Karas Ukrainoje. Penki šimtai trisdešimtoji (rugpjūčio 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Vakar agresorius surengė masinį raketų ir dronų – savižudžių smūgį Ukrainos oro uoste prie Starokonstantyniv. Šiame oro uoste dažnai priedangą randa Ukrainos oro pajėgų Su-24 eskadrilė, kuri naudojama smūgiuoti raketomis Storm Shadow ir SCALP. Nepanašu, kad šis smūgis okupantams buvo sėkmingas. CIT išanalizavo rusų pateikiamas palydovines nuotraukas po atakos. Jų vertinimu, jei šis smūgis ir padarė žalos, tai ji minimali. Kita naujiena, į Tėvynę iš nelaisvės grįžo 22 Ukrainos kariai. Šlovė didvyriams! 💪

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Rusų “grandiozinis puolimas”, su tikslu pasiekti Oskil upę ir “ištraukti” Ukrainos strateginiame rezerve esančius vienetus nuo Zaporizhia krypties, toliau stringa. Pietiniame flange Ukrainos pajėgos sugebėjo sėkmingai kontratakuoti bei vakariniame Zherebec upės krante buvusį rusų placdarmą iš esmės perskelti į dvi dalis, o priešakiniai ukrainiečių vienetai (tikėtina, žvalgai) pasiekė pačią upę. Tiesa, tai nereiškia, kad rusų puolimas čia baigtas. Antai, jie suaktyvino veiksmus šiauriniame flange (Lyman Pershyi), į mūšį mesdami 2-osios gvardijos motošaulių (vadinamosios Tamanės) divizijos vienetus. Tiesa, Ukrainos gynėjai artilerijos pagalba sėkmingai smūgiavo mūšio rikiuotės formavimo vietoje besitelkusiems minėtos divizijos vienetams ir agresoriaus puolimas čia žlugo. Reikia pasakyti, kad Tamanės divizija – tai viena iš “elitinių” 1-osios tankų armijos divizijų, kurios rusų VRU TV eteryje ruošėsi nužygiuoti bent jau iki Lamanšo. Akivaizdu, kad dabar Oskil upė jiems tapo jų Lamanšu. 😃 Tačiau mūšis tęsiasi, neabejotinai okupantai bandys pulti dar. Sektoriuje pajėgų tam jie vis dar turi.

📍 Kremina. Agresorius toliau bando likti aktyvus pietiniame flange, tačiau ukrainiečiai apsigina nuo jo atakų.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Nepatvirtintais duomenimis, Ukrainos vienetai suaktyvino veiksmus prie Berhivka, pranešama apie jų lokalias atakas mechanizuotais vienetais. Galimai, ruošdamiesi aktyvesniems veiksmams, ukrainiečiai čia pradėjo žvalgybą mūšiu.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Ukrainos gynėjai įsitvirtine ant kalvų, daužo rusus su artilerija bei atmušinėja agresoriaus kontratakas. Mūšiai sunkūs. Okupantai riboja ukrainiečių manevro laisvę, tačiau tuo pačiu, nuolatinėse kontratakose rusai degina savo gynybinį potencialą. Panašu, agresoriui pavyko numušti ukrainiečių puolimo tempą. Lengva nebus.

📍 Avdiivka – Mariinka. Tęsiasi okupantų atakos šiauriniame Avdiivka flange bei prie Mariinka. Tuo tarpu prie Opytne Ukrainos vienetai išlaiko atsikovotas pozicijas. Tiesa, viešų šaltinių duomenimis pačios gyvenvietės puolimas iš Ukrainos pusės dar neprasidėjo. Tame nieko keisto, tokiam puolimui reikėtų ne tik sukaupti pajėgas ir resursus, bet taip pat tektų vykdyti priešo klaidinimą, kad šis nekoncentruotų gynybos ten, kur numatoma pagrindinė ukrainiečių puolimo kryptis.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv. Agresorius kontratakuoja prie Robotyne ir siekia susigrąžinti seniai paleistą iniciatyvą į savo rankas. Permainingi mūšiai vyksta no mans land, tačiau vertinant bendrai, Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📍 Velyka Novosylka. Tęsiasi susidūrimai prie Urozhaine ir Priyutne. Tuo pačiu, ukrainiečiai toliau bando apeiti Novodonecke ir pasiekti Kremenchik.

📌 Pietų kryptis

Vakar Ukrainos pajėgos smagiai prasinešė per Krymo bottleneck’ą – atakuoti Chongar ir Henichesk tiltai. Pasirodė vertinimų, kad agresorius turi galimybę aprūpinimą vežti per Armyansk, kur Ukrainos pajėgų smūgiai retesni. Neatmestina, kad tai gali būti ukrainiečių tam tikras sumanymas priversti agresorių pervesti didesnę dalį logistikos per Armyansk. Skirtingai nuo Kerch, Chongar ir Henichesk, minėtas Armyansk pasiekiamas ne tik Storm Shadow, bet ir HIMARS (šiaurinė logistinė šaka, t.y. kelias Chaplinka – Armyansk). Jei agresorius sumanys viską grūsti per šį logistinį mazgą, tai galime pamatyti tiek kabūm, kad net legendinė Chornobaivka nublanks ☺️`

2.6 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
173 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
173
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top