Karas Ukrainoje. Penki šimtai dvidešimt šeštoji (rugpjūčio 3) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌 Luhansko kryptis.

📍Svatove. Didelių pasikeitimų nėra. Okupantai toliau koncentruoja pastangas išlaikyti placdarmą vakariniame Zherebec upės krante Novoyehorivka – Nadya ruože. Jų vienetai kol kas išlaiko placdarmą, bet rusų soc. tinkluose dėl šio ruožo optimizmo vis mažiau. Taip pat agresorius stengiasi pralaužti Ukrainos vienetų gynybą prie Novoselivske, tačiau ir toliau pajudėti į priekį nepavyksta. Pranešama taip pat apie lokalias ukrainiečių kontratakas šiauriniame flange prie Lyman Pershyi.

📍 Kremina. Agresoriaus atakos sumenko, jis daugiausia remiasi artilerija ir aviacija. Ukrainos gynėjai atsako ugnimi. Didesnio manevrinių vienetų judėjimo nefiksuojama.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Tęsiasi poziciniai susidūrimai, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Vis daugiau patvirtinimų, kad Klishiivka jau tapo no mans land. Agresorius bando kontratakomis sustabdyti Ukrainos pajėgų judėjimą į rytus. Jei bandymai lipti į kalvas vakarinėje Klishiivka dalyje labiau primena norą kuo greičiau numirti, tai Andriivka – Kurdiumivka ruože rusai rimtai nusiteikę susigrąžinti bent dalį pozicijų. Ukrainiečiai apsigynė.

📍 Avdiivka – Mariinka. Okupantų pastangos atsiimti vakar prarastas pozicijas prie Nevelske buvo nesėkmingos. Tokiu pat rezultatu baigėsi ir rusų atakos Mariinka – Pobeda ruože. “Pobedos” nebuvo.

📍 Vuhledar. Užvakar Ukrainos gynėjai pastūmė rusus kelyje Novomykhailivka – Solodke, o vakar ukrainiečiai surengė sėkmingą ataką vakarinėje Mykilske gyvenvietės dalyje ir pasistūmėjo apie 700 m. pirmyn. Panašu, Ukrainos gynėjai ėmėsi shaping operations šiame sektoriuje, su tikslu sudaryti sąlygas puolimui Volnovakha link. Jei/kai ukrainiečiams pavyks išstumti rusus iš Mykilske ir įsitvirtinti čia esančiose aukštumose (taip įgalinant savo artilerijos sistemas, minosvaidžius, PTRK ir kt. veikti efektyviau), tikėtina Ukrainos pajėgos pradės aktyvesnes operacijas Yehorivka link. Čia yra svarbus kelių susikirtimas, rusų grupuotės Pavlivka užnugaryje. Tokiu būdu, gali būti siekiama priversti okupantus atsitraukti į liniją Kropivnice – Kirlivka – Grafske. Tuo pačiu, galimai, ukrainiečiai sieks nupjauti kontaktinę liniją rytiniame flange bei pasiekti bent jau liniją Slavne – Solodke – Volodimyrivka. Tačiau šiam VEV būtina flangų apsauga ir sėkmingos Ukrainos pajėgų puolimo operacijos Novodonecke ir Mariinka ruožuose. Ar ukrainiečiai bus linkę judėti į priekį neišprendę šių rizikų? Pamatysime.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv. Kontaktinėje linijoje pakitimų nėra. Ukrainos gynėjai vykdo lokalias atakas Kamyanske – Zherebyanki ruože, o Robotyne prieigose tęsia savo įsitvirtinimo darbus bei atmušinėja okupantų kontratakas.

📍 Velyka Novosylka. Panašu, Ukrainos vienetai pasiekė Urozhaine šiaurines prieigas ir čia įsitvirtina. Agresorius kontratakuoja, tačiau nesėkmingai. Tuo pačiu, rusai bando kontratakuoti ir prie Staromayorske, tačiau rezultatas toks pat niekinis.

📌 Pietų kryptis. Be esminių pakitimų.

2.2 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
64 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
64
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top