Karas Ukrainoje. Septyni šimtai aštuoniasdešimt šeštoji (balandžio 19) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌Dar šiek tiek apie Tu22M3 numušimą 🔗https://www.facebook.com/Parakomanai/posts/448164787602837 .

📍Trys ekipažo nariai išgyveno, vienas žuvo.

📍Ukraina oficialiai teigia, kad jos teritoriją Tu22M3 atakavo iš Juodosios ir Azovo jūros. Jie paleido šešias Kh22 raketas, tokiu būdu galima spėti, kad tokio tipo orlaiviai buvo du (vienam Tu22 3 tokio tipo raketos). Tiesa, rusai neretai naudoja didesnį orlaivių skaičių, kurie paleidžia mažesnį nei gali raketų skaičių (viena priežasčių – netvarkingi paleidimo mechanizmai). Tačiau nukritusiame Tu22M3 nefiksuojama antrinė detonacija. Tad galima spėti, jog jis jau buvo iššovęs raketas, skrido namo ir gal būt tuomet buvo atakuotas tikėtina S200 raketa.

📍Jeigu orlaivis numštas virš Azovo jūros, po pataikymo jam dar tektų skristi apie 100 km iki sudužimo vietos Novoaleksandrovsk (410 km nuo kontaktinės linijos). Tiesioginio raketos pataikymo atveju tai vargiai įmanoma. Be to, minėtų raketų Kh22 šūvio nuotolis – 600 km. Tai atitinka atstumą nuo Novoaleksandrovsk iki tikėtino šių raketų tikslo, t.y. Dnipro (ten fiksuoti sprogimai). Tad sunku paaiškinti, kodėl lėktuvas įskrido į ukrainietiškų S200 efektyvaus šūvio nuotolio ruožą (300 km). Dar rimtesnis klausimas, kur buvo Tu22M3 dengiantys naikintuvai? Panašu, kad po A50 praradimo agresorius nieko neišmoko.

📍Tad gali būti, kad namo apsisukęs skristi Tu22M3 gavo ne itin sunkų pažeidimą į uodegą, sugebėjo tęsti skrydį, tačiau virš Novoaleksandrovsk senukas pasileido šokti ir sudužo. Kodėl nebandyta tūpti artimiausiame oro uoste (pvz.Rostov prie Dono) klausimas turbūt atviras. Labai tikėtina, kad ekipažas neteisingai įvertino orlaivio būklę.

📍Tuo pačiu galimos ir antrinės versijos: vertėtų svarstyti ukrainiečių ar juos remiančių rusų šūvį MANPAD‘u iš rusijos teritorijos Novoaleksandrovsk apylinkėse. Tačiau charakteringų raketų šūvių ženklų danguje nematyti, vietiniai gyventojai video nekalba apie numušimą. Tuo pačiu visiškai atmesti orlaivio sudužimo dėl techninių priežasčių taip pat negalime.

📌Tęsiant temą agresorius šiandien surengė vidutinio intensyvumo kombinuotą smūgį Ukrainos užnugaryje. Iš 32 raketų ir dronų, ukrainiečiams pavyko numušti 29 taikinius. Įdomu, kad numuštos 2 jau minėtos Kh22. Nepamename,ar per visą karą ukrainiečiams yra pavykę jas numušti. Taip pat teigiama, kad numuštos ir 11 iš 12 raketų Kh59/Kh69. Ukrainiečiai jau ne kartą yra numušinėję Kh59 raketas, tačiau jos vyresnė sesė Kh69 (į ginkluotę priimta tik 2023 m.) karo veiksmuose pasirodė visai neseniai. Ukrainiečių teigimu būtent ji padarė didžiausią žalą balandžio 11 d. smūgio metu prieš Trypilska jėgainę. Tik priminsime, kad Kh59 nešėjai yra senesni Su24, Mig27, Su30, o Kh69 modernesni Su-34, Su-35, MiG-31, Su-30MK. Tad šis upgreidas yra bandymas bent kažkiek prisivyti NATO aviacijos atotrūkį, tad rusai visą platformą testuoja Ukrainoje.

📌 Įspūdingi Ukrainos oro gynybos rezultatai katastrofiškai trūkstant sistemų ir raketų perša išvadą, kad Ukrainos pajėgos žinojo apie būsimą ataką ir jai gerai pasirengė. Galime spėti, kad neapsieita be Vakarų žvalgybų pagalbos.

Žiūrim ką turim fronte. Beje, atsižvelgiant į esamą situaciją kiek pakeitėme sektorių pavadinimus ❗👇

📌Luhansko kryptis:

📍Kupjansk. Be pakitimų.

📍Lyman. Agresorius bando atakuoti Terny-Yampolivka-Torske ruože, tačiau ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

📍Syversk. Rusai bando atakuoti visoje kontaktinėje linijoje, bet susidaro įspūdis, kad aukštą tempą palaikyti jiems jau sunku.

📌Donecko kryptis:

📍Chasiv Yar. Agresoriui nepavyko šiaurinėse Chasiv Yar prieigose iš eigos pasistūmėti prie kanalo, tad rusai bando kovoti už aukštumas šiaurinėse Bohdanivka prieigose ir atakuoja link Kalynivka. Pačio Chasiv Yar rytiniame pakraštyje sunkios kautynės. Blogiausia, kad ženklų, jog rusų dominavimas ore bent jau kvestionuojamas kol kas nėra.

📌Pokrovsk – Vuhledar:

📍Šiaurinis flangas. Tęsiasi susidūrimai Ocheretyne preigose. Kaip minėjome vakar, ukrainiečiai išmušė rusus iš pietrytinio pakraščio, tačiau agresorius atnaujino atakas – mūšiai tęsiasi. Tačiau rusams pavyko išplėsti savo pozicijas Novokalynove, tad grėsmė Keramik didėja.

📍Centras. Be pakitimų.

📍Pietinis flangas. Sunkios kautynės Krasnohorivka ir Novomykhailivka, pakitimų kontaktinėje linijoje nefiksuota.

📌Zaporizhia ir Pietų kryptyse be didelių pakitimų.

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top