Karas Ukrainoje. Penki šimtai šešioliktoji (liepos 25) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Tradicinis kabūm Kryme 💥 Agresorius praneša, kad trimis Storm Shadow raketomis smogta jo technikos remonto bazei Kremenivka. Turbūt nustebsite, bet šis objektas ir vėl yra ne kur kitur, o kelyje Dzhankoi – Simferopol 😊

Žiūrim ką turim fronte 👇

📌Luhansko kryptis

📍 Svatove. Okupantai dar šiek tiek išplėtė savo placdarmą prie Novoyehorivka. Kaip ir spėjome, rusai bando ne tik stumtis į vakarus, bet ir atakuoti į šiaurę palei Zherebec upę, taip plėsdami savo placdarmą. Ukrainiečiai ne tik ginasi, bet ir kontratakuoja. Tuo pačiu, tęsiasi susidūrimai centriniame ruože (Novoselivske) bei šiauriniame flange (Masyutivka). Ukrainos vienetai ir čia randa progų kontratakuoti.

📍 Kremina. Toliau sunkios kautynės prie Torske bei pietiniame flange. No mans land esančios pozicijos eina iš rankų į rankas.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Sunku suprasti, ko rusai tikisi siaurame placdarme tęsdami nerezultatyvias atakas link Bohdanivka. Galima būtų pajuokauti, kad jie yra gavę įsakymą “bet kokia kaina užimti Bohdaniva”, o kad situacija per pastarąjį mėnesį yra kardinaliai pasikeitusi, puolantiesiems nieks gal nepranešė… Ukrainos gynėjai tęsė operacijas kalvose į rytus nuo Orihovo Vasylivka.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse preigose be esminių pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Kurį laiką ukrainiečiai atakomis baksnojo Klishiivka iš šiaurės vakarų. Šį kartą jie išnaudojo vakarykštę sėkmę prie Andriivka ir puola Klishiivka iš pietvakarių. Čia Ukrainos gynėjai turi taktinę sėkmę – įsitvirtina gyvenvietės pakraštyje bei spaudžia priešą toliau. Rusai sau būdingu stiliumi bando “kažką daryti” ir tada patenka į nemalonumus (vienas iš pavyzdžių buvo ši pasala: https://t.me/ButusovPlus/3875?single). Jau yra pranešimų iš rusų pusės, kad jie paliko Klishiivka gyvenvietę (arba ten nebelabai liko gyvų iš jų pusės), tačiau tam dar reiktų patvirtinimo. Maža to, Ukrainos pajėgos atakuoja rusus laikančius gynybą kalvoje į rytus nuo Klishiivka, t.y. atkirtinėja jų vieną iš atsitraukimo kelių. Ukrainos vienetai veikia ne tik Andriivka pakraščiuose, bet ir išplėtė savo placdarmą prie Kurdiumivka. Panašu, kad čia plyšda ir byra visas rusų gynybos ruožas. Tikėtina, kad jie jau galvoja kaip ir kuom gintis naujoje linijoje Opytne – Odradivka – Mykolaivka Druha – Zaiceve.

📍 Avdiivka – Mariinka. Sektoriuje be didelių pakitimų. Agresorius spaudžia tiek Pervomaiske, tiek Mariinka ruožuose, tačiau ukrainiečiai apsigina.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv:

📎 Kamyanske – Zherebyanky. Nu ir ką – mielieji! Viskas kol kas pagal LNL planą. 😃 Ukrainiečiai dar šiek tiek stumtelėjo okupantus į pietus nuo Kamyanske, ir čia pat smogė jiems link Luhove. Kitaip sakant, apsisaugojo savo vakarinį flangą ir pradėjo apeidinėti Zherebyanki gyvenvietę iš šiaurės vakarų. Tai tik pradžia, matysime kaip seksis, bet progresas tikrai pastebimas.

📎 Robotyne. Mūšis už kalvas šiaurės rytinėse gyvenvietės prieigose truko keletą dienų, situacija buvo permaininga. Tačiau panašu, kad dabar: a) optimistiniu variantu – rusai nustumti nuo kalvų, ukrainiečiai jose įsitvirtina, b) realistiniu variantu – Ukrainos gynėjai kontroliuoja didžiąją dalį kalvų ir daužo nuokalnėje bandančius išsilaikyti rusus, c) pesimistiniu variantu – didžioji dalis kalvų yra no mans land, o ukrainiečiai daužo rusų vienetus artilerijos pagalba. Tuo pačiu, Ukrainos pajėgos toliau po truputį stumiasi link Verbove.

📍 Velyka Novosylka. Tęsiasi sunkūs mūšiai Staromyaorske gyvenvietėje, Ukrainos gynėjai sugebėjo pasistūmėti dar apie 500 m. Įvertinus patį gyvenvietės dydį pasistūmėjo per vieną ar dvi sankryžas į miestelio gilumą. Taip pat ukrainiečiai atakuoja Urozhaine prieigose. Rusai bando stabilizuoti situaciją ir meta likusius sektoriaus rezervus. Tuo tarpu, Ukrainos pajėgos turi neišnaudotų rezervų ir toliau pjausto sektorių. Jos sugebėjo pasistūmėti Priyutne. Nepatvirtintais duomenimis, Ukrainos vienetai sėkmingai atakuoja prie Novodonecke. Jei į sektorių nebus įvesti aukštesnės vadovybės žinioje esantys rusų rezervai, agresoriaus laukia ne itin džiugus finalas. Vienintelė vieta, iš kur operatyviai gali būti permestas pastiprinimas, tai Vuhledar sektoriuje esantys agresoriaus 36-osios armijos vienetai. Tačiau, jei/kai keli rusų pulkai paliks Vuhledar sektorių, Volnovakha išslaisvinimas bus gerokai spartesnis. Tą puikiai žino tiek ukrainiečiai, tiek rusai. 😉

📌 Pietų kryptis

Agresorius praneša, kad naktį Ukrainos pajėgos dviem jūriniais dronai atakavo rusų patrulinį laivą “Sergei Kotov”. Esą ataka atremta. Tik pažymėsime, kad ataka įvykdyta 370 km į pietvakarius nuo Sevastopol. Ukrainiečiai duoda suprasti, kad turi kuom vaikyti rusų laivus, trukdančius grūdams keliauti per Juodąją jūrą iš Odesos uosto į Stambulą. Kas bus, kai tų jūrinių dronų bus ne du, o aštuoni ar dešimt? 🤫

3 14 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
103 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
103
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top