Karas Ukrainoje. Septyni šimtai aštuoniasdešimt penktoji (balandžio 18) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos karinė žvalgyba (GUR) oficialiai patikslino vakarykščio smūgio Dzhankoy rezultatus. Jų teigimu, buvo sunaikinti net keturi S400 raketų paleidėjai, 3 radiolokatoriai, oro gynybos valdymo punktas (reiškia bus pulkininkų ir majorų su minuso ženklu) bei oro erdvės stebėjimo ir pajėgų valdymo sistema Fundament – M. Pastaroji – retas egzempliorius rusijos ginkluotose pajėgose. Nors į ginkluotę priimta dar 2015 m., tačiau tikėtina dėl itin didelių gamybos kaštų, pajėgose nelabai išplito. Mažinti finansinę naštą padeda ir ukrainiečiai.

Šiandien smūgiuota vienai didžiausių chemijos produkcijos gamyklų rusijoje „Kombinat Kamenskyi“ (174 km. nuo kontaktinės linijos, Kamensk-Shakhtinsky gyvenvietėje). Ši gamykla tampriai susijusi su agresoriaus gynybos pramone, yra tarptautinių sankcijų sąraše. Tai ne pirmas kartas, kai joje kažkas netikėtai pokšteli. Kraštinį kartą kabūm čia buvo nutikęs šių metų sausio mėnesį.

Agresoriaus 13 Shahed dronų ataka atmušta, tačiau vėliau, dieną girdėjosi sprogimai Dnipro. Tikėtina, į šį miestą okupantai smūgiavo raketomis. Taip pat agresorius suintensyvino aviacijos smūgius netoli kontaktinės linijos. KAB‘ais buvo smogta Ukrainos pajėgų logistiniam centrui Pokrovs (Avdiivka sektorius) bei Bersylav gyvenvietei (Pietų kryptis). Anksčiau fiksavome rusų aviacijos suaktyvėjimą virš Kupjansk (Svatove sektorius). Akivaizdu, kad modernių oro gynybos sistemų ir aviacijos ukrainiečiams reikia ne tik dengti miestus ar strateginius objektus užnugaryje, bet ir apsaugoti savo pajėgas kontaktinėje linijoje. Reikia viltis, kad visos tos koalicijos nustos trupinti po vieną – dvi oro gynybos sistemas ir imsis šio reikalo iš esmės.

Žiūrim ką turim fronte

Luhansko kryptis.

Svatove. Tradiciškai – be pakitimų. Ši tyla užsitęsė, tad negalima atmesti, jog dalis čia veikiančios rusų grupuotės (1-osios gvardijos tankų armijos ir 6-osios armijos) vienetai, gali būti permetami į kitus sektorius. Fiksuojant šarvuotos technikos trūkumą agresoriaus manevriniuose vienetuose pagrindinėje pastangų kryptyje (Avdiivka – Vuhledar sektoriuje), toks perdislokavimas būtų logiškas. Tiesa, tokių duomenų kol kas neturime.

Kremina. Mūšių intensyvumas lyginant su vakar ir užvakar kažkiek nukritęs.

Lysychansk. Tęsiasi susidūrimai Bilohorivka, Vesele ir Rozdolivka ruožuose, Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

Donecko kryptis.

Bakhmut. Didelių pasikeitimų kontaktinėje linijoje nėra – rusai spaudžia Chasiv Yar prieigose, ukrainiečiai laiko gynybą. Agresorius jau kokį trečią kartą per pastarąjį mėnesį skelbiasi užėmęs Bohdanivka. Tik yra tam tikri „nesklandumai“ įsitvirtinant gyvenvietėje? Nepaisant to, kad Ukrainos pajėgos paliko Bohdanivka, tačiau jie vis dar kontroliuoja šiauriau esančias aukštumas, todėl gali šiltai pasitikti žemumoje bandančius įsitvirtinti okupantus.

Avdiivka – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Rusai pasiekė Ocheretyne prieigas. Nors įsitvirtinti gyvenvietės pakraštyje jiems sekasi sunkiai (šiame vaizdo įrašę matome kaip po ukrainiečių smūgio, rusai priversti tepti slides – https://t.me/DeepStateUA/19268), bet rusai stumiasi kituose ruožuose. Antai, privertė kažkiek atsitraukti Ukrainos gynėjus prie Berdychi (5 km. į pietryčius nuo Ocheretyne) bei sugebėjo pasistūmėti Novokalynove (6,5 km. į rytus nuo Ocheretyne). Tokiais veiksmais agresorius plečia pralaužtą vietą ukrainiečių gynyboje. Tikėtina, kad rusai bandys nuo Ocheretyne – Novokalynove stumtis į šiaurę, su tikslu perimti Keramik – Archangelske esančias aukštumas. Jos gali būti patogi pozicija remti rusų vienetus, vystančius sėkmę į vakarus/pietvakarius, link Berdychi – Semenivka – Umanske ruožo flango ir užnugario.

Centras. Be pakitimų.

Pietinis flangas. Sunkios kautynės vyksta Krasnohorivka prieigose. Taip pat rusai atakuoja Pobeda ir Novomykhailivka gyvenvietes.

Zaporizhia kryptis.

Snukiadaužis Robotyne pleište tęsiasi. Ukrainiečiai kontratakuoja prie Verbove, mūšio baigtis neaiški.

Pietų kryptis.

Agresorius pripažįsta, kad Ukrainos gynėjams pavyko išlėsti placdarmą kairiajame Dniepro krante prie Krynki. Tęsiasi rutininiai susidūrimai.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top