Karas Ukrainoje. Septyni šimtai dešimtoji (vasario 3) diena

Engelse, kur dislokuoti rusijos strateginiai bombonešiai, vienas iš Tu95 pilotų atgulė į biuletenį. Kas per kvaraba užpuolė majorą – sunku pasakyti. 🤔 Bet vat ėmė ir padaugėjo kūne skylių. Dar sunku pasakyti, ar tai 9 mm, 5.45 mm ar 7.62 mm kirvarpos pasidarbavo, bet skylių padaugėjo gerokai. 😃 Ar išgyvens – didelis klausimas. O apie kabūm Volgograde jau rašėme:

https://www.facebook.com/Parakomanai/videos/883829520096402/.

📌Luhansko kryptis.

📍 Svatovė. Agresorius intensyvina bandymus įsitvirtinti Tabajivkoje ir vakariau esančiose aukštumose, vyksta labai sunkios kautynės. Ukrainiečiai išlaikė pozicijas. Kad artimiausiu metu čia bus neliūdna indikuoja tai, jog rusai į Tabajivkos – Krochmalnės ruožą permetinėja papildomus vienetus.

📍 Kremina. Ternų ruože Ukrainos gynėjai lokaliomis atakomis bando stumti okupantus į rytus, tačiau agresorius išlaiko pozicijas. Maža to, rusams prireikė apytiksliai paros, kad persigrupuotų ir atnaujintų puolimo operacijas link Žerebeco upės. Ukrainiečiai apsigynė. Taip pat sunkios kautynės vyksta ir pietinio flango miškuose.

📍 Lysyčanskas. Rusai rengia lokalias atakas Bilohorivkos ir Veselės ruožuose. Bendras aktyvumas šiame bei Kremina sektoriuose ir toliau paremia versiją, kad agresorius aplink Syverską siekia kurti naują įtampos židinį.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bachmutas. Šį kartą sektoriuje aktyvesni rusai. Okupantai atakuoja ne tik prie Bohdanivkos ir Kliščijivkos, tačiau fiksuojamos intensyvesnės jų atakos ir link Ivanivka. Tikėtina, taip agresorius „įdarbina“ savo neseniai į sektorių atvykusius šviežesnius vienetus.

📍 Avdijivka – Vuhledaras. Rusai toliau tęsia sisteminį Pokrovsko apšaudymą.

📎 Šiaurinis flangas. Gera naujiena, kad ukrainiečiai toliau patikimai laiko Novobachmutivkos – Berdyčių – Stepovės ruožą. Prasta naujiena, kad rusams visgi pavyko, sukoncentravus manevrinius vienetus ir artileriją, prasiveržti Veselės ruože. Esminė problema ne tai, kad jie pasistūmėjo apie 1,5 km, taip priartėdami prie miesto pakraščio. Blogiausia yra tai, kad šiame ruože okupantai įsitvirtina dominuojančiose aukštumose (karjeras). Tikėtina, rusai bandys įsiveržti į miestą iš šiaurės, pasiekti geležinkelio stotį (dabar rusams iki jos 1,7 km) ir tokiu būdu perskelti miesto gynybos pajėgas į dvi dalis. Taip pat neatmestina, kad rusai surengs pagalbinį smūgį nuo Opytnės – „Caro medžioklė“ ruožo, apie ką jau rašėme anksčiau (patikslintas VEV pridedamas).

📎 Rytinis flangas. Tęsiasi abipusės atakos, okupantai išlaiko pozicijas buvusiam poilsio komplekse „Caro medžioklė“.

📎 Pervomaiskės ruožas. Be pakitimų.

📎 Marjinka – Vuhledaras. Agresorius toliau intensyvina operacijas nuo Krasnohorivkos, bet tuo pačiu bando palaikyti spaudimą ir prie Heorhijivkos. Labai sunkios kautynės vyksta ir Novomychailivkos prieigose.

📌 Zaporižės kryptis.

Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

Tęsiasi mūšiai kairiajame Dniepro upės krante bei salose. Rusai vėl giriasi numušę vieną, kitą ukrainiečių droną. Ukrainos pajėgos išlaiko placdarmus. 💪

2.5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top