Karas Ukrainoje. Penki šimtai dvidešimt penktoji (rugpjūčio 2) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌Luhansko kryptis

Pranešama, kad agresorius išdalino ginklus ir kovinę techniką Belhorod “teritorinės gynybos” padaliniams. Jų apginklavimo klausimas ore kabėjo jau gerus pusę metų. Kodėl agresorius nusprendė išduoti ginklus po Wagner maišto – sunku pasakyti. Gal kremliaus akimis grėsmė, kad ukrainiečiai nuo Charkiv pajudės į Belhorod yra didesnė, nei dar vieno maišto galimybė? Gal tik dabar atsirado užtektinai priemonių ir ginkluotės, galimai paimtų iš Wagner samdinių?

📍 Svatove. Agresorius tęsia puolimo operacijas centriniame ruože (Novoselivske), su tikslu pralaužti ukrainiečių gynybą. Pietiniame flange Ukrainos pajėgos toliau artilerijos pagalba poliruoja okupantų placdarmą Novoyehorivka – Nadya ruože, vykdo kontratakas. Agresorius čia vis pasyvesnis. Panašu, kad rusams gali tekti pakuotis daiktus ir tepti slides į rytinį Zherebec upės krantą. Žinoma, nebent jie nori “didvyriškai” žūti, tada gali likti ir vakariniame 😃

📍 Kremina. Kontaktinėje linijoje toliau vyksta poziciniai mūšiai.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Dominuoja pozicinės kautynės. Okupantai soc. tinkluose šią sąlyginę tylą vadina “keista”. Ar tai tyla prieš audrą? Tikėtina, kad pamatysime artimiausiu metu.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Pasirodė pranešimų, kad agresorius nuo Klishiivka atsitraukė už geležinkelio linijos. Reiktu atkreipti dėmesį, kad ji eina per antrąjį (žemesnį) aukštumų “laiptą” Klishiivka rytuose. Jei rusai atsitraukė už geležinkelio, t.y. ir už tos kalvos, tuomet agresoriui nelabai yra kitų gynybai patogių pozicijų, kaip antroje gynybos linijoje, t.y. palei kelią Opytne – Odradivka. Nebent, jie turi įsirengę alternatyvias (vėlesnes) pozicijas nuokalnės gynyboje, kas yra mažai tikėtina. Taigi, tokiu atveju rusams būtų gerokai sunkiau laikyti pozicijas Andriivka ir Kurdiumivka esančias į pietus (kairys Klishiivka flangas), t.y. tektų atitraukinėti pajėgas ir iš čia. Kol kas tokio judėjimo ženklų nematome, todėl dar anksti kalbėti apie tokio masto sėkmę. Tuo pačiu, Ukrainos gynėjams pavyko pasistūmėti į pietus nuo Andriivka. Kitaip sakant, vis aiškiau šviečiasi ukrainiečių sumanymas, laužti rusų gynybą Andriivka – Kurdiumivka ruože bei veržtis gilyn link antros linijos (Opytne – Odradivka – Mykolaivka Druha – Zaiceve). Bent jau taip atrodo nuo sofos. Kaip bus iš tikrųjų, stebėsime situaciją.

📍 Avdiivka – Mariinka. Daugelį gali išgąsdinti Deep state žemėlapis, kuriuo remiantis galima daryti išvadą, kad okupantams pavyko pasistūmėti šiauriniame Avdiivka flange. Tačiau patys tyrėjai ramina savo sekėjus teikdami, kad tai kontaktinės linijos tikslinimas. Ruože tęsiasi pozicinės kautynės. Savo ruožtu, Ukrainos vienetams pavyko pajudėti į priekį prie Nevelske, agresorius nustumtas nuo rytinių gyvenvietės prieigų. Taip pat tęsiasi rusų bandymas pulti Mariinka – Pobeda ruože, bet rezultatų pasiekti nepavyksta.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

Ukrainiečiai surengė smūgius rusų kariniams objektams Mariupol.

📍 Orihiv. Kamyanske – Zherebyanky ruože pakitimų nėra. Prie Robotyne okupantai toliau bando kontratakuoti, Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📍 Velyka Novosylka. Susidaro įspūdis, kad ukrainiečiai ėmė stipriau spausti rusus prie Urozhaine. Ar tai atsinaujinusio puolimo pradžia, ar tik žvalgyba mūšiu – sunku spręsti. Stebėsime situaciją.

📌 Pietų kryptis

Kryme toliau tęsiasi festivalis pavadinimu “Kabūm dienos”. Vakar vakare Ukrainos pajėgos sėkmingai atakavo šaudmenų sandėlį prie Balaklava. Jis visai šalia Sevastopol, tad ir vėl skrieja linkėjimai “oro gynybos tvirtovei”. 😀 O šiandien festivalio programoje – kabūm karinių objektų prifarširuotame Gvardyske. Tuo pačiu, vakar pasirodė vaizdai, kaip rusai iškilmingai išsirikiavo Dzharylgach saloje ir juos iškilmingos rikiuotės proga pasveikino ukrainiečių HIMARS salvės: (🔗https://twitter.com/ian_matveev/status/1686390921531936769). Primename, kad tai jau ne pirmas ir ne antras toks atvejis, kai agresoriaus pajėgos tokiomis aplinkybėmis tampa ukrainiečių smūgių taikiniu ☺️

2.2 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
160 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
160
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top