Karas Ukrainoje. Penki šimtai devyniasdešimtoji (spalio 6) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Po vakarykščio barbariško smūgio Groza gyvenvietėje (žuvo 51 gyventojas), rusai šiandien vėl smūgiavo į gyvenamųjų namų rajoną Kharkiv. Žuvo 10 metų berniukas, 16 gyventojų sužeista. Rusai vėl griebiasi savo taktikos atakuoti civilinius objektus, tokiu būdu: 1) didinant gyventojų nuovargį, su tikslu paveikti politinės šalies vadovybės sprendimus ir 2) priversti Ukrainos oro gynybos vienetus perdislokuoti pajėgumus prie civilinių objektų, taip susilpninant karinių objektų gynybą nuo oro povojaus. Šalies agresorės vadeiva v. putinas pareiškė, jog y. prigozhyn lėktuvui nebuvo padarytas joks išorinis poveikis, esą žuvusiųjų kūnuose rastos granatų skeveldros, „didysis teismo medicinos ekspertas” neatmetė tikimybės, kad keleiviai vartojo narkotikus. Suprask, jis ne prie ko, apsiuostė ir susisprogdino. 🙂

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Be pakitimų.

📍 Kremina. Okupantai intensyvina savo operacijas Makiivka prieigose, jiems pavyko šiek tiek pasistūmėti no mans land link kalvų gyvenvietės pietrytinėse prieigose. Kituose ruožuose, be pakitimų.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Orihovo Vasilivka – Berhivka ruože, pozicijos no mans land eina iš rankų į rankas.

📎 Pietinis flangas. Jau matomos pirmosios rusų pajėgų perskėlimo kregždės. Ukrainos gynėjai vis drąsiau juda rytinėje geležinkelio pusėje Klishiivka – Andriivka ruože, o bandančius į tai reaguoti rusų vienetus ir jų logistiką dubasina Ukrainos artilerija. Agresorius koncentruoja pajėgas, stiprina gynybą ir… gauna smūgį kiek piečiau, prie Kurdiumivka. 😁 Ukrainos gynėjai juda pirmyn. Labai gerai suplanuota ir įgyvendinta ukrainiečių operacija. Mūšis tęsiasi, lengva nebus.

📍 Avdiivka – Mariinka. Tradiciniai mūšiai šiauriniame Avdiivka flange, Opytne ir Mariinka ruožuose. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas, kontratakuoja.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Snukiadaužis tęsiasi. Rusai pabandė atsiimti pozicijas prie Novoprokopivka, bet jiems baigėsi ne kaip. Panaši situacija ir rytiniame flange, tačiau darome prielaidą, jog čia rusai turi daugiau pajėgų negu pietuose. Pasirodė informacija, kad agresorius bando šią savo flangų nelygybę keisti, todėl pradėjo siųsti papildomus vienetus link Novoprokopivka. Neatmestina, kad tai vietinė rotacija, nuima nuo „rūkstančio” ruožo ir meta į „degantį”. 😃

📍 Velyka Novosylka. Agresorius jau kelinta diena intensyviai spaudžia Ukrainos gynėjus prie Priyutne ir siekia atsiimti pozicijas bent iki šiauriau esančių vandens kliūčių. Tada, atsispiriant nuo šio placdarmo, greičiausiai tikisi sugrįžti prie Rivnopil. Nepaisant rusų propagandistų pranešimų apie perimtą iniciatyvą, ukrainiečiai išlaiko pozicijas bei atakuoja agresoriaus vienetus jo gynybos gilumoje. Pavyzdžiui, per pastarąsias kelias dienas prie Staromlynivka rudeninis derlius buvo įspūdingas – haubica 2S5 Giatsint S, haubica D30, EW sistema Pole21, MTLB su oro gynybos pabūklu ZU 23/2, plius toks pat pabūklas sunaikintas pozicijoje bei amunicijos sandėlys.

📌 Pietų kryptis. Okupantai skelbia apie dar vieną jūrinių dronų ataką prieš jų objektus Sevastopol. Be to, vėl kaukia oro pavojaus sirenos Kryme, taigi dirba ir ukrainiečių dronai. Savo ruožtu, rusai naktį organizavo dar vieną smūgį Shahed dronais į Ukrainos jūrų uostų infrastruktūrą.

1.7 17 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
48 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
48
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top