Karas Ukrainoje. Penki šimtai penkiasdešimt šeštoji (rugsėjo 2) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌Luhansko kryptis

📍 Svatove. Akivaizdu, mes per anksti pradėjome šaipytis iš agresoriaus pastangų pietiniame flange. Panašu, čia veikia gana sumanūs rusų vadai, bandantys iš esamos situacijos išspausti maksimumą. Jie per Zherebec upę sugebėjo įrengti keletą svarbių naujų perkėlų, kurių ukrainiečiai kol kas negali sunaikinti. Tuo pasinaudodami, okupantai sugeba užtikrinti savo vienetų esančių vakariniame upės krantę aprūpinimą bei vykdo jų rotaciją. Dėl to, nepaisant didelių šarvuotos technikos ir gyvosios jėgos nuostolių, rusų vykdomas spaudimas prie Novoyehorivka nemažėja. Tiesa, Ukrainos gynėjai tai atlaiko ir toliau ginasi.

📍 Kremina. Agresorius kiek suintensyvino puolimą pietiniame Kremina flange, tačiau ukrainiečiai ir čia sėkmingai apsigynė.

📍 Lysychansk. Rusų atakos Bilihorivka link vėl baigėsi nesėkme.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut. Toliau tęsiasi sunkios kautynės pietiniame flange. Ukrainos vienetai šį kartą pagrinde ginasi, bet nevengia ir pereidinėti į kontratakas (https://t.me/ab3army/3093). Gali būti, kad ukrainiečiai vykdo tam tikrą reorganizaciją bei persigrupuoja. Rusų bandymas nustumti Ukrainos pajėgas nuo Kurdiumivka baigėsi nesėkme. Stebėsime situaciją.

📍 Avdiivka – Mariinka. Be pakitimų.

📍 Vuhledar. Tęsiasi susidūrimai ruože Shevchenko – Pavlivka. Abiems pusėms kol kas nepavyksta pasistūmėti.

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv. Rusai pabandė būti gudresni už penktoką, sumanė savo „elitiniais” desantininkų vienetais tęsti puolamuosius veiksmus Orihiv rytiniame flange, Novopokrovka gyvenvietės apylinkėse, t.y. dar šiauriau nuo Verbove ir arčiau Novopokrovka nei vakar. Šiam puolimui Ukrainos gynėjai buvo pasiruošę, todėl sėkmingai atlaikė ataką. Kitas dalykas, degindami savo rezervinius vienetus Novopokrovka apylinkėse, rusai apnuogina pagrindinį ruožą Robotyne – Verbove. Savo ruožtu, Ukrainos pajėgos surengė eilę sėkmingų atakų būtent čia bei dar giliau įkalė (išplėtė) tarp Robotyne – Verbove suformuotą pleištą į rytus ir pietryčius link Verbove gyvenvietės. Okupantai karštligiškai permetinėja savo vienetus nuo vakarinio flango (Kopani) link centro ir rytinio flango. Kas gali įvykti po to, nesunku nuspėti – netikėtas Ukrainos vienetų puolimas į pietus ir pietvakarius link Kopani. Apie situaciją prie Robotyne neverta daug kalbėti, ją puikiai iliustruoja šis memas 👉https://t.me/parakomanai/92.

📍 Velyka Novosylka. Sektoriuje be pakitimų. Ukrainos gynėjai spaudžia okupantus vakariniame flange, o rusai atakuoja link Staromayorske.

📌 Pietų kryptis

Agresorius skelbia, kad Ukrainos pajėgos jūriniais dronais vėl atakavo Kerch tiltą. Nors rusai eilinį kartą skelbiasi apsigynę, tačiau tada įdomu kodėl transporto judėjimas tiltu yra sustabdytas? 🤔 Greičiausiai ne viskas taip gražu ir saugu kaip yra sakoma 😃

2.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
43 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
43
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top