos.

📌 Pietų kryptis.

📍 Agresorius tikėtina iš Krymo surengė dar vieną dronų – savižudžių ataką. Iš 29 Shahed dronų ukrainiečiai virš Odesa, Mykolaiv ir Krivyi Rih numušė 24 dronus.

📍 Ukrainos pajėgos toliau aktyvios Dniepro upės salose, okupantų pajėgos pripažįsta, kad negali užkirsti kelio ukrainiečių rotacijoms ir aprūpinimui. Tiesa, rusai stengiasi kaip tik gali, aktyviai dirba jų aviacija ir artilerija. Ukrainos gynėjai skolingi nelieka – kairiajame krante sunaikino rusų tanką T90 (https://t.me/ButusovPlus/5342). Agresorius soc. tinkluose ir toliau aktyviai diskutuoja apie artėjantį ukrainiečių išsilaipinimą kairiajame Dniepro krante ir/ar Kryme. Teigiama, kad Ochakiv pastebėti ukrainiečių jūrų pėstininkų brigadų vienetai. 🤔

2.1 15 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
45 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
45
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top