Karas Ukrainoje. Penki šimtai keturiasdešimt penktoji (rugpjūčio 22) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Wagner komercijos direktorius y. prigozhyn apsireiškė Afrikoje. Soc. tinkluose netylančios samdinių kalbos apie konkretesnę komandiruočių kryptį tampa vis labiau nuspėjamos. Reikia suprasti, kad pats y. prigozhyn Afrikoje atsidūrė ne šiaip sau. Jau keletą savaičių Wagner grupuotės atstovai skelbia panašias žinutes, kad jų nariai nesusigundytų konkurentų siūlymais vykti į Afriką. Tad tikėtina, y. prigozhyn vizito tikslas – užsitikrinti kontraktų tęstinumą ir plėstis, užsėsti dar samdinių neužsėstas vietas (pvz.: Nigeris). Jis ne viešai, bet aktyviai veikė rusijos – Afrikos valstybių forumo metu, o dabar nuvyko į Afriką ir pats. Dabar Wagner grupuotei Afrikos valstybės (tokios kaip Malis, CAR, Burkina Faso ir kt.) tampa vis svarbesniu vektoriumi.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Tęsiasi sunkūs mūšiai prie Synkivka, tačiau ir toliau nieko panašaus į rusų sėkmę gyvenvietės užėmime, ar tuo labiau ukrainiečių atsitraukimą iš Kupjansk. Patys rusų karo propagandistai ima mažinti savo melo apsukas, nes akivaizdžiai susidūrė su realybe. Dalis Synkivka gyvenvietės yra no mans land, dalį kontroliuoja ukrainiečiai, okupantai savo ruožtu, bando apeiti gyvenvietę iš rytų.

📍 Kremina. Tęsiasi lokalūs susidūrimai kontaktinėje linijoje. Viešų šaltinių duomenimis, sektorių paliko agresoriaus 108-asis desanto – šturmo pulkas. Tai gali indikuoti, kad 1) patys rusai artimiausiu metu neplanuoja plataus masto puolimo operacijų ir/arba 2) agresorius nemano, kad Ukrainos pajėgų veiksmai čia jiems sukels rimtų bėdų. Žinoma, tai tik viešų šaltinių duomenys, realybė gali būti kitokia (pvz. desantininkai išvyko, o į jų vietą atvyko kitas vienetas ar pan.).

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Kontaktinėje linijoje be pakitimų. Okupantai ir toliau intensyviai naudoja aviaciją bei artileriją ruože Privylia – Fedorivka – Vesele, taip greičiausiai siekdamas užkirsti kelią Ukrainos gynėjų galimam puolimui link Soledar.

📎 Bakhmut mieste be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi sunkūs mūšiai, agresorius bando kontratakuoti prie Klishiivka, ukrainiečiai tęsia operacijas tarp Klishiivka ir Andriivka, po truputi įsitvirtina vakar atsikovotose pozicijose.

📍 Avdiivka – Mariinka. Agresorius organizavo puolimą Pervomaiske ruože, tačiau rusams čia nieko nepavyko nuveikti – Ukrainos pajėgos apsigynė.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv. Pleištas prie Robotyne gilėja – Ukrainos gynėjai stumiasi pačioje gyvenvietėje bei juda į priekį flanguose. Tikėtina, matydamas sparčiai blogėjančią situaciją agresorius įvedė naujus rezervus. Tačiau, jei manote, kad pajudėjo prie Tokmak esantys rusų vienetai, tai galimai suklysite. Sektoriuje apsireiškė to pačio iš Kremina atitraukto 108-ojo desanto – šturmo pulko vienetai. Tai rodo, jog agresorius nelinkęs rizikuoti Tokmak apylinkėse gynyboje esančia savo grupuote ir krapšto vienetus iš kitų sektorių. Karų patirtis rodo, kad kai rezerviniai vienetai tampa nepajudinami ir sulenda į apkasus, anksčiau ar vėliau, šių rezervų pozicijos tampa priešakine linija. Linkime to ir dabar. ☺️

📍 Velyka Novosylka. Ukrainos gynėjai toliau spaudžia rytinį ir vakarinį sektoriaus flangus, okupantai bando nuspėti kur bus pagrindinis Ukrainos vienetų smūgis ir persigrupuoja. Stebėsime situaciją.

📌 Pietų kryptis. Be esminių pakitimų.

2.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
122 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
122
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top