Karas Ukrainoje. Penki šimtai devynioliktoji (liepos 28) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Sprogimai Taganrog. Agresoriaus miestas prie Azov jūros, kelyje Rostov prie Dono- Novoazovsk-Mariupol, t.y. viena iš nedaugrlio dar mažai ukrainiečių neatskuotų logistinių linijų. Rusai skelbia, kad viena paturbinta raketa S200 nukrito kavinės teritorijoje, kita – netoli uosto. Neatmestina ir pačių rusų provokacija, kadangi įvykio vietoje „netikėtai” atsidūrė smulkūs propagandistai. Keisti sutapimai. Agresoriaus propaganda šį reikalą išsukinėja kaip tik gali.

Kas dar neskaitė, šiandieninė apžvalga.

Žiūrim ką turim fronte 🙂

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Rusai dvi dienas nesugebėjo užimti kalvų į pietus ir pietvakarius nuo Novoyehorivka ir štai rezultatas: smagiai daužomi Ukrainos pajėgų, jie priversti palikti žemumą ir atsitraukti apie 1,5 km. Neatmestina, kad okupantai pabandys čia sugrįžti puldami nuo dar šiek tiek piečiau esančių kalvų. Kaip ten bebūtų, tendencijos geresnės – Ukrainos gynėjai neleidžia rusams įsisiūbuoti, spausdami agresorių prie Zherebec upės. Taip ir toliau! 💪 Pagal žanro klasiką, agresorius turėtų suintensyvinti puolimą kituose ruožuose, kad leisti puolimo tempą praradusioms savo pajėgoms atsikvėpti. Kaip bus – matysime.

📍 Kremina. Tęsiasi susidūrimai Chervonopopivka, Torske ir Dibrova ruožuose. Pozicijos no mans land eina iš rankų į rankas, tačiau kažko panašaus į situaciją prie Svatove (t.y. pajudėti į priekį ir suformuoti placdarmą) rusams sukurti nepavyksta.

📍 Lysychansk. Mūšiai prie Bilohorivka vėl aprimo, abi pusės pagrinde remiasi artilerijos smūgiais, vykdo lokalias atakas. Okupantai taip pat naudoja aviaciją.

📌 Donecko kryptis

Ėmė ir užsidegė agresoriaus degalų saugykla Shakhtarsk. Ar pasidarbavo gerieji žmonės vietoje, ar atskrido koks HIMARS, istorija parodys, bet kokiu atveju, malonu.

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Ukrainos vienetai tęsia operacijas kelyje Slovyansk – Bakhmut, kalvose į rytus nuo Orihovo Vasylivka. Ukrainiečiai kiek suaktyvino veiksmus prie Soledar, taip pat čia fiksuojamas Ukrainos pajėgų kasetinių šaudmenų naudojimas. Ar tai gerų žinių pradžia – pamatysime.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse preigose eilinį kartą be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Agresorius išlieka ištikimas sau – nepaisant visko tik į priekį. Atakavo Klishiivka pietuose, galimai kuopos dydžio vienetu (apie 100 karių) ir pasistūmėjo apie 300 m. kalvų link. Kitaip tariant, jie savo noru kaip kurapkos sutūpė įkalnėje ir įlindo į ugnies maišą. Dabar juos ukrainiečiai atakuoja ugnimi iš trijų pusių. Tuo tarpu, Ukrainos gynėjai dar pajudėjo į priekį Andriivka – Kurdiumivka ruože. Jei anksčiau jie buvo Kurdiumivka vakariniame pakraštyje, tai dabar Ukrainos pajėgos jau yra ir šiauriniame gyvenvietės pakraštyje. Ar ukrainiečiai šturmuos gyvenvietę, ar ją tik izoliuos (blokuos) ir veršis gilyn link Mykolaivka Druha, priklausys nuo jų sumanymo. Abu šie veiksmų eigos variantai yra realūs.

📍 Avdiivka – Mariinka. Tradiciškai sunkios pozicinės kautynės verda visuose ruožuose. Okupantai kaip vanduo plakasi į Ukrainos pajėgų gynybines pozcijas.

📍 Vuhledar. Ir toliau kol kas be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

Ukrainos pajėgos savo vėl smogė rusų kariniams objektams Tokmak.

📍 Orihiv:

📎 Kamyanske – Zherebyanky. Pakitimų kontaktinėje linijoje nėra, tačiau Ukrainos gynėjai tęsia operacijas trijose vietovėse (Kemyanske – Vasilivka kelyje, Luhove link ir prie Zherebyanky), nuolat kaitaliodami atakų intensyvumą skirtingose vietose. Dėl tokios Ukrainos vienetų taktikos, rusų rezervai yra priversti blaškytis po visą kontaktinę liniją. Tinkamai ištampę okupantų gynybą ir susikūrę netikėtumo momentą, ukrainiečiai galimai vėl stumtels rusų pozicijas vienoje iš minėtų vietovių.

📎 Robotyne. Ukrainos pajėgos toliau “niekur nesugeba pajudėti”, stumdamos rusus rytinėse Robotine prieigose, daužydamos jų pozicijas žemumoje esančioje gyvenvietėje, bei tęsdamos judėjimą link Verbove. Kas liečia pastarąją atakos kryptį, tai Ukrainos gynėjai apie 2,5 km nustūmė okupantus nuo aukštumų ir dabar patys bando jose įsitvirtinti. Be to, Ukrainos pajėgų žvalgų grupių judėjimas yra pastebimas ir už kontaktinės linijos. Taigi, toliau bus tik įdomiau.

📍 Velyka Novosylka. Agresoriaus karo propagandistai išsiblaivė ir ryte ėmė neigti, kad ukrainiečiai užėmė Staromayorske. Kalbėjo apie “sunkią padėtį”, “ukrainiečių pasistūmėjimą” ir pan. Turbūt tikėjosi, kad rusų vienetų kontratakos bus sėkmingos. Tiesa ta, kad naktį ir šį rytą minėtos okupantų kontratakos buvo atmuštos. Tad apie pietus, rusų telegram kanaluose “sunki padėtis” pavirto “suplanuotu atsitraukimu iš Staromayorske, nes ten nebeliko pozicijų, kurias galima būtų ginti”. 😃 Vienintelė gera žinia agresoriui, kad Ukrainos pajėgos užimdamos Urozhaine nespėjo uždaryti “katiliuko” ir rusų vienetai spėjo pabėgti. Okupantai kaip įprasta bando kelti problemas kituose ruožuose, tačiau ir tai jiems nedavė jokio teigiamo rezultato. Tikėtina, kad ukrainiečiai įsitvirtins esamose pozicijose ir jei greitai nepavyks galutinai išmušti rusų iš Urozhaine, čia perkels pagrindines savo pajėgų pastangas vakariniame flange (Priyutne – Lyubimivka ruožas) ir rytiniame flange (Novodonecke – Kremenchik ruožas). Kaip bus, stebėsime situaciją. 😉

📌 Pietų kryptis:

Tęsiasi susidūrimai kairiajame Dniepro upės krante, Ukrainos kariai čia ir toliau išlaiko nedidelius placdarmus.

1.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
94 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
94
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top