Karas Ukrainoje. Penki šimtai penkioliktoji (liepos 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Jau tampa gera tradicija apžvalgą pradėti nuo žinių iš Krymo. Šį kartą vėl kabūm agresoriaus šaudmenų sandėlyje bei remonto dirbtuvėse. Taikinys vėl prie kelio Dzhankoi – Simferopol, todėl eismas šiuo keliu apribotas. Ir vėl okupacinė administracija priversta evakuoti gyventojus. Jei tikėsime rusų šaltiniais, tai pradžioje ukrainiečiai užėmė rusų oro gynybą dideliu kiekiu dronų, o tuomet smogė keturiomis Storm Shadow raketomis į minėtus taikinius (3 – į amunicijos sandėlį, 1 – į remonto bazę). Kad mažai nepasirodytų, Ukrainos pajėgos surengė ataką ir rytinėse Simferopol prieigose esančiame Donskoe, kur greičiausiai taip pat yra įkurtas rusų šaudmenų sandėlys. Nuo liepos 17 d. jau šeštas smūgis logistiniame agresoriaus trikampyje Kerch – Simferopol – Dzhankoi. Savo ruožtu, okupantai tęsia smūgius Ukrainos jūrų uostų infrastruktūrai. Dronais – savižudžiais vėl atakuota Odesa, taip pat grūdų saugyklos prie Izmail.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Agresorius intensyviai siekia vystyti taktinę sėkmę prie Novoyehorivka. Per pastarąją dieną rusams nepavyko pajudėti į priekį, tačiau dar anksti kalbėti, jog Ukrainos gynėjams pavyko stabilizuoti padėtį. Tikėtina, kad agresorius kartu su pastangomis veržtis į priekį bei pasiekti bent jau Novoserhiivka, bandys plėsti savo placdarmą į šiaurę, su tikslu čia pasiekti Pershotravneve. Tai būtų solidus rusų placdarmas norint toliau vystyti puolimą link Borova. Savo ruožtu ukrainiečiai kontratakuoja šiauriniame ruože.

📍 Kremina. Agresoriaus pastangos prie Torske buvo bevaisės, ukrainiečiai apsigynė. Tuo pačiu, rusai intensyviai spaudžia pietiniame flange ir bando pasistūmėti link Severskyi Donets upės. Situacija permaininga, mūšiai verda no mans land. Ukrainos gynėjai skolingi nelieka – ėmė atakuoti Chervonopopivka ruože.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Agresorius surengė eilę MLRS/raketų smūgių Kostyantinivka ir Chasiv Yar. Kas liečia pastarąją gyvenvietę, okupantų karo propagandistai didžiuojasi pataikę į Ukrainos pajėgų karo ligoninę.

📎 Šiaurinis flangas. Vakar ir šiandien agresorius bando kontratakuoti, tačiau jam nieko nepavyksta pasiekti. Rusai bando laimę ir naktį, tačiau ukrainiečiai ir čia atidirbo gražiai: https://t.me/ButusovPlus/3858. Pasirodė informacija, kad į pirmas gretas metami kažkokie samdiniai, kol “legendiniai” desantininkai sulindę į urvus laižosi žaizdas. Gal tai sutartis su “gynybos” ministerija pasirašę buvę Wagner kovotojai, kurie verčiami krauju išpirkti savo kaltę dėl maišto? Bet tai tik spekuliacijos. Tačiau aišku viena, kad rusų puolimas tapo desperatiškas. Ukrainos vienetai atlaikė tokias begalviškas atakas, ir užiminėja no mans land.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Ukrainiečiai niekur neskuba, nuo kalvų poliruoja rusų pozicijas Klishiivka ir aprūpinimo kelius į ją. Tuo pačiu, Ukrainos gynėjai vykdo atakas, taip testuodami kurios rusų pozicijos po artilerijos smūgių yra dar vis kovingos, o kur okupantų gynybos linijoje atsiveria skylės. Tuo pačiu Ukrainos pajėgos pasiekė Andriivka vakarinį pakraštį bei spaudžia agresoriaus vienetus prie Kurdiumivka.

