Karas Ukrainoje. Penkišimtoji (Liepos 8 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šiandien 500-oji atviro rusijos karo prieš Ukrainą diena. Ta proga pasirodė vaizdai, kaip Ukrainos prezidentas V. Zelenskyi apsilankė Gyvačių saloje. Tačiau dar svarbesnė naujieną yra tai, kad Azov vadai, po Mariupol praradimo gyvenę Turkijoje, grįžta į Tėvynę. Su tuo visus ir sveikiname! 💪 Tuo tarpu, rusai soc. tinkluose triedžia dėl naujausio JAV karinės paramos paketo, o ypač dėl perduodamų kasetinių 155 mm šaudmenų. Jie skirti naikinti šarvuotą techniką ir pėstininkus, tačiau agresorius matai staiga susirūpino galima žala civiliams. Raketomis atakuoti gyvenamuosius rajonus, ligonines bei kitus civilinius objektus rusams širdis leidžia, bet kai kalba pasisuka apie jų mechanizuotiems batalionams mirtiną ginklą, susirūpina civiliais 🤡🙄

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatove. Okupantai bando pasistūmėti link Berestove, tačiau kaip ir vakar spėjome, ukrainiečiai supranta pavojų ir stabilizavo padėtį.

📍 Kremina. Ukrainos pajėgos pradėjo intensyvesnes atakas įvairiose kontaktinės linijos vietose, rusai soc. tinkluose skleidžia informaciją kaip jie “didvyriškai apsigynė”. Dar sunku pasakyti, ar tai reiškia, kad Ukrainos gynėjai bandys perimti iniciatyvą į savo rankas, stumiant agresoriaus pajėgas ar kol kas vykdys tik lokalaus pobūdžio atakas.

📍 Lysychansk. Agresorius pabandė laimę prie Vesele, tačiau gerai gavo į skūrą. Kituose ruožuose kiek ramiau.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut. Ukrainos pajėgos smogė už 135 km nuo kontaktinės linijos esančiam okupantų logistiniam centrui Krasnodon. Čia susikerta geležinkelio ir automobilių keliai, kuriais į Ukrainą juda agresoriaus vienetai, šaudmenys, degalai, įranga ir kitas aprūpinimas. Tikėtina, smogta Storm Shadow raketa. Linkėjimai agresoriaus oro gynybai. 😊

📎 Šiaurinis flangas. Nepaisydami nuostolių, rusai toliau bando pasistūmėti Bohdanivka link. Rezultatas toks pat kaip ir anksčiau. Ukrainiečiai kiek sumažino apsukas kontaktinėje linijoje, tikėtina, kad jie persigrupuoja ir ruošiasi tolimesnėms operacijoms.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose toliau tęsiasi pozicinės kautynės.

📎 Pietinis flangas. Ukrainos vienetai stumiasi Klishiivka pietvakariuose, čia esanti kalva jau jų rankose. Rusai kontratakomis bando susigrąžinti ką prarado, tačiau nesėkmingai. Gyvenvietė iš esmės ugnies maiše. Maža to, kaip rašėme anksčiau, minėta kalva į pietvakarius nuo Klishiivka leidžia Ukrainos gynėjams ugnimi atakuoti rusų pozicijas prie Kurdiumivka. Turbūt sutapimas, kad būtent dabar prie pastarosios gyvenvietės ukrainiečiai taip pat suaktyvėjo. 😉

📍 Avdiivka – Mariinka. Be esminių pakitimų – tęsiasi sunkios pozicinės kautynės šiauriniame Avdiivka flange (Novokalynove), Pervomaiske bei Mariinka ruožuose.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihi:

📎 Lobkove – Pyatihatki. Ukrainos gynėjai stiprina ir plečia gynybines pozicijas Pyatihatki, kas paneigia vakarykštę rusų dezinformaciją apie agresoriaus atsiimtą gyvenvietę. Tuo pačiu, ukrainiečiai intensyvina spaudimą Zherebianki.

📎 Robotyne. Po internetą sklando gandai, kad Ukrainos pajėgos puolimo pastangas perkėlė Kopani link, t.y. į šiaurės vakarus nuo Robotyne. Kol kas patvirtinimo aptikti nepavyko, tačiau toks atakos krypčių kaitaliojimas atitiktų tiek senesnių (Charkiv), tiek dabartinių (Bakhmut) operacijų dvasią bei bruožus. Taip ištampoma agresoriaus gynyba, jo artilerijos vienetai eikvoja amuniciją bei priversti kaitalioti pozicijas (kas leidžia juos lengviau identifikuoti), o rezerviniai vienetai blaškosi nuo vieno karšto taško iki kito. Stebėsime situaciją ir toliau.

📍 Velyka Novosylka:

📎 Priyutne. Ukrainiečiai galutinai išvalė šiaurines gyvenvietės prieigas, tačiau pati Priyutne dar yra no mans land. Tuo pačiu, Ukrainos vienetai tęsia operacijas Staromayorske gyvenvietės vakarinėse prieigose.

📎 Novodonetske. Šiame ruože Ukrainos gynėjai suaktyvėjo. Kaip ir tikėjomės, jie stengiasi apeiti Novodonetske iš vakarų, taip pasiekiant Kermenchik. Svarbi ne tiek pati gyvenvietė, kiek joje esanti kelių sankirta, vedanti į minėtąją Novodonetske, Staromlynivka bei Novomayorske. Kitais žodžiais tariant, Kermenchik kontrolė leistų ne tik atkirsti Novodonetske, bet ir tęsti puolamąsias operacijas į vakarus (Staromlynivka) ir šiaurės rytus (Novomayorske).

📌 Pietų kryptis

Be didelių pakitimų – lokalūs susidūrimai kairiajame Dniepro upės krante bei abipusis artilerijos vienetų darbas tęsiasi.

3.3 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
206 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
206
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top