Karas Ukrainoje. Penki šimtai septyniasdešimt trečioji (rugsėjo 19) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Prasidėjo aktyvūs Azerbaidžano kariuomenės kariniai veiksmai Kalnų Karabache, bet šį kartą ne apie tai. Tradiciškai apžvelkime karinius veiksmus Ukrainoje. Šią naktį agresorius surengė didelę ataką dronais – savižudžiais. Iš 30 Shachedų ukrainiečiai numušė 27.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Sektoriuje tęsiasi sąlyginė ramybė, mūšių intensyvumas menksta. Okupantų 25-osios armijos vienetai atvyksta į Svatove sektorių, tačiau ar šis junginys taps grėsme Ukrainos pajėgoms, kyla abejonių. Maža to, kad dalis šios armijos vienetų vis dar išbarstyti po okupuotas teritorijas (bent viena apdaužyta divizija veikia Pietų kryptyje), taip pat pasirodė informacija, kad šiuo metu šios armijos pulkai bei brigados yra toli iki pilnaverčio užpildymo. Apie tai savo interviu kalbėjo ir Ukrainos GUR vadas K. Budanov. Neatmestina, kad greitu laiku liks tik armijos pavadinimas, kuriuo bus pridengta keletas iš pakampių sulipdytų pulkų ir brigadų. Stebėsime situaciją.

📍 Kremina. Be pakitimų.

📍 Lysychansk. Taip pat, be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Kaip ir spėjome, šiauriniame flange Ukrainos gynėjai stuksena į rusų pozicijas tai vakaruose (Orihovo Vasilivka – Berhivka), tai šiaurės rytiniuose ruožuose (Soledar), taip bandydami ištampyti okupantų gynybą.

📎 Pietiniame flange rusai kontratakavo prie Klishiivka ir Andriivka, tačiau pasistūmėti jiems nepavyksta. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas, persigrupuoja ir šiuo metu prioritetą teikia artilerijos smūgiams. Stipriai kenčia rusų logistika. Kelias Horlivka – Zaiceve – Odradivka – Bakhmut yra pilnai dengiamas Ukrainos pajėgų artilerijos baterijų (atstumas 4,5 km). Maža to, ryčiau einantis strateginės reikšmės kelias Debalcevė – Bakhmut taip pat yra pasiekiamas Ukrainos artilerijai (atstumas 13-15 km). Tokiu būdu, ukrainiečiai gali atakuoti ne tik pietiniame flange okupantų naudojamus kelius logistikai, bet ir naikinti aprūpinimą, judanti į Bakhmut miestą. Taigi, rusams liko vienas sąlyginai saugus logistinis maršrutas, t.y. Popasna – Bakhmut.

📍 Avdiivka – Mariinka. Agresoriaus vienetų bandymai atsiimti pozicijas prie Opytne kiek aprimo. Tuo tarpu prie Mariinka tęsiasi sunkios kautynės. Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

Smagūs kabūm įvyko Tokmak ir Melitopol kariniuose oro uostuose.

📍 Orihiv. Ukrainos pajėgos sunkiai, bet stumiasi pirmyn. Permainingos kautynės vyksta į pietus nuo Robotyne. Taip pat, labai dinamiškas mūšis verda ir Novoprokopivka šiaurinėse prieigose. Tačiau, mūsų galva, svarbesni ukrainiečių veiksmai vyksta flanguose. Čia jiems pavyko apsiginti nuo rusų desantininkų atakų vakariniame flange, tada pereiti į kontratakas ir šiek tiek pasistūmėti link Kopani. Tuo pačiu, rytiniame flange Ukrainos pajėgos pajudėjo no mans land rytinėse Verbove prieigose. Kaip ir esame minėję, šioje operacijos stadijoje flangų saugumas ir plėtra yra gerokai svarbiau, nei sėkmingas veržimąsis į pietus. Taip rusams neleidžiama nukirsti ukrainiečių išsikovoto placdarmo, savoms pajėgoms užtikrinama tvari logistika bei atsiranda galimybė į kontaktinę liniją įvesti daugiau vienetų. Priešingu atveju, čia esančios Ukrainos pajėgos atsidurtų „ugnies maiše“.

📍 Velyka Novosylka. Tęsiasi poziciniai susidūrimai, kontaktinė linija nejuda.

📌 Pietų kryptis

Ukrainos pajėgos smogė dar vienai agresoriaus vadavietei. Šį kartą, dovanos atskrido Radensk įsikūrusiam vienam iš 70-osios divizijos pulko štabui. Tuo pačiu, tęsiasi susidūrimai Dniepro upės salose bei kairiajame krante prie Antonovo tilto.

3.2 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
68 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
68
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top