Karas Ukrainoje. Septyni šimtai aštuoniasdešimt trečioji (balandžio 16) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos pajėgos per naktį numušė visus devynis Shahed dronus, kuriais agresorius atakavo Ukrainos teritoriją. Tikėtina, rusai bandė smūgiuoti ukrainiečių oro uostams, iš kur galimai kyla Storm Shadow nešėjai (Su24). Savotiška keršto akcija, už prieš keletą dienų Ukrainos pajėgų smūgį Luhansk. Antai, sprogimai buvo girdėti virš Kropivnitsky, kuriame yra karinis oro uostas. Tiesa, mažai tikėtina, kad toks objektas bus prastai saugomas ir rusams pavyktų su „mopedais“ pasiekti bent kokį nors rimtesnį efektą (pvz.: sunaikinti radarus ar pačius orlaivius). Neatmestina, kad tai buvo labiau žvalgyba mūšiu prieš didesnio masto kombinuotus smūgius raketomis ir dronais.

Tiesa, smūgiuoti Ukrainos teritorijoje rusams gali būti sudėtingiau, nes ukrainiečių saugumo tarnyba (SBU) dronais sėkmingai atakavo Bryansk srityje stovėjusią agresoriaus radiolokacinę stotį Nebo – U. Su jos pagalba okupantai galėjo stebėti taikinius iki 700 km atstumu. Tiesa, kol kas neaišku, kokio rimtumo pažeidimai, kada ir ar išvis rusams pavyks šią sistemą pataisyti.

Gali būti, kad penktadienį be kitų klausimų bus balsuojama ir dėl JAV paramos Ukrainai. Įvairių ekspertų teigimu, matomas atsargus pozityvas, kad gal pagaliau pavyks susitarti.

O dabar žiūrim ką turim fronte

Luhansko kryptis.

Svatove. Be pakitimų.

Kremina. Rusai atnaujino lokalias operacijas Terny – Yampolivka ruože, taip pat puola Torske link. Ukrainos gynėjams pavyko išlaikyti pozicijas.

Lysychansk. Tęsiasi kautynės visoje kontaktinėje linijoje, tačiau rusams ir toliau nepavyksta pasistūmėti į priekį.

Donecko kryptis.

Bakhmut. Toliau vyksta sunkios kautynės rytinėse Chasiv Yar miesto prieigose. Taip pat rusai intensyviai bando pasiekti kanalą ir blokuoti Chasiv Yar iš šiaurės bei pietų.

Agresoriaus aviacija (Su25) be didelių kliūčių skraido žemame aukštyje virš Chasiv Yar, remdama savo puolime esančius vienetus ant žemės: https://t.me/arrowsmap/4096. Tai, kad okupantų orlaiviai taip drąsiai skraido, yra pasėkmė to, jog sektoriuje iš esmės neveikia (eliminuota arba neturi raketų) ilgo ir vidutinio nuotolio Ukrainos pajėgų oro gynyba. Dėl tokios padėties (ypač ilgo nuotolio raketų trūkumo) bent iš dalies galima besti pirštu į Vakarų pažadus perduoti trūkstamą ginkluotę ir raketas. Tačiau, jei ukrainiečiai turėtų bent trumpo nuotolio sistemas (Stinger, RBS-70, Igla, Grom ar pan.), rusai nedrįstų taip žemai nardyti. Šia ginkluote Ukrainos vienetus taip pat nesunkiai galėjo aprūpinti Vakarai. Kita vertus, tai ne unikalūs Patriot ar Iris-T, tad savo pajėgomis šiuo klausimu privalo gebėti pasirūpinti ir Ukrainos Gynybos ministerija bei ginkluotosios pajėgos.

Rudų desantininkų vienetai šiaurėje bando stumtis iš Bohdanivka link Kalynivka. Ši gyvenvietė taip pat yra aukštumoje, tad greitai okupantai čia vargu ar ką pasieks. Tačiau jie bando lįsti kur lendasi ir puola piečiau šios gyvenvietės esančiame miške. Prisidengdami žemumoje esančia miškinga vietove, priešakiniai rusų vienetai jau pasiekė kanalą, tačiau Ukrainos gynėjai juos sėkmingai naikina.

Rusai taip pat bando atakuoti nuo Ivanivske, tačiau pastarosiomis dienomis ukrainiečiams lyg ir pavyko apraminti šias agresoriaus pastangas. Siekdami čia paremti savo vienetus, rusai tęsia operacijas Klishiivka – Andriivka ruože, bandydami prasimušti link kanalo kiek piečiau.

Avdiivka – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Rusai vysto sėkmę prie Novobakhmutivka. Dabar jie jau gali smūgiuoti ukrainiečių gynybos rajonui Berdychi – Semenyvka – Umanske į kairįjį (šiaurinį) flangą ir į užnugarį. Maža to, okupantai priartėjo prie svarbaus Ukrainos pajėgų gynybinio mazgo Ocheretyne. Kadangi jis jau kurį laiką yra poliruojamas KAB‘ais, neatmestina jog rusai bandys pasinaudoti situacija ir iš eigos užimti jį. Jo praradimas ukrainiečiams gali lemti dideles problemas ir rusams sudarytų sąlygas bandyti iš flango/užnugario išvalyti aukštumų rajoną Prohres – Komyshivka – Karlivka.

Centras. Be pakitimų.

Pietinis flangas. Po sunkaus snukiadaužio rusams pavyko pasigerinti savo padėti Krasnohorivka pietinėse ir pietrytinėse prieigose. Taip pat tęsiasi sunkios kautynės Novomykhailivka.

Zaporizhia kryptis.

Vakar Ukrainos pajėgos smūgiavo Berdyansk. Kontaktinėje linijoje tęsiasi sunkios lokalios kautynės Robotyne pleište bei Staromayorske – Urozhaine ruože.

Pietų kryptis.

Vakar Ukrainos pajėgos tikėtina, raketomis Storm Shadow sėkmingai atakavo taikinius Sevastopol. Galimai „dovanos“ pasiekė vieną iš rusų valdymo punktų (vadavietę).

Kontaktinėje linijoje nedidelis suaktyvėjimas. Agresorius skelbia, kad ukrainiečiai šiek tiek išplėtė savo pozicijas prie Krynki bei bando išsilaipinti kitose vietose. Rusai taip pat vykdo atakas. Tiesa, esmingai situacijos tai nekeičia.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top