Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimt antroji (balandžio 25) diena

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Vakar skelbėme, kad agresoriaus pajėgos sektoriuje sujudo. Šiandien ateina vis daugiau įrodymų, fiksuojamas 47-osios tankų divizijos vienetų judėjimas link kontaktinės linijos. Panašu, kad agresorius bandys atnaujinti puolimą Kyslivka – Tabaivka – Berestove ruože, su tikslu išeiti prie Oskil upės, kad pvz. pasiekti ruožą Kupjansk – Vuzlovyi – Senkove ir blokuoti Kupjansk iš pietryčių bei pietų. Neatmestina, kad ilgai netrukus rusų vienetai Lyman Pershyi – Pershotravneve taip pat suaktyvės. Puolimo atveju jie galėtų bandyti blokuoti Kupjansk iš šiaurės – šiaurės rytų. Taigi, galimai laukia karštos savaitės.

Lyman. Sunkios kautynės vyksta Terny – Yampolivka – Torske ruože ir pietinio flango miškuose. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Syversk. Sunkios kautynės prie Bilohorivka ir Vesele tęsiasi. Agresoriaus 2-ojo korpuso (buvęs „separų“ junginys) vienetai akivaizdžiai nesusitvarko su užduotimi sudaryti sąlygas puolimui Syversk link. Yra galimybė, jog okupantai čia gali anksčiau laiko panaudoti rezerve stovinčius 106-osios oro desanto divizijos vienetus, kurie galimai buvo skirti būtent Syversk šturmui.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Sunkios kautynės tęsiasi, rusams nepavyksta blokuoti miesto iš šiaurės ir pietų, ką jau kalbėti apie kanalo kirtimą. Užduotį jiems dar labiau apsunkina užvakar Ukrainos gynėjų atsikovotos pozicijos į pietus nuo Ivanivske bei nesėkmingos rusų atakos prie Klishiivka. Dėl to rusai daužo miestą su artilerija ir aviacija, bando sulyginti jį su žeme.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Agresorius plečia savo pleištą aplink Ocheretyne ir juda link vakaruose ir šiaurės rytuose esančių gynybai kritiškai svarbių aukštumų. Neramina ne pasistūmėjimo greitis ir gylis, bet jo tęstinumas, nes rusai kasdien plečia savo pozicijas.

Centras. Ukrainiečiai laiko Neitailove – Nevelske ruožą, tačiau problemos šiauriniame ir pietiniame flange gali atsiliepti ir centre.

Pietinis flangas.

Agresoriui pavyko pasistūmėti pietrytiniame Krasnohorivka pakraštyje, tačiau situacija yra dinamiška. Ukrainiečiai kontratakuoja, koncentruoja artilerijos ir dronų smūgius. Tik priminsime, kad Krasnohorivka – tai savotiški vartai, nuo kurių agresorius galėtų sukti šiaurėn į Nevelske flangą ir/ar judėti aukštumomis į vakarus link Kurahivka – Gostre, taip išlaisvinant Heorhiivka žemumoje įstrigusias savo pajėgas.

Rusai bando nuo Novomykhailivka stumtis į priekį, įsitvirtinti šiaurės vakaruose esančiose kalvose (Paraskoviivka) ir taip iš šiaurės aukštumomis apeiti Konstyantinivka. Sunkios kautynės tęsiasi.

Zaporizhia kryptis.

Abi pusės atakuoja Robotyne pleište ir bando pasigerinti savo taktinę padėtį.

Pietų kryptis.

Be pakitimų.

3.4 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top