Karas Ukrainoje. Penkišimtai penktoji (liepos 13) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Problemos agresoriaus karinėje vadovybėje tęsiasi. Visai neseniai kalbėjome apie smūgį 58-osios armijos štabui Berdyansk. Vakar vakare pasirodė informacija, kad šios armijos vadas gen. mjr. i. popov nušalintas nuo pareigų. Labai įdomus jo pareiškimas apie atleidimo priežastis: https://twitter.com/Teoyaomiquu/status/1679239805094313987. Įdomu ne tik tai, kad generolas dėl silpnos EK, artilerinės radarų žvalgybos ir pralaimimų artilerijos dvikovų pripažįsta patiriant didžiulius nuostolius Zaporizhia kryptyje. Dar įdomiau, kad jis kalba apie dėl aukščiau įvardintų problemų kilusį konfliktą su aukštesne vadovybe, t.y. Generaliniu štabu. Buvusio 58-osios armijos vado teigimu, jam pavaldūs divizijų ir pulkų vadai atleidimą įvertino kaip „vadovybės niekšišką smūgį į nugarą pačiu sunkiausiu metu.“ Ar tik mes negirdėjome kažko panašaus iš pono yevgenij prigozhyn lūpų, prieš jo performansą link Maskvos? ☺️ Pagyvensim – pamatysim.

Žiūrim, kas dedasi fronte. 👇

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Mūšiai prie Novoselivske tęsiasi. Agresorius bando užimti pietinėse gyvenvietės prieigose esančius miškelius bei nedideles kalvas, taip susikuriant sąlygas vėliau pulti gyvenvietę. Tai logiškas, tačiau rusų vienetams ne itin būdingas taktinis manevras. Jie labiau linkę Ukrainos gynėjų pozicijas užversti šimtais artilerijos šaudmenų ir tada atakuoti į kaktą (frontaliai). Todėl gali būti, kad šiame ruože veikia ne kvailas rusų vienetų vadas.

📍 Kremina. Rusai soc. tinkluose toliau svajoja apie greitą įsiveržimą į Lyman, tačiau jie ir toliau įstrigę prie Torske. Atakuodamas prišaudytą ir labai gerai fortifikuotą Ukrainos pajėgų gynybą, agresorius patiria didelius nuostolius. Savo ruožtu, ukrainiečiai kontratakomis okupantams baksnoja į šoną nuo Dibrova.

📍 Lysychansk. Sektoriuje be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut:

📎 Šiaurinis flangas. Agresorius Rozdolivka ruože turbūt tikisi atsilaikyti remdamasis patogiomis gynybai pozicijomis Blahodatne – Soledar – Yakovlivka, todėl čia taupo jėgas ir ginasi. Tuo tarpu Orihovo Vasylivka – Berhivka – Yahidne rusai bando laikytis įsikibę į aukštumas, todėl trankosi kaip patrakę ir bando nustumti ukrainiečius. Čia verda intesyvūs mūšiai, abi pusės pastoviai vykdo atakas.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose nieko naujo, tęsiasi pozicinės kautynės.

📎 Pietinis flangas. Vis dažniau rusų karo propagandistų pranešimuose prasprūsta Andriivka pavadinimas. Ši gyvenvietė yra tarp Klishiivka ir Kurdiumivka, svarbiame kelyje Horlivka – Bakhmut. Ukrainiečiams spaudžiant iš šiaurės ir pietų, šiam okupantų atramos punktui gręsia dideli nemalonumai. Ši perspektyva vis aiškesnė, nes Ukrainos vienetai dar šiek tiek pasistūmėjo prie Kurdiumivka bei išlaiko spaudimą prie Klishiivka.

📍 Avdiivka – Mariinka. Agresorius toliau bando atakuoti šiauriniame Avdiivka flange. Nuo Vesele jis perkėlė pagrindines pastangas į šiaurės vakarus link Keramik, tačiau tai rusams nepadėjo. Tuo pačiu, suaktyvėjo ir ukrainiečiai – intensyvios jų kontratakos šiauriniame flange (Krasnohorivka). Tradiciškai įtempta padėtis Mariinka, tačiau Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📍 Vuhledar. Rusai ir toliau atakuoja Novomykhailivka ir taip siekia kaustyti ukrainiečių vienetus sektoriuje.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv.

📎 Pyatihatki – Zherbianki. Tęsiasi pozicinės kautynės, abi pusės kartas nuo karto pereina į kontratakas.

📎 Robotyne. Kaip ir prognozuota, ukrainiečiai ne tik bando apeiti Robotyne iš šiaurės rytų (rusai pripažįsta čia praradę svarbų atramos punktą), bet ir plečia visą placdarmą. Antai, šiandien oficialiai Ukrainos Generalinis štabas patvirtino, kad jie pasistūmėjo link Kopani (į vakarus nuo Robotyne) bei pasiekė Novopokrovka, t.y. pajudėjo į rytus keliu Orihiv – Polohy. Labai sėkmingai dirba Ukrainos pajėgų artileristai, neleisdami kontratakuojantiems rusams kliautis savo artilerine parama. Tai tik patvirtina pačioje apžvalgos pradžioje paminėtus rusų buvusio 58-osios armijos vado žodžius.

📍 Velyka Novosylka. Dominuoja pozicinės kautynės, ukrainiečiai pergrupuoja pajėgas ir ruošiasi ateities operacijoms.

📌 Pietų kryptis. Ukrainos vienetai išlaiko placdarmą kairiajame Dniepro upės krante prie Antonovo tilto, mūšiai tęsiasi.

2.7 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
236 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
236
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top