Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimt ketvirtoