Karas Ukrainoje. Penki šimtai devyniasdešimt pirmoji (spalio 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius vėl surengė smūgį prie Myrhorod. Rusų teigimu taikinys – energetinė infrastruktūra. Tuo pačiu, galima priminti, kad šiame mieste yra karinis oro uostas, kurį agresorius atakavo vakar. Neatmestina, kad šie smūgiai yra susiję, pvz. siekiant sutrikdyti oro uosto aprūpinimą elektra.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Kaip ir tikėtasi, kurį laiką bandęs sukaustyti ukrainiečių vienetus Kremina sektoriuje, agresorius pradėjo puolimą ir Svatove sektoriuje. Stiprus puolimas šiauriniame flange (Lyman Pershyi – Synkivka). Rusams pasistūmėti nepavyko.

📍 Kremina. Rusai tuo pačiu tęsia puolimą Makiivka link, dar šiek tiek pasistūmėjo no mans land.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Prie Andriivka Ukrainos gynėjai bando įsitvirtinti rytinėje geležinkelio pusėje, vyksta permainingos kautynės. Tuo pačiu, rusai bando atsiimti ką vakar prarado prie Kurdiumivka, bet jau gali būti per vėlu – okupantai patiria didelius nuostolius ir negali pajudėti į priekį.

📍 Avdiivka – Mariinka. Agresorius tęsia operacijas įprastuose ruožuose. Rusai skelbia, jog jiems pavyko pasistūmėti Mariinka, tačiau to patvirtinti negalime. Susidaro įspūdis, kad puolimo tempas yra nukritęs.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Ukrainos pajėgos pastūmė rusus vakariniame flange (į šiaurės vakarus nuo Kopani). Okupantai čia ima naudoti termobarinių raketų sistemas „Solntsepiok”, t.y. ugnimi uždengti didelį plotą ir taip stabdyti ukrainiečių puolimą. Ankstenių operacijų patirtis rodo, kad šių sistemų naudojimas indikuoja, kad rusų vienetams yra labai riesta. Kituose ruožuose agresorius kontratakuoja.

📍 Velyka Novosylka. Tęsiasi susidūrimai prie Pryiutne, situacija nėra iki galo aiški.

📌 Pietų kryptis. Agresorius tradiciškai organizavo smūgį Ukrainos jūrų uostų infrastruktūrai. Ukrainos pajėgos savo ruožtu, atakavo karinį objektą esantį Sevastopol.

1.8 24 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
64 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
64
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top