Karas Ukrainoje. Penki šimtai trisdešimt trečioji (rugpjūčio 10) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius Shahed dronais vėl surengė smūgius Ukrainoje. Šis išpuolis rusams sėkmingas, kadangi dronai pataikė Rivne esančiai degalų saugyklai 🫤

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Agresorius labai intensyviai spaudžia šiauriniame flange. Rusų šaltiniuose pasirodžiusi informacija apie agresoriaus užimtą Synkivka neatininka tikrovės, mūšiai tęsiasi. Tačiau Ukrainos paskelbta gyventojų evakuacija iš Kupjansk ir apylinkių rodo, kad ukrainiečiai tikisi, jog rusų spaudimas čia nesilpnės. Tuo tarpu centriniame ruože ukrainiečiams pavyko stabilizuoti situaciją, o pietiniame flange jie toliau spaudžia ir siekia išstumti agresorių už Zherebec upės.

📍Kremina. Be pakitimų.

📍Lysychansk. Agresoriui nežymiai pavyko pasistūmėti no man land Spirne šiaurės rytuose. Jie priartėjo prie čia esančių kalvų. Jei rusams pavyks jose įsitvirtinti, ukrainiečiams gali kilti problemų ginantis šiame ruože.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Šiaurinis flangas. Tęsiasi poziciniai susidūrimai prie Berhivka ir Orihovo Vasilivka, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📎Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

📍Pietinis flangas. Panašu, informacija apie ukrainiečių prasiveržimą į kalvas prie Zaiceve nepasitvirtino. Tęsiasi susidūrimai linijoje Klishiivka – Andriivka- Kurdmiumivka. Apie šių mūšių rutiną rašėme vakar savo telegram paskyroje 👇🔗https://t.me/parakomanai/48

📍Avdiivka – Mariinka. Kontaktinė linija šiauriniame Avdiivka flange prie Krasnohorivka ir Novobakhmutivka šiek tiek banguoja. Šį kartą ukrainiečių naudai. Kituose ruožuose be pakitimų.

📍Vuhledar. Be pakitimų.

📌Zaporizhia kryptis

📍Orihiv:

📎Kaip ir spėjome prieš porą dienų, agresoriaus aktyvumas prie Piatyhakti verčia ukrainiečius irgi nesėdi rankų sudėjus. Jie suintesyvino veiksmus link Luhove, pavyko nežymiai pasistūmėti.

📎Labai sunkios ir abiems pusėms kruvinos kautynės Robotyne šiaurės rytuose, rytuose bei link Verbove. Visgi ukrainiečiams čia pavyko pastumti agresoriaus vienetus. Taip pat Ukrainos pajėgoms pavyko pasistūmėti ir vakarinėse gyvenvietės prieigose. Tokiu būdu plečiamas placdarmas su tikslu apsaugoti flangus didesnių mechanizuotų vienetų (pvz. brigados) operacijoms pralaužiant agresoriaus pagrininę gynybos liniją. Labai tikėtina, kad šioje šviesoje ukrainiečiai stuktels dar labiau į vakarus link Kopani ir labiau į rytus link Novopokrovka su tikslu sukaustyti čia veikiančias rusų pajėgas ir ištampyti rezervus, kiek jų yra like. Tai lėtas ir kruvinas darbas. Kantrybės.

📍Velyka Novosylka. Ukrainiečiai toliaun spaudžia Urozhaine ginačius rusų vienetus. Agresoriui vis sunkiau sekasi išlaikyti pozicijas, Ukrainos pajėgos stumiasi no man land ir toliau stengiasi apeiti gyvenvietę iš rytų. Tuo pačiu ukrainiečiai persigrupavo prie Staromayorske ir ėmė vystyti sėkmę – jiems pavyko pasistūmėti į pietus link Zavitne Bazhanya. Pasirodė informacija, jog jie persikėlė į kitą Mokry Yaly krantą. Jei čia Ukrainos pajėgoms pavyktų įsitivirtinti, jie atsidurtų rusų grupuotės Urozhaine užnugaryje.

📌Pietų kryptis. Fejerverkai tęsiasi. Ukrainaičiai šį kartą surengė smūgius dronų grupėmis, atakuoti taikiniai Sevastopol.

2.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
120 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
120
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top