Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimt devintoji (gegužės 2) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius jau antra diena raketomis atakuoja Odesa. Šį kartą pataikyta į pašto sandėlius, kilo didžiulis gaisras. Jokios antrinės detonacijos nematyti, tad tai dar vienas rusų teroro aktas. Savo ruožtu ukrainiečiai dronais atakavo taikinius Kursk ir Oriol srityse, sutrikdyta geležinkelių infrastruktūra. Taip pat smūgiuota degalų gamykloms Smolensk, Ryazan ir Krasnodar srityse.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Kaip ir spėjome vakar – šiaurinis sektoriaus flangas atgijo. Rusai ėmė atakuoti ukrainiečių pozicijas link Petropavlivka. Nelabai aišku, kokio dydžio ir intensyvumo šios operacijos. Tačiau neatmestina, kad tai gali būti pradžia siekiant kirsti kelią Svatove-Kupjansk ir taip blokuoti Kupjansk iš šiaurės rytų (o vėliau ir iš šiaurės). Tuo pačiu rusai tęsia operacijas centriniame ruože (Ivanivka – Tabaivka) bei pietų flange (Berestove-Stelmahivka). Ukrainiečiai išlaikė pozicijas. Kad agresorius šiame sektoriuje tikisi pasiekti rezultatų rodo ir suintensyvėję smūgiai Kupjansk Vuzlovyi, ukrainiečių logisitiniam mazgui prie Oskil upės ir tikėtinam vienam iš šio puolimo galutinių tikslų.

Lyman. Ukrainiečiai išlaiko vakar/užvakar atsikovotas pozicijas prie Yampolivka. Rusai savo ruožtu ir toliau koncentruoja pastangas šiauriniame (remiant veiksmus Kupjansk sektoriuje) ir pietiniame (remiant veiksmus Syversk sektoriuje) flanguose.

Syversk. Ukrainos pajėgos neleidžia rusams pasistūmėti Bilohorivka ir Vesele ruožuose.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Tęsiasi susidūrimai, Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas. Negalėdami pasistūmėti rusai bando sulyginti miestą su žeme.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Agresorius įžengė į Archangleske ir po truputį perima aukštumų kontrolę ruože Novoaleksandrivka – Archangelske – Keramik. Jau antra diena rusams nepavyksta pasistūmėti į vakarus ruože Sokil – Novopokrovske. Ar tai reiškia, kad 1) čia ukrainiečiams pavyksta stabilizuoti situaciją, ar 2) rusai pakeitė pagrindinių pastangų kryptį į šiaurę ir bando sudaryti sąlygas ateities operacijoms Toretsk link? Kol kas sunku pasakyti, stebėsime situaciją.

Centras. Rusams visgi pavyko pasistūmėti į pietus nuo Pervomaiske, įsitvirtinti dalyje aukštumos. Tokiu būdu jei ryčiau dar yra ukrainiečių pajėgų, jiems gręsia būti atkirstiems. Be to, piečiau ir žemumoje esančiam Nevelske kyla rimta grėsmė. Jei ukrainiečiai prrastų Nevelskr, agresotius galėtų atskuoti Krasnohorivka iš šiaurės.

Pietinis flangas. Tęsiasi mūšiai Krasnohorivka, Pobeda ir Paraskoviivka, Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

Zaporizhia kryptis. Pasirodė vertinimų, kad galimai rusijos pajėgos iš Zaporizhia krypties į Donetsk kryptį permes 7-ąją ir 76 – oro desanto divizijas. Jei taip, tuomet yra gera ir bloga naujiena. Gera, kad Robotyne pleište rusų pajėgos yra įstrigusios ir didesnių laimėjimų nebesitiki pasiekti. Bloga, kad šiuos desantininkų vienetus permetus į karščiausius sektorius ukrainiečių padėtis gali pablogėti. Neatmestina, kad šie vienetai bus mesti į Chasiv Yar sektorių, kuris desantininkams yra gerai pažįstamas po šios žiemos ir pavasario mūšių dėl Bakhmut.

Pietų kryptis.

Rusų karo propagandistų tarpe su dideliu nerimu laukiama naujų smūgių Kryme esantiems kariniams taikiniams ir Krymo tiltui. Pripažįstama, kad (citata) „yra niuansų dėl išankstinio perspėjimo apie smūgius, ypač jei tai masinis smūgis.“ Paprastai sakant rusų radarai Storm Shadow/Scalp/ATACMS raketas fiksuoja taip pat efektyviai, kaip ir Krymo gyventojai telefonais per savo butų langus. Išeitis – ant baržų jūroje statyti senus sovietinius radarus, kurie veiktų autonomiškai ir taip neva anksčiau pastebėtų apie į Krymą atskriejančias raketas. Genealu. Tarsi ukrainiečiai neturėtų oro ir jūrinių dronų, kuriais ši nuostabybė būtų nuteleportuota pas kreiserį „Maskva“.

Rusai vėl bandė išstumti ukrainiečius iš placdarmų kairiajame Dniepro krante bei salų, aktyviai naudoja aviaciją, kuri mėto KAB‘us. Ukrainiečiai išlaikė pozicijas, padėtis sunki abiem pusėms.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top