📍 Avdiivka – Mariinka. Rusų puolimo potencialas šiauriniame flange gerokai sumenkęs. Tuo tarpu, jie intensyviai spaudžia Ukrainos gynėjus Pervomaiske ruože. Be to, jau kelinta diena agresorius atakuoja ne tik Mariinka, bet ir šalia esančią Krasnohorivka. Tad tikėtina, kad neklydome – rusai dalį vienetų iš šiaurinio Avdiivka flango permetė į Mariinka.

📍 Vuhledar. Okupantai atakuoja prie Novomykhailivka, ukrainiečiai organizuoja lokalias atakas Mikilse – Volodymirivka ruože. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

Ukrainiečių šaltiniai praneša, kad rusams ima trūkti degalų ir šaudmenų. Teigiama, kad atskiruose ruožuose tankai rečiau išvažiuoja “pasitikti” puolančių ukrainiečių, artilerija (tame tarpe MLRS) taip pat tylesnė. Jei minėti aprūpinimo trūkumai yra tiesa, galimai tai reiktu sieti ne tik, o gal ne tiek su pastaraisiais Ukrainos pajėgų smūgiais Kryme. Dar per trumpas laiko tarpas, kad pasijustų tiesioginė įtaka vienetams kontaktinėje linijoje. Labiau tikėtina, kad patys rusai prisivirė košės, per anksti į priekines linijas mesdami rezervus. Tokiu būdu degindami ne tik žmogiškąjį resursą, bet ir amuniciją bei degalus. Rusai pripažįsta įsivėlę į kautynes pirmoje linijoje bei pralaimintys artilerijos dvikovas. O dėl ukrainiečių smūgių logisitinei sistemai gynybos gilumoje ir trūkinėjant rusų tiekimo grandinėms yra sunkiau atkurti logistinį pajėgumą.

📍 Orihiv.

📎 Kamyanske – Zherebyanky. Ukrainiečiai dar šiek pastūmė rusus prie Kamyanske. Nors čia okupantai turi gerai įrengtas pozicijas, tačiau panašu, kad jiems šis Ukrainos gynėjų judesiukas buvo netikėtas. Kaip minėjome anksčiau, galimai, Ukrainos pajėgų pirminis tikslas yra išvalyti bent dalį kelio Kamyanske – Vasilivka ir tada apeidinėti Zherebyanky iš šiaurės vakarų.

📎 Robotyne. Labai sunkios kautynės gyvenvietės prieigose, tačiau mūšio tempą diktuoja ukrainiečiai. Jie toliau stipriai spaudžia rusus šiaurinėse ir šiaurės rytinėse gyvenvietės prieigose. Viešoje erdvėje buvo gana optimistinių padėties vertinimų, neva agresoriaus gynyba čia be 5 minučių pralaužta, tačiau reikėtų palaukti dar keletą dienų. Tuomet matysime ar tie gandai pasitvirtina ar ne. Okupantai ginasi, jų bandymai kontratakuoti rezultatų nedavė.

📍 Velyka Novosylka. Kaip Robotyne, taip ir Staromayorske vyksta sunkūs artimos kovos mūšiai už kiekvieną namą. Tuo pačiu, Ukrainos vienetai tęsia puolimą Uorozhaine link.

📌 Pietų kryptis.

Ukrainiečiai vis dar laiko nedidelius placdarmus kairiajame Dniepro upės krante, taip pat tęsiasi artilerijos dvikovos. Tikėtina, kad čia esančios rusų pajėgos greičiau ims jausti smūgių Kryme pasėkmes, kadangi ši grupuotė tiesiogiai priklauso nuo aprūpinimo iš pusiasalio (Zaporizhia dar turi papildomų tiesioginių tiekimo linijų nuo Rostovo prie Dono bei per Doneck kryptį).

3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
111 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
111
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top