Karas Ukrainoje. Penki šimtai penkiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 31) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Deja, netoli Bakhmut vykdant kovinę užduotį, sudužo du Ukrainos karinių oro pajėgų sraigtai Mi-8, jų įgulų nariai žuvo (viso – 6 kariai) ☹️ Informacijos, kad juos numušė okupantai nėra. Tikėtina, kad vengdami rusų oro gynybos ir siekdami likti nepastebėti priešo radarų, pilotai skrido žemai ir rizikingai manevravo. Žinoma, gali būti ir agresoriaus oro gynybos rezultatas.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Rusai tęsia atakas pietiniame flange, tačiau ir toliau puolimas čia klimpsta. Ukrainiečiai bando tuo pasinaudoti, dėl to prie Novoyehorivka pradėjo vykdyti lokalias atakas.

📍 Kremina. Agresorius kiek pasigerino savo taktinę situaciją no mans land pietiniame flange, nors iš esmės tai situacijos nekeičia.

📍 Lysychansk. Ukrainos pajėgos sėkmingai atmušė agresoriaus bandymus pasistūmėti prie Bilohorivka. Kituose ruožuose sąlyginai ramiau.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Okupantų atakos link Bohdanivka kiek aprimo, tačiau tikėtina, tai tik laikina pauzė – rusai bandys įvelti Ukrainos gynėjus į mūšius savo sąlygomis (pagal savo mūšio ritmą) ir sieks neleisti Ukrainos pajėgoms vykdyti savo sumanymo.

📎 Bakhmut mieste be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi rusų atakos Klishiivka – Andriivka – Kurdiumivka ruože. Jos nėra sėkmingos. Tuo tarpu, Ukrainos vienetai po vakarykščių nesėkmingų agresoriaus atakų prie Ozaranivka, sugebėjo kontratakuoti ir nežymiai pajudėti į priekį.

📍 Avdiivka – Mariinka. Ukrainos pajėgos perėjo į kontratakas prie Nevelske ir apie 600 m. pastūmė rusus į rytus. Tradiciškai karšta prie Mariinka, tačiau ukrainiečiai sėkmingai ginasi. Kituose ruožuose tęsiasi pozicinės kautynės.

📍 Vuhledar. Trūksta žinių apie vakarykščio mūšio prie Volodymirivka baigtį. Buvo informacija, kad Ukrainos gynėjams pavyko pasistūmėti, tačiau kokia yra situacija šiuo metu nėra aišku.

📌 Zaporizhia kryptis

Kabūm prie Mariupol oro uosto. Kokia priežastis – raketos, dronai ar padirbėjo geros valios žmonės, dar sunku pasakyti. Tačiau visgi naujienos geros 😇

📍 Orihiv. Ukrainiečiai toliau stumiasi Verbove link. Tikėtina, jų priešakinės grupės prasiskverbė net už taip vadinamų “drakono dantų” (prieštankinės inžinerinės kliūtys). Ar Ukrainos gynėjams pavyko čia įsitvirtinti? Sunku pasakyti, informacija prieštaringa. Agresorius kontratakuoja, koncentruodamas aviacijos smūgius šiame ruože. Tokiu būdu, prasiveržimo vieta (pralauža) pagrindinėje agresoriaus gynybos linijoje Robotyne-Verbove ruože plečiasi, tačiau dar laukia ilgas ir sunkus darbas 😉

📍 Velyka Novosylka. Agresorius bando pasinaudoti tuo, jog ukrainiečiai yra sukoncentravę pastangas ties Priyutne, tad sumanė kontratakuoti link Staromayorske. Ukrainos vienetai ne tik tinkamai įrengė gynybos pozicijas, bet bei prišaudė savo artilerijos ugnį į tikėtinus okupantų puolimo maršrutus, todėl sėkmingai ir apsigynė.

📌 Pietų kryptis

Ukrainos pajėgos organizavo smūgį Feodosyjoje, taip pat atakuoti ir kiti Kryme esantys kariniai objektai. Agresorius kaip visada skelbiasi, kad visus ukrainiečių dronus numušė. 😃 Pasekmės? Kaip dažnai rusų karo propagandistai sako, mieste “nereikšmingas uždūmijimas” ☺️

2 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
68 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
68
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top