Karas Ukrainoje. Penki šimtai penkiasdešimt penktoji (rugsėjo1) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Fejerverkų dienos rusijos teritorijoje tęsiasi. Ukrainos pajėgos vėl dronais atakavo Maskvos, Briansk, Belhorod, Kursk ir Pskov srityse esančius karinius taikinius. Agresoriaus sostinėje vėl uždaryti oro uostai.

 Luhansko kryptis

 Svatove:

 Šiaurinis flangas. Okupantų soc. tinkluose pripažįstama, kad šiauriniame flange jų puolamosios operacijos išsikvėpė ir pereinama į gynybą. Žinoma, jie taip pat skelbia apie “svarbias taktines pergales”, tačiau kas jiems belieka sakyti. Realybėje, viso pastarųjų dviejų mėnesių daužymosi šiame ruože rezultatas – kelių šimtų metrų rusų pasistūmėjimas no mans land. Gali būti, kad okupantai bandys dar pulti, tačiau sėkmės perspektyvos minimalios. Savo ruožtu, Ukrainos gynėjai švelniomis letenėlėmis topina mažais žingsneliais į priekį centriniame ruože. Jiems pavyko pajudėti no mans land. Nepatvirtintais duomenimis, rusų 27-osios motorizuotosios brigados vienetai šiame ruože sparčiai juda į rytus. Ar juos kas nors pakeis? Klausimas atviras.

Pietinis flangas. Čia agresorius toliau bando atakuoti. Rodo savo taktikos “išmonę” – sudėtingoje ir pelkėtoje vietovėje bando pulti tankais. Rezultatas okupantams nekoks. Ukrainiečių artileristai, PTRK (prieštankinių kompleksų) ir FPV dronų operatoriai gerai padirbėjo.

 Kremina. Be pakitimų. Deep state žemėlapyje pietiniame flange pakoregavo kontaktinę liniją agresoriaus naudai, tačiau tai tik žemėlapio patikslinimas pagal ankstesnius rezultatus, t.y. čia kontaktinė linija juda jau kurį laiką, bet per pastarąją parą agresoriui pasistūmėti nepavyko.

 Lysychansk. Rusai toliau bando atakuoti Bilohorivka, rezultatas nuspėjamas.

 Donecko kryptis

 Bakhmut. Šiauriniame flange vėl savotiškas štilis. Tuo tarpu, pietiniame flange tęsiasi susidūrimai Klishiivka – Andriivka – Kurdiumivka ruože. Agresoriaus entuziazmas atakuoti blėsta, o ukrainiečiai toliau vykdo lokalias atakas.

 Avdiivka – Mariinka. Be pakitimų.

 Vuhledar. Kontaktinė linija į vakarus nuo Pavlivka banguoja, abiejų pusių vienetai bando judėti no mans land. Stebėsime situaciją.

 Zaporizhia kryptis
 Orihiv. Ukrainos pajėgos įsitvirtina Robotyne, atakuoja į rytus link Verbove. Agresorius sutelkė desantininkų vienetus savo rytiniame flange ir bando užkirsti kelią Ukrainos gynėjų judėjimui. Sunkūs mūšiai tęsiasi.

 Velyka Novosylka. Rusai toliau bando kontratakuoti link Staromayorske ir tokiu būdu atitraukti ukrainiečių dėmesį nuo savo flangų. Bet nei dėmesio atitraukti, nei pasistūmėti prie Staromayorske rusams nepavyksta.

 Pietų kryptis
Intensyvėja abipusiai veiksmai Dniepro upės salose. Panašu, agresorius veliasi į ukrainiečių primestą kovą, taip švaistydamas savo rezervus ir resursus. Gali taip nutikti, kad rusams greitu laiku nebebus kuom kamšyti skylių Zaporizhia kryptyje.

1.9 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
180 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
180
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top