Karas Ukrainoje. Penki šimtai tryliktoji (liepos 21) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Sveiki mielieji. 😉

Pradėkime nuo smagių naujienų. Ukrainiečiai smogė vienam didžiausių agresoriaus oro uostų ir logistinių bazių Krymo pusiasalyje, Oktyabriske (šalia pajėgų aprūpinimo linijos Dzhankoi – Simferopol). Nors oficialiai okupacinė administracija skelbia apie smūgius dronais, tačiau rusų Telegram kanaluose beveik neabejojama, kad smūgiuota Storm Shadow raketomis. Pataikyta ir vėl puikiai, sprogo degalų saugykla, taip pat detonavo šaudmenų sandėlys, agresorius iš apylinkių priverstas evakuoti apie 5 tūkst. gyventojų: https://t.me/ButusovPlus/3832. Tik priminsime, kad viskas beveik analogiškai kaip prieš kelias dienas, apšaudžius amunicijos sandėlį Staryi Krym. Savo ruožtu, agresorius tęsė smūgius Odesai, Mykolaiv, Dnipro.

📌 Luhansko kryptis.

Tęsiasi agresoriaus pastangos pasiekti Oskli upę tam, kad prikaustyti Ukrainos vienetus sektoriuje ir priversti gynėjus atitraukinėti dalį savo pajėgų iš Bakhmut ir nuo Charkiv.

📍 Svatove. Agresorius suintesyvino veiksmus pietiniame flange. Jam pavyko išplėsti placdarmą prie Karmazinivka. Rusai ne tik persikėlė į vakarinį Zherebec upės krantą, bet ir įsitvirtino čia esančiose aukštumose. Jų placdarmas 2,5 km į plotį ir 2,2 km į gylį, teoriškai čia galėtų įsitvirtinti apie 2 – 3 kuopos, t.y. 200 – 300 karių su ginkluote. Vietovė šiame ruože raižyta, aukštumų daug, tad aplink naują okupantų placdarmą ukrainiečiai įsitvirtinę gerose pozicijose. Tačiau pati tendencija, nėra maloni.

📍 Kremina. Nors rusai ir toliau puola visuose ruožuose, tačiau susidaro įspūdis, kad puolimo tempas mažėja. Dėl to okupantai buvo priversti užleisti kelias pozicijas į pietryčius nuo Yampolivka. Tačiau džiaugtis dar anksti, padėtis išlieka sudėtinga.

📍 Lysychansk. Sektoriuje ir toliau dominuoja pozicinės kautynės. Tikėtina, kad rusai čia nesuaktyvino savo vienetų nes: 1) jie gerokai apdaužyti po pastarųjų mėnesių agresoriaus bandymų pasistūmėti prie Bilohorivka, 2) okupantai šiame sektoriuje esančias pajėgas gali laikyti kaip tam tikrą visos krypties rezervą, pvz.: a) permetant pailsėjusius vienetus į karščiausius taškus, b) suaktyvinant puolimą kai reikia palaikyti įtampą kryptyje kai/jei Kremina sektoriuje rusų puolimas išsikvėps, c) kai ukrainiečiai aktyviau puls Soledar link, pabandyti smogti jiems į flangą.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut.

📎 Šiaurinis flangas. Jau ir rusai savo soc. tinkluose pripažįsta, kad aukštumos prie Orihovo Vasylivka po truputį slysta okupantams iš rankų. Jie dar spardosi, bando kontratakuoti, tačiau be rezultatų. Tuo pačiu, Ukrainos gynėjai pasistūmėjo ir kiek piečiau, tarp Yahidne ir Khromove. Vakar rašėme, kad čia labai intesyviai dirba rusų artilerija, bet panašu ukrainiečiams pavyko ją gerokai praretinti (arba privertė keisti šaudymo pozicijas). Galimai, tai palengvino Ukrainos pėstininkų dalią ir jie įsitvirtina čia esančioje aukštumoje.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose Ukrainos vienetai užiminėja no mans land. Tikėtina, tam sąlygas sudarė ne tik metodiškas jų darbas šiame ruože, bet ir anksčiau šiame tekste minėta taktinė sėkmė Yahidne – Khromove ruože. Neatmestina, kad dengiami nuo kalvų, Ukrainos gynėjai užtikrinčiau įsitvirtino naujose pozicijose. Tikėtina, dabar ateis rusų pleišto link Khromove eilė. Iš fronto (vakarų) ir rusų dešinio flango (šiaurės) okupantų pozicijas sustiprina vandens kliūtys, tačiau dabar čia esantiems rusų vienetams kyla didesnė grėsmė būtent iš flangų. Pavyzdžiui, ukrainiečiams išdėsčius paramos ugnimi pozicijas šiauriniame rusų flange ant kalvų, su tikslu ugnimi užfiksuoti okupantus, o manevrą intensyvinti iš pietų, kur Ukrainos vienetai jau yra rytiniame upės krante. Aišku, čia lengva nebus, nes prasidės mūšiai tarp pastatų.

