Karas Ukrainoje. Penki šimtai dvidešimt septintoji (rugpjūčio 4) diena

Didžiulis sprogimas uoste, kuriame  Vladimiro Putino pajėgos dislokavo du karo laivus (dailymail.co.uk nuotr.)

Du Rusijos karinio jūrų laivyno laivai – desantinis laivas “Olenegorsky Gornyak” ir kovos su sabotažu laivas “Suvorovets”. Jie buvo dislokuoti, kad šaudytų į atskriejančius antžeminius dronus.”Olenegorsky Gornyak” padaryta žala (dailymail.co.uk nuotr.)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌Luhansko kryptis

📍 Svatove. Ukrainos vienetai intensyvina atakas pietiniame flange ir siekia visiškai išstumti rusus iš jų placdarmo vakariniame Zherebec upės krante. Kol kas nepavyko. Savo ruožtu, okupantai puola centriniame ruože. Jiems pavyko pasistūmėti Novoselivske gyvenvietėje, tačiau tokie stumk trauk pasistumdymai čia vyksta ne pirmą mėnesį. Nieko keisto, kad esant didelei agresoriaus pajėgų koncentracijai bei intesyviam puolimui rusams pavyko kažkiek pajudėjo į priekį. Esmė yra ta, kad tai tik nežymus ir lėtas pasistūmėjimas. Šiuo metu, perspektyvų operatyviai tai paversti didesniais laimėjimais nesimato.

📍 Kremina. Rusai sustiprino spaudimą pietiniame flange, tačiau apčiuopiamų rezultatų pasiekti nepavyko. Ukrainiečiai ginasi bei pasitaikius progai, pereidinėja į kontratakas.

📍 Lysychansk. Agresoriui ruože Shipilivka – Bilohorivka pavyko išlyginti kontaktinę liniją, Ukrainos gynėjai atsitraukė į šiaurės rytiniame Bilohorivka pakraštyje esančias aukštumas. Pamatysime, ar rusai sugebės tuo pasinaudoti. Galimai, tai kiek sumažins rusų spaudimą Kremina pietiniam flangui.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi pozicinės kautynės.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Okupantai bando ieškoti būdų, kaip sustabdyti Ukrainos pajėgų puolimą. Dėl to agresorius atnaujino kontratakas Ivanivske link, t.y. bando spausti ukrainiečių gurpuotės, įsitvirtinusios kalvose prie Klishiivka, šiaurinį flangą. Tokios atakos rusams baigėsi nesėkme. Ukrainos gynėjai toliau lėtai, bet užtikrintai stumiasi no mans land Klishiivka gyvenvietėje ir jos apylinkėse. Tuo pačiu, Ukrainos pajėgos vykdo lokalias atakas Andriivka – Kurdiumivka ruože.

📍 Avdiivka – Mariinka. Ukrainiečiai pastūmė rusus Opytne rytuose. Tai įgalina Ukrainos pajėgas atakuoti šioje gyvenvietėje įsitvirtinusias agresoriaus pajėgas į jų rytinį flangą. Neatmestina, kad Ukrainos gynėjai kuria sąlygas Opytne gyvenvietės išlaisvinimui. Kituose ruožuose tęsiasi poziciniai mūšiai.

📍 Vuhledar. Ukrainiečiai įsitvirtina pastarosiomis dienomis atsikovotose pozicijose Mikylske, tačiau toliau reikalų neforsuoja. Tęsiasi poziciniai susidūrimai.

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv. Nepaisant persigrupavimo ir agresoriaus kontratakų, Ukrainos vienetai dar šiek tiek pasistūmėjo Robotyne šiaurės rytuose. Tokiu būdu, keliais šimtais metrų išplėsdami čia esantį savo placdarmą.

📍 Velyka Novosylka. Panašu, okupantų problemos prie Urozhaine didėja. Antai, Ukrainos generalinis štabas praneša, apie agresoriaus nesėkmingas kontratakas šios gyvenvietės rytinėse prieigose. Tokiu būdu, panašu, kad ukrainiečiai ne tik pasiekė šiaurines, bet ir rytines Urozhaine prieigas, o agresorius visais įmanomais būdais bando juos iš ten išmušti. Jeigu tai yra tiesa ir Ukrainos gynėjai nesiveldami į kautynes pačioje gyvenvietėje apeina ją iš flango, su tikslu prispausti agresorių prie Mokry Yaly upės, kartu grasindami perkirsti jo vienetų atsitraukimo kelią į pietus link Staromlynivka, situacija okupantams komplikuojasi. Kitais žodžiais tariant, iš esmės kartojasi Staromayorske scenarijus.

📌 Pietų kryptis

📍 Smūgiai! 😃 Ši diena ne tik atnešė puikias žinias apie pamuštą agresoriaus desantinį laivą (https://www.facebook.com/Parakomanai/videos/619081263544455/), bet Ukrainos pajėgos suorganizavo ir dronų ataką Feodosijoje, kur sėkmingai atakavo okupantų karinius objektus. Lyg to būtų negana, ukrainiečiai sėkmingai smogė rusų šaudmenų sandėliui Dnipriany. Ši gyvenvietė yra ant pačio Dniepro upės kranto. Vis dar tenka stebėtis, kad rusai savo amunicijos sandėlius įrenginėja netoli priešakinės gynybos linijos.

📍 Ukrainos gynėjai išlaiko placdarmus kairiajame Dniepro upės krante, iš kurių didžiausias yra prie, jau ne kartą minėto, Antonovo tilto. Taip pat, standartiškai tęsiasi abipusiai artilerinės ugnies apšaudymai.

2.3 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
81 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
81
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top