Karas Ukrainoje. Penki šimtai trisdešimt pirmoji (rugpjūčio 8) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Vokietijoje tęsiasi diskusijos dėl ilgo nuotolio raketų TAURUS perdavimo Ukrainai. Neatmestina, kad šios 500 km atstumu taikinius galinčios naikinti raketos bus tiekiamos ukrainiečiams 😉 Gali kilti klausimas – jei Ukrainos pajėgos jau puikiai naudoja Storm Shadow ir SCALP raketas, gaus TAURUS, tai gal jiems tų ATACAMS ir nebereikia? Atsakymas – reikia. Klausimo esmė yra tame, kad Storm Shadow, SCALP ir TAURUS raketos yra oras – žemė tipo raketos, t.y. leidžiamos iš naikintuvų. Ukrainiečiai sugeba šiam tikslui naudoti Su24, kurių skaičius yra labai ribotas. T.y. paleidimo platformų bus tiek kiek yra arba mažiau, kadangi vyksta karas ir agresorius bando sunaikinti šį pajėgumą (smūgis Starokonstantiniv oro uostui geriausias to įrodymas). Todėl net ir užvertus Ukrainą šiomis raketomis, smūgių tempas išliks panašus. Be to, Ukraina priversta saugoti šias raketas galinčias nešti naikintuvus 1) atakuoti iš savo gynybos gilumos arba 2) rizikuoti ir/arba imtis kompleksinių operacijų apsaugant lėktuvus, kai smūgiuojama visai šalia kontaktinės linijos arba už jos (pvz. smūgiai Kerch tiltui). Žinoma, problema spręstųsi pradėjus tiekti vakarietiškus naikintuvus 🙄 ATACAMS tai žemė – žemė principu veikianti raketa. Paleidimo platforma yra analogiška kaip HIMARS, ji yra mobili ir lengviau maskuojama nei lėktuvai (nepririšta prie oro uostų). Ukrainiečiai jau labai gerai išmoko saugoti HIMARS, puikiai tai padarytų ir su ATACAMS. Nenorime pasakyti, kad TAURUS nereikia, o reikia tik ATACAMS, tačiau kaip ir kiekvienas ginklas turi niunasų, ypač kaip Ukraina stokoja kovinės aviacijos 🙄

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Agresorius tęsiai puolimą šiauriniame flange bei centriniame ruože. Pastarajame prie Novososelivske dar šiek tiek pagerino savo taktinę padėtį ir įsitvirtino kaime. Tačiau pietiniame flange agresoriaus problemos tik gilėja. Vakar perskėlę rusų placdarą vakariniame Zherebec krante pusiau, ukrainiečiai ėmė atsakuoti abu jo gabalus, jiems vėl pavyko pasistūmėti. Rusų telegramai labai nuliūdę 😊

📍Kremina. Be pakitimų. Agresorius nesugeba išnaudoti praeitą savaitę pasiektos taktinės sėkmės prie Bilohorivka, kuri leido jam apsaugoti savo užnugarį. Galima tik pasidžiaugti, kad sėkmę prie Bilohorivka rusai pasiekė praeitą savaitę, o ne prieš mėnesį, kai rengėsi didesnio masto puolimui Kremina sektoriuje. Tokiu atveju ukrainiečiams numušti rusų puolimo tempą būtų buvę sunkiau.

📍Lysychansk. Ukrainiečiai surengė kontrataką šiaurės rytinėse Bilohorivka preigose ir privertė rusus atsitraukti apie 300 m.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Šiaurinis flangas. Be pakitimų. Tiesa, agresorius soc.tinkluose kalba apie suintesyvėjusią ukrainiečių artileriją Soledar ruože. Sunku pasakyti, ar tai reiškia, jog artimiausiu metu Ukrainos pajėgos čia pradės judėti, tačiau tendencija džiugina.

📎Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

📍Pietinis flangas:

Rusai išlieka ištikimi sau – rengia kontratakas Andriivka-Kurdiumivka ruože ir bando taip susigrąžinti iniciatyvą. Ukrainiečiai apsigynė, sunkūs mūšiai tęsiasi. Manytume, kad faktas jog ukrainiečiai neskuba ir išlaiko taktinę kantrybę yra pozityvus ženklas. Jie vis dar neturi persvaros manevriniais vienetais, tad įsivelti į snukiadaužį jiems nebūtų išmintinga.

📍Avdiivka – Mariinka. Agresoius surengė raketų smūgius Pokrovsk. Per šį miestą į Avdiivka eina geležinkelis, tad rusai čia galėjo ieškoti karinių taikinių. Tačiau nepanašu, kad ieškojo, kadangi smogta civilių gyvenam rajonui. Maža to, kai atvyko gelbėtojai, jie į tą pačią vietą smogė dar kartą. Tokią teroristinę taktiką rusijos aviacija naudojo Sirijoje, tai jau kelintą kartą daro ir Ukrainoje. Žinoma apie 7 žuvusius ir keliasdešimt sužeistus Ukrainos gyventojus.

📍Vuhledar. Be pakitimų.

📌Zaporizhia kryptis

📍Orihiv:

📎Agresorius suaktyvino savo veiksmus į rytus nuo Pyatihatki, sugebėjo nežymiai pasistūmėti. Esmingai tais situacijos nekeičia, tačiau jei tokie pasistūmėjimai taps tendencija, Ukrainos pajėgų judėjimas link Vasilivka- Shyroke ruožo gali įstrigti. Labai tikėtina, ukrainiečiai suaktyvins lokalias atakas ir smūgius agresoriaus gynybos gilumoje ir sieks neleisti rusams įsisiūbuoti.

📎Robotyne ruože rusai į kontrakas meta iki tol neliestą oro desanto pajėgų 56 – ąjį pulką. Nepatvirtintais duomenimis tai gali būti paskutinis šviežas agresoriaus rezervas šiame ruože. Nepaisant to ukrainiečiai atmušė rusų kontratakas ir sugebėjo nustumti agresorių Robotyne šiaurės rytuose. Rusai soc.tinkluose kaip visada skelbia “pergales”, tačiau probėgom užsimena, jog ukrainiečiai jau veikia šiaurės rytiniame Robotine pakraštyje, t.y. užeina į gyvenvietę. Maža to, agresorius skelbia apie “mažareikšmius” ukrainiečių judesius prie Bilohiria, t.y. tikėtina ukrainiečiai rengiasi pradėti puolimą Novopokropka link su tikslu plėsti kelio Orihiv-Polohy kontrolę.

📍Velyka Novosylka. Rusams problemų prie Urozhaine daugėja. Ukrainiečiai išmušė agresorių iš šiaurinio gyvenvietės pakraščio ir toliau bando apeidinėti ją iš rytinio flango.

📌Pietų kryptis

📍Dideli kabūm Oktyabryske. Agresorius suskubo pranešti, jog čia nieko nenutiko, tiesiog naikinami nesprogę šaudmenys. Turbūt geresnės vietos tai daryti kaip šalia karinio oro uosto ir logistinės linijos Dzhankoy-Simferopol nesurado 😊 Po kurio laiko didelis kabūm nutiko šalia Dzhankoy. Tad panašu šiuos “nesprogusius sprogmenis” sprogdina ukrainiečiai. Siekdami užtikrinti trūkinėjančios logistikos pralaidumą rusai vėl civiliam transportui uždarė Kerch tiltą.

📍Ukrainiečiai ir toliau išlaiko placdarmus kairiajame Dniepro krante, vykdo reidus. Agresorius teisinasi neva Ukrainos pajėgos naudojasi čia veikiančių rusų vienetų nepatyrimu.

2.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
213 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
213
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top