Karas Ukrainoje. Penki šimtai šešiasdešimt aštuntoji (rugsėjo 14) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌Luhansko kryptis

📍 Svatove. Susidūrimai kontaktinėje linijoje rimsta, abi pusės daugiau dėmesio skiria artilerijos smūgiams. Ar rusai persigrupuos ir atnaujins savo puolamasias operacijas? O gal Ukrainos gynėjai pasinaudos pauze ir pabandys išstumti okupantus už Zherebec upės ar pavyzdžiui, iš Novoselivske? Sunku pasakyti, tačiau abi opcijos yra įmanomos.

📍 Kremina. Agresorius organizavo atakas prie Dibrova, tačiau ukrainiečiai apsigynė.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut. Rusų kontratakos prie Klishiivka baigėsi nesėkme, Ukrainos vienetai šiek tiek pasistūmėjo Klishiivka – Andriivka ruože no mans land. Tuo tarpu, šiauriniame flange Ukrainos pajėgos ir vėl atsargiai pradeda aktyviau veikti Soledar ruože. Gal būt tai tik dar viena žvalgyba mūšiu? Kita vertus, neatmestina, kad ukrainiečiai sukaupė pakankamai jėgų prie Soledar ir gali čia rimčiau smūgiuoti, su tikslu palei Bakhmutovka upę perskelti šiaurinį flangą į dvi dalis.

📍 Avdiivka – Mariinka. Tęsiasi susidūrimai prie Opytne, rusų entuziazmas atsiimti prarastas pozicijas po truputi blėsta. Gali tai būti laikina, kol rusai pritrauks daugiau pajėgų ir ras naujam puolimui patogesnių vietų.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

Šiandien buvo girdėti galingi sprogimai netoli Yalta (24 km į pietvakarius nuo Mariupol).

📍 Orihiv. Ukrainos pajėgos sugebėjo šiek tiek pajudėti į priekį link Verbove, čia esanti no mans land mažėja. Tokiu būdu rusų bandymas kelti grėsmę ukrainiečių rytiniam flangui gali virsti problema patiems okupantams, jei šiauriau esantis jų pleištas link Robotyne bus blokuotas (izoliuotas) iš trijų pusių. Negana to, Ukrainos gynėjai toliau siekia plėsti savo vakarinį flangą link Kopani, intensyvūs mūšiai vyksta prie Novoprokopivka gyvenvietės.

📍 Velyka Novosylka. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis

Daugėja detalių apie Ukrainos pajėgų smūgį prie Yevpatorya. Pasirodė SBU informacija. Pasak jų, iš pradžių su dronais buvo atakuoti rusų radarai, o po to sekė dviejų Neptun raketų smūgis. Rezultate, buvo sunaikinta rusų S400 oro gynybos sistemą bei radarai. Dabar okupantai bus priversti kamšyti atsivėrusias oro gynybos skyles, kas labai tikėtina, susilpnins jų oro erdvės saugumą kitose vietose. Galimai, rusai baiminasi, jog kitas smūgis bus nukreiptas į Kerch tiltą, todėl judėjimas juo yra vėl uždarytas. Neatmestina, kad uždarydami tiltą civiliniam transportui, rusai siekia padidinti savo pajėgų, aprūpinimo ir ginklų sistemų (pvz. tos pačios oro gynybos ginkluotės) gabenimą į Krymą.

2.6 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
64 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
64
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top