📎 Pietinis flangas. Rusai dar tupi Klishiivka, tačiau juos Ukrainos gynėjai ne tik daužo nuo kalvų, bet ir atakuoja net iš trijų pusių. Mūšiai jau vyksta pačioje gyvenvietėje. Tiesa, ukrainiečiams nepavyko apeiti gyvenvietės iš pietų, tačiau darbas tęsiasi. Taip pat, Ukrainos vienetai slaudžia rusus Andriivka – Kurdiumivka ruože.

📍 Avdiivka – Mariinka. Agresorius toliau spaudžia prie Pervomaiske, tačiau rezultatas nepakitęs.

📍 Vuhledar. Pagal “Deepstate” žemėlapį, agresoriui pavyko pajudėti į priekį apie 1,5 km šiaurės vakarinėse Novomykhailivka prieigose. Sunku spręsti, ar tai iš tiesų rusų progresas per užvakar ir vakar, ar tai tik kontaktinės linijos korekcijos žemėlapyje. Patys rusai apie jokią sėkmę neskalambija, tad labiau tikėtina, kad gali būti antras variantas. Tuo tarpu ukrainiečiai toliau vykdo lokalias atakas Mikilske – Volodymirivka ruože.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv.

📎 Kamyanske – Zherebyanky. Kontaktinėje linijoje be pakitimų – Ukrainos gynėjai vykdo lokalias atakas, okupantai kol kas apsigina.

📎 Robotyne. Ukrainiečiai po truputį stumiasi no mans land, rusai suintensyvino gynybą. Kartu su gynybos intensyvėjimu stiprėja ir jų dezinformacija. Telegram kanaluose skelbia, kaip rusai čia guldo šimtus ukrainiečių bei degina nesuskaičiuojamą kiekį tankų. Pagrindinės Ukrainos pajėgų pastangų kryptys čia nepakitusios – vienetai bando apeiti Robotyne iš rytų, siekia plėsti placdarmą link Verbove (t.y. perimti šia kryptimi esančių aukštumų kontrolę) bei judėti keliu Orihiv – Polohy.

📍 Velyka Novosylka. Mūšis dėl Staromayorske tęsiasi, pozicijos eina iš rankų į rankas. Tuo pačiu, ukrainiečiai intesyvina kitame (rytiniame) Mokry Yaly upės krante esančios Urozhaine puolimą.

Panašu, tai viena operacija, su tikslu vienu ypu išvalyti abu upės krantus, nebeleidžiant rusams atsitraukti ir užsikabinti už vieno iš krantų (Staromayorske ir Urozhaine gyvenvietės yra šalia viena kitos, jas jungia tiltas).

📌 Pietų kryptis.

Be jau pradžioje minėto smūgio Oktyabriske, Pietų kryptyje ukrainiečiai toliau išlaiko pozicijas kariajame Dniepro upės krante, taip pat standartiškai tęsiasi artilerinės dvikovos. Tuo pačiu, sustabdytas judėjimas per Kerch tiltą. Agresorius savo komunikacijoje sujungia smūgį Oktyabriske ir Krymo tilto uždarymą. Galimai, okupantai baiminasi, kad Ukrainos pajėgos įvykdys smūgius keliose vietose ir dėl to bando pasaugoti Krymo tiltą. Kitas variantas, jog su Kerch tiltu po paskutinio smūgio yra daugiau problemų, negu iš pradžių buvo manyta.

2.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
56 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
56
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top