Karas Ukrainoje. Septyni šimtai aštuntoji (vasario 1) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 ES vadovai sutarė dėl 50 mlrd. paramos Ukrainai skyrimo. Tai gera žinia ne tik Ukrainai, bet ir mums.

📌Kokie sutapimai, nespėjo v. putinas įgarsinti naujo karo prieš Ukrainą tikslo, t.y. „nustumti kontaktinę liniją tiek, kad nebūtų apšaudomi rusijos miestai“ ir va – propagandistų kanaluose mirga marga naujienos apie „fašistų vykdomus žvėriškus taikių gyvenamųjų rajonų apšaudymus“. Kai kur pasitenkinama tik žodžiais, kai kur pateikiami ir vaizdai. O tai, kad rusai patys apšaudo okupuotus Ukrainos miestus dar nuo 2014 m., mat jau nemotais.

📌 Luhansko kryptis

📍 Svatovė. Tęsiasi lokalūs susidūrimai prie Synkyvkos, ukrainiečiai atmušė agresoriaus atakas. Situacija Tabajivkoje – Krochmalnėje ir toliau lieka sąlyginai rami, čia dominuoja pozicinės kautynės. Klausimas, kiek ilgai rusai pasirengę kentėti savo vienetų pastovų daužymą nuo aukštumų. Realistiškesnis variantas, kad tai yra tyla prieš audrą ir ilgai netrukę okupantai pabandys perimti Tabajivkos vakaruose esančių aukštumų kontrolę, taip perlaužiant mūšio eigą savo naudai. Priešingu atveju, tikėtina rusai bus priversti atsitraukti.

📍 Kremina. Agresoriui visgi pavyko ne tik atsiimti prieš kurį laiką prarastas pozicijas Ternų ruože, bet ir pasistūmėti tolyn. Problemos yra dvi:

📎 rusai išplėtė savo pozicijas aukštumose;

📎 jie efektyviu minosvaidžių, tankų, PTRK šūvio nuotoliu (apie 3 km) priartėjo prie Žerebeco upės.

Išvada paprasta, kyla grėsmė, kad rusai perskels ukrainiečių Zaričnės – Ternų – Nevskės ruožą, įsitvirtins palei Žerebeco upę ir čia esančiose aukštumose. Po to palei Žerebeco upę stumsis į pietus link Syversko Doneco upės, su tikslu priversti Ukrainos gynėjus trauktis už upės bei potencialiai kelti grėsmę Syversko gyvenvietei (visų pirma su artilerine ugnimi). VEV vizualizaciją galite matyti schemoje.

📍 Lysyčanskas. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis

📍 Bachmutas. Tęsiasi sunkios pozicinės kautynės. Taip pat abi pusės vykdo lokalias atakas.

📍 Avdijivka – Vuhledaras. Rusai ir toliau raketomis atakuoja ukrainiečių Pokrovsko logistinį mazgą.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai stengiasi palaikyti mūšio tempą, bet atrodo, kad čia esantys jų vienetai išsikvėpę. Idealiame pasaulyje dabar labai nepamaišytų ukrainiečių kontratakos visoje sektoriaus kontaktinėje linijoje, kaip tai matėme praeitais metais prie Charkivo. Tačiau esminis klausimas ar ukrainiečiai tam turi pajėgų ir jėgų.

📎 Rytinis flangas. Sunkios kautynės prie „Caro medžioklė“ tęsiasi.

📎 Pervomaiskės ruožas. Rusai tęsia atakas Pervomaiskės – Nevelskės ruože. Neatmestina, kad netrukus bus veikiama pagal jau matytą modelį – keletą dienų atakuojama Pervomaiskė – Nevelskė, o po to netikėtai smogiama Opytnė arba Tonenkė.

📎 Marjinka – Vuhledaras:

🖇️ Agresorius nesėkmingai vysto puolimą prie Heorhijivkos, jis negalėdamas priartėti prie šiaurės vakaruose esančių aukštumų, vėl stuksena Ukrainos vienetų gynybai prie Krasnohorivkos. Ukrainos pajėgos apsigynė.

🖇️ Rusai dar išplėtė savo pozicijas Novomychailivkos šiaurės rytinėse prieigose. Padėtis nesitaiso net ir po tokių sėkmingų Ukrainos gynėjų veiksmų sutaršant dar vieną agresoriaus koloną (https://t.me/arrowsmap/3339).

📌 Zaporižės kryptis

Ukrainos pajėgos smogė kariniams objektams Mariupolyje. Okupantai dar šiek tiek pasigerino savo pozicijas prie Prijutnės. Dar sunku pasakyti, ar tai tik taktinis judėjimas no mans land, ar bręstančios rimtos problemos ukrainiečiams.

📌 Pietų kryptis

Ukrainos pajėgos Kryme surengė eilę sėkmingų smūgių raketomis. Atakuoti Belbeko ir Sakų kariniai oro uostai. Ir vyšnaitė ant torto – Ukrainos GUR su jūriniais dronais sunaikino agresoriaus katerį „Ivanovec“ (https://t.me/DIUkraine/3403). Ukrainos pajėgos braukia net užuominas, kad rusijos Juodosios jūros laivynas grįžtų į Krymą. 😃

2.6 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top