Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimt aštuntoji (gegužės 1) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Naktį agresorius balistinėmis raketomis smogė į Odesą. Tikėtina smūgiuota bent tris ar keturis kartus, yra civilių aukų.

Ukrainos pajėgos vėl dronais atakavo agresoriaus degalų gamyklas. Šie objektai dega Riazan, Voronezh. Taip pat dronais atakuoti taikiniai rusijos grupuotės smegenų centre Rostov prie Dono.

Vakar buvo pranešimų apie ukrainiečių dmūgius Kryme (skelbiama, jog smūgiuota 300 km nuotolio ATACMS), tačiau bent kol kas rezultatų aptikti nepavyko. Tačiau pasirodė smūgio Kupjansk sektoriuje vaizdai https://t.me/arrowsmap/4238. Smūgiuota 3 kasetinėmis raketomis apie 100 km nuo kontaktinės linijos rusų pajėgų susitelkimo vietoje. Ar ATACAMS ar ne-sunku pasakyti, bet pagal nuotolį ir poveikį tikrai gali būti. Jei taip, galima pusiau pajuokauti, kad gal ukrainiečiai treniruojasi – iššaudo likusias seniau perduotas 165 km nuotolio raketas, kad geriau sektųsi su 300km

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Po pirmų sėkmių Kyslivka, agresorius skelbė apie neva kilusią paniką ukrainiečių gretose, tačiau “panikuojantys” visai neblogai laikosi Rusams jau kelinta diena nepavyksta pasistūmėti toliau į vakarus. Mažai tikėtina, kad agresoriaus karinė vadovybė bus tokia be fantazijos it toliau daužys galva į sieną viename ruože. Kaip ir minėjome, gali nubusti rusų šiaurinis flangas (Lyman Pershyi-Pershotravneve).

Lyman. Ukrainiečiai pajuto rusų susilpnėjusį spaudimą Terny-Yampolivka-Torske ruože (tikėtina, dalis rusų vienetų perkelta į šiaurinį flangą paremti rusų veiksmus Kupjansk sektoriuje) ir neužtruko tuo pasinaudoti. 63-ios brigados 23-iasis batalionas kontratakavo ir nustūmė rusus apie 1,5 km į rytus. Savo ruožtu rusai tęsia operacijas šiauriniame ir pietiniame flange.

Syversk.Rusai tęsia nesėkmingas lokalias puolimo operacijas Bilohorivka ir Vesele, ruožuose

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Esmingų pakitimų kontaktinėje linijoje nėra ir tai džiugina. Nors kautynės labai sunkios, tačiau ukrainiečiai neprileidžia rusų prie kanalo ir neleidžia blokuoti Chasiv Yar iš šiaurės ir pietų

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Rusai toliau vysto sėkmę prie Novoalaksandrivka ir Keramik, lygina kontaktinę liniją sau naudinga linkme. Tuo tarpu į vakarus (Sokil- Novopokrovske) agresoriui stumtis tapo sunkiau. Per anksti daryti optimistines išvadas, tiesiog laikom kumščius.

Centras. Tradiciškai sunkios kautynės Netailove-Nevske ruože, be pakitimų.

Pietinis flangas. Ukrainiečiai rodo didvyriškumo stebuklus ir stabdo rusus Krasnohorivka ir Paraskoviivka. Padėtis labai sunki.

Zaporizhia kryptis.

Prieš kelias dienas per rusų propagandistų kanalus nuvilnijo žinia, jog neva rusams pavyko užimti Robotyne. Šiandien jau patys rusai pripažįsta, jog ši „infofmacija“ – tai kovo mėn.mūšių sukarpyti filmukai, turėję įtikinti rusų vadovybę, kad pasiektos grandiozinės pergalės. Realybėje situacija nepakitus – rusai pietiniame griuvėsių pakraštyje, ukrainiečiai – šiauriniame.

Tęsiasi susidūrimai Staromayorske-Urozhaine ruože. Rusams kiek pavyko pasigerinti savo taktinę padėtį prie Urozhaine.

Pietų kryptis. Be pakitimų.

3.4 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top