Karas Ukrainoje. Penki šimtai devyniasdešimt septintoji (spalio 14) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌Luhansko kryptis

📍 Svatove. Į užnugarį dar neišvesti rusų 1-osios tankų armijos likučiai 25-ajai armijai rodo kaip reikia pulti. Tokiu būdu, likučių vis mažėja. Synkivka okupantams pasistūmėti ir toliau nesiseka, o prie Lyman Pershyi situacija nėra aiški. Neatmestina, kad čia rusams pavyko pasistūmėti no mans land.

📍 Kremina. Rusų puolimas link Makiivka kiek aprimo. Tikėtina, kad agresorius persigrupuos ir atnaujins puolimą. Pajėgų ir resursų jis čia dar turi. Taip pat tęsiasi rusų operacijos pietiniame flange. Nors jų karo propagandistai žada jau tuoj pasiekti Syverskyi Donets upę, tačiau tai labiau kalbos, nei realios galimybės.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

Agresorius surengė raketų smūgį Pokrovsk, kuris yra vienas svarbiausių ukrainiečių komunikacinių mazgų. Jo svarba mūšių prie Avdiivka kontekste šiuo metu labai didelė. Tačiau kaip visada rusai „netyčia” pataiko į civilius – 23 žmonės sužeisti, yra aukų.

📍 Bakhmut. Tikėtina, dėl mūšio prie Avdiivka susidūrimų intensyvumas šiek tiek yra sumenkęs. Tai nereiškia, kad Ukrainos gynėjai iš čia permetinėja vienetus kitur ir atsisako planų pribaigti rusų grupuotę Bakhmut. Tiesiog, yra normali praktika pristabdyti puolimo veiksmus, kai šalia esančiame sektoriuje agresorius pradėjo plataus masto puolimą. Tikėtina, ukrainiečiai paėmė pauzę nes stebi, ar agresorius nesiruošia pulti nuo Avdiivka šiaurinio flango link Niu Jork į ukrainiečių grupuotės pietinį flangą. Greičiausiai, įsitikinus priešo veiksmais, Ukrainos vienetų intensyvesnis judesys Bakhmut sektoriuje tęsis.

📍 Avdiivka – Mariinka. Ketvirta plataus masto puolimo diena. Būtų naivu tikėtis, kad esant tokiai agresoriaus artilerijos ir aviacijos koncentracijai bei bataliono dydžio vienetų operacijoms, rusams niekur nepavyks pasistūmėti. Tačiau, vietoj siekio kaip karštu peiliu sviestą perpjauti ukrainiečių gynybą, okupantams tenka dantimis graužti akmenis. Puikiausia to iliustracija – ne tik išliekantys didžiuliai gyvosios jėgos nuostoliai (visame fronte per vakar dieną minus 970, apie trečdalį jų Avdiivka sektoriuje), tačiau ir ženkliai kritę šarvuotos technikos nuostoliai (dinamika pateikiama vizuale). Ši tendencija rodo, kad agresorius nebesitiki veržliu puolimu izoliuoti (blokuoti) Ukrainos gynėjų Avdiivka įtvirtinto rajono, o labiau ima saugoti ženkliai praretintą šarvuotą techniką. Blitzkriegas nepavyko.

📎 Šiaurinis flangas. Ir toliau antras rusų puolimo ešelonas atakuoja labai intensyviai, mūšiai labai sunkūs. Agresoriui šiek tiek pavyko pasistūmėti no mans land, rusų mechanizuoti vienetai vis dažniau pasiekia geležinkelį, tačiau tuom „grandiozinės” pergalės ir baigiasi. Vis dar neaiški padėtis dėl į pietvakarius nuo Krasnohorivka esančių kalvų. Gali būti, kad jos jau yra no mans land. Jei rusams čia pavyktų įsitvirtinti, ukrainiečių padėtis gali pasunkėti.

📎 Pervomaiske ruožas. Agresoriui pavyko apie 400 m. pasistūmėti link Severne. Ukrainiečiai taip pat užėjo į no mans land, t.y. trumpina distanciją ir siekia neleisti okupantams vystyti puolimo.

📎 Mariinka – Pobeda. Rusų puolimo operacijos nebuvo sėkmingos.

📍 Vuhledar. Agresorius vysto vakarykštę taktinę sėkmę prie Novomykhailivka, jis užėmė no mans land bei įsitvirtina. Neatmestina, kad jis tęs puolimą link Pobeda, su tikslu paremti čia nesėkmingai puolančius savo vienetus.

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv. Ukrainos pajėgos kiek pajudėjo į priekį vakariniame flange prie Kopani. Rytiniame flange aktyvesnis agresorius, tačiau jam pasistūmėti nepavyksta, ką jau kalbėti apie Robotyne pleišto nukirtimą.

📍 Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis

Agresoriaus oro gynyba priversta dirbti prie Sochi, 6 ukrainiečių dronai atakavo čia esantį okupantų kontroliuojamą oro uostą. Taip pat, tęsiasi susidūrimai Dniepro upės salose bei kairiajame krante. Agresoriaus karo propagandistai laukia nesulaukia ukrainiečių plataus masto desanto operacijos kairiajame Dniepro krante arba Kryme. O kaip bus, pagyvensime ir pamatysime. 😉

1.8 21 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
51 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
51
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top