Karas Ukrainoje. Penki šimtai keturiasdešimt septintoji (rugpjūčio 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌Luhansko kryptis

📍 Svatove. Susidaro įspūdis, kad mūšiai šiauriniame flange sumenko, tačiau dinamikai įvertinti reikia situaciją stebėti dar bent kelias dienas. Tuo tarpu, agresorius pabandė atakuoti pietiniame flange prie Novoyehorivka, siekdamas pasigerinti savo taktinę padėtį vakariniame Zherebec upės krante. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

📍 Kremina. Lokalūs susidūrimai vyksta Torske ir Dibrova ruože.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Kontaktinėje linijoje Berhivka – Orihovo Vasilivka ruože abipusės atakos. Taip pat, okupantai vykdė puolimą Vesele link. Kitaip sakant, rusai toliau bando prikaustyti mūšiu link Soledar galimai judėti galinčias Ukrainos pajėgas ir bando neleisti ukrainiečiams įgyvendinti savo sumanymo.

📎 Bakhmut mieste be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Ukrainiečiai toliau atakuoja Klishiivka – Andriivka ruože, po truputi jiems pavyksta stumtis per no mans land į priekį.

📍 Avdiivka – Mariinka. Ukrainos gynėjai atmušė agresoriaus atakas šiauriniame Avdiivka ruože bei prie Mariinka gyvenvietės.

📍 Vuhledar. Agresorius ėmė intensyviau pulti prie Novomykhailivka. Tikėtina, kad tai susiję su Ukrainos vienetų sėkmėmis mūšio lauke Velyka Novosylka ruože. Kitaip tariant, okupantai bando nuo Velyka Novosylka atitraukti ukrainiečių pajėgas ir taip stabdyti jų judėjimą.

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv. Nors ir praradęs Robotyne gyvenvietę, agresorius toliau kaunasi. Rusai kontratakuoja ir taip stengiasi stabdyti ukrainiečių judėjimą. Sektoriuje fiksuojamas dar vienas naujas rusų vienetas, galimai jis priklauso 56-ojo oro desanto pulkui ir yra permestas iš Melitopol. Tokiu būdu, okupantai toliau chaotiškai ištraukinėja vienetus iš gynybos gilumos, arba iš kitų sektorių, mesdami juos į frontą. Tai rodo, jog agresorius turi rimtų bėdų su rezervais ir jų paskirstymu. Rusams sekasi ne kaip, o negana to, Ukrainos gynėjai dar pasistūmėjo ir no mans land.

📍 Velyka Novosylka. Ukrainiečiai tęsia operacijas sektoriaus flanguose, tačiau susidaro įspūdis, kad intensyvumas sumažėjo. Tikėtina, Ukrainos pajėgos atsižvelgdamos į žvalgybos duomenis persigrupuoja ir reorganizuojasi (rotuoja vienetus, atstato atsargas ir kt.) bei ruošiasi ateities puolimo operacijoms.

📌 Pietų kryptis

Po vakar įvykdytų sėkmingų smūgių vakarinėje Krymo pusėje (sunaikinta S400, tikėtina pažeista pakrantės gynybos sistema “Bastion”), šiąnakt Ukrainos SOP įvykdė reidą vakariniame Krymo krante prie Olenivka (🔗https://t.me/ukrainian_militant/18275?single). Rezultatas puikus – minus 4 rusų kateriai bei nukauta apie 30 agresoriaus karių. Darosi vis smagiau. ☺️

3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
123 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
123
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top