Karas Ukrainoje. Septyni šimtai antroji (sausio 26) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Luhansko kryptis

📍Svatove. Rusai toliau bando laužti ukrainiečių gynybą Tabakivka – Krokhmalne ruože. Sekasi ne kaip, todėl tikėtina siekdami atitraukti Ukrainos vienetus ir resursus nuo pagrindinės savo pastangų krypties, agresorius vykdo atakas šiauriau (Synkivka) ir piečiau (Stelmahivka).

📍 Kremina. Ukrainos gynėjai nenusileidžia okupantams Terny ruože. Panašu, jiems pavyko apie 500 m. pastumti rusų pozicijas į rytus. Tęsiasi labai sunkios kautynės ir pietinio flango miškuose. Taip pat, agresorius bando atakomis šiauriniame flange paremti savo veiksmus prieš tai minėtame Tabakivka – Krokhmalne ruože.

📍 Lysychansk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bakhmut. Be pakitimų, toliau tęsiasi sunkios kautynės šiame sektoriuje.

📍 Avdiivka – Vuhledar:

📎 Šiaurinis flangas. Susidūrimai įgauna pozicinį pobūdį. Galimai agresorius kaupia pajėgas ir resursus naujoms puolimo operacijoms.

📎 Rytinis flangas. Gera žinia, kad rusai poilsio komplekse „Caro medžioklė“ ir kituose ruožuose pereina į gynybą. Šiame etape išvysti sėkmės, t.y. prasiveržti į šalia esančias aukštumas bei gyvenamuosius rajonus su daugiaaukščiais pastatais, rusams nepavyksta. Tai ukrainiečių mechanizuotų pėstininkų, tankų, artilerijos, dronų ir EW nuopelnas. Atskirai paminėtinas elektroninės kovos indėlis. Dėka jos rusų dronai neturi galimybės efektyviai medžioti kontratakuojančių Ukrainos gynėjų tankų. Dėl ko ukrainiečiai ir apgraužė okupantų pozicijas „Caro medžioklė“ vietovėje, tačiau nežiūrint į tai agresorius dar lieka čia įsitvirtinęs. Tęsiasi labai sunkūs mūšiai, tad dideliam optimizmui dar per anksti.

📎 Pervomaiske ruožas. Agresorius toliau atakuoja Pervomaiske – Nevelske ruože, ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

📎 Mariinka – Vuhledar. Rusai labai intensyviai atakuoja visame ruože Heorhiivka – Pobeda – Novomykhailivka. Prie pastarosios gyvenvietės pagrindinių pastangų smaigalyje (angl. main effort) buvusi 39-oji rusų motorizuotoji brigada patyrė didžiulius nuostolius ir tikėtina jau yra išvesta iš kontaktinės linijos. Agresorius dar turi kuom tęsti puolimą, tačiau tendencija atrodo nebloga. 😉

📌 Zaporizhia kryptis

📍 Orihiv. Tęsiasi snukiadaužis Robotyne pleište. Ukrainos pajėgos sugebėjo pasistūmėti prie Verbove. Agresorius spaudžia Ukrainos gynėjus prie Novoprokopivka, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

📍 Velyka Novosylka. Agresorius suintensyvino operacijas įvairiuose sektoriaus ruožuose. Neatmestina, kad taip okupantai bando atitraukti ukrainiečių vienetus ir resursus nuo Vuhledar.

📌 Pietų kryptis

Kontaktinėje linijoje be pakitimų, Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas kairiajame Dniepro upės krante. Neturėdami kuom pasigirti, rusai soc. tinkluose džiaugiasi numušę vieną kitą ukrainiečių droną ir pristato tai kaip grandiozines pergales. 😃

2.6 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top