Karas Ukrainoje. Septyni šimtai aštuoniasdešimt ketvirtoji (balandžio 17) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šiandien jau rašėme apie labai sėkmingą Ukrainos pajėgų smūgį Dzhankoy https://www.facebook.com/Parakomanai/videos/803672644489777/. Tikėtina, smūgio metu sunaikinti trys S400 raketų paleidėjai ir radaras, taip pat remonto angaras, kuriame galimai buvo ir S300 raketų paleidėjas (vaizdelis vizuale). Agresorius neturi kur dingti ir pripažįsta smūgį. Jo teigimu, ukrainiečiai Dzhankoy atakavo su 12 ATACMS raketų. Tokiu atveju, Ukrainos pusei reikėjo 12 šių raketų paleidėjų vienu metu, t. y. HIMARS platformų. Oficialiai, ukrainiečiai turi ATACMS raketų versiją M39 Block 1, kurių šūvio nuotolis siekia iki 165 km, apytiksliai toks atstumas yra nuo Dzhankoy iki kontaktinės linijos. Dėl to mažai tikėtina, kad Ukrainos pajėgos rizikuotų tokiu kiekiu HIMARS’ų ir vienu metu statytų juos netoli kontaktinės linijos. Ukrainiečių karo ekspertai mini, kad buvo atakuota dvejomis ATACMS raketomis, tačiau ir toliau abejonę kelia tai, kad Ukrainos pajėgoms teko smūgiuoti beveik nuo kontaktinės linijos. Nebent ukrainiečiai gavo iki 300 km siekiančias raketas M39 A1 arba M57. Tad neatmestina, kad galėjo būti smūgiuota pavyzdžiui Storm Shadow ar ukrainietiškomis Hrim-2 raketomis.

Agresorius tęsia civilių terorą. Šį kartą įvykdė smūgį raketomis į Chernihiv miestą. Šiuo metu pranešama, kad 16 žmonių žuvo, keliasdešimt sužeista, tarp jų ir vaikai.

Taip pat agresorius pranešė, jog jam pavyko numušti droną Tatarstane, o t. y. apie 900 km nuo kontaktinės linijos. Tai rodo, kad Ukrainos gynėjai ir toliau bando pasiekti taikinius giliai okupantų užnugaryje.

Luhansko kryptis.

Svatove. Sąlyginė ramybė kontaktinėje linijoje tęsiasi.

Kremina. Šalia bandymų pasistūmėti Terny – Yampolivka – Torske ruože, rusai atnaujino bandymus pralaužti ukrainiečių gynybą pietinio flango miškuose.

Lysychansk. Padėtis sektoriuje išlieka įtempta, tačiau Ukrainos pajėgos neleidžia okupantams įsitvirtinti no mans land ar pasistūmėti į priekį.

Donecko kryptis.

Bakhmut. Padėtis nesitaiso. Rusai toliau intensyviai spaudžia šiauriniame bei pietiniame Chasiv Yar flanguose bei kausto Ukrainos vienetus rytiniame miesto pakraštyje. Viešoje erdvėje vyksta diskusija dėl galimo kremliaus nurodymo užimti Chasiv Yar iki gegužės 9 d. Ukrainietiškuose ir kituose telegram kanaluose teigiama, kad iki šios dienos tai padaryti rusams yra neįmanoma. Tai pagrindžia rusų puolimo dinamika ankstesnių operacijų metu. Be to, atakos objektas, tai ant aukštumų išsidėstęs, gerai įtvirtintas miestas. Kita vertus, labai svarbu, kokias pajėgas ir resursus ukrainiečiai gebės skirti šio miesto gynybai. Dabar vykstantis rusų aviacijos dominavimas virš Chasiv Yar nenuteikia optimistiškai. Net jei situacija pasitaisytų ir ukrainiečiai iki „den pabiedy“ apgintų miestą, turbūt vargu bau ar tai kažką keistu, jeigu miestas būtų užimtas ne kremlinams svarbią gegužės 9 d., o pavyzdžiui birželio 1 d. Kitais žodžiais tariant, agresoriaus propagandinių tikslų sužlugdymas neturėtų būti savitikslis ir nekeičia tikimybės prarasti miestą, jei padėtis negerės.

Avdiivka – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Situacija sparčiai komplikuojasi. Rusai įžengė į Ocheretyne, Ukrainos gynėjai bando juos iš ten išmušti. Tačiau kaip jau spėjome vakar, okupantai pradėjo atakas į ukrainiečių gynybos rajono Berdychi – Semenyvka – Umanske kairįjį (šiaurinį) flangą bei užnugarį. Gali būti, kad agresorius būtent čia koncentruoja savo pastangas, o Tonenke – Umanske nebevykdo plataus masto atakų, o siekia įsitvirtinti jau užimtose pozicijose.

Centras. Ukrainiečiai atmušė agresoriaus puolimą Netailove – Nevelske ruože.

Pietinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Krasnohorivka prieigose. Rusai toliau gimdo pirmojo pasaulinio karo tankus primenančius monstrus: https://t.me/ButusovPlus/9596. Ant sovietinių tankų suvirina metalines plokštes, taip pat sumontuoja elektroninės kovos priemones. Visa tai yra daroma tam, kad nepasiektų ukrainiečių dronai. Kita vertus, toks upgrade‘as gerokai apsunkina tanko dalyvavimą mūšyje (apribotas mobilumas, matomumas, galimybė sukinėti bokštelį ir efektyviai kauti taikinius). Maža to, šie paturbinimai neapsaugo nuo minų ir vargu ar padės nuo išmaniosios artilerinės amunicijos (angl. smart munition) bei PTRK (prieštankinių sistemų) raketų.

Zaporizhia ir Pietų kryptys.

Be didesnių pakitimų.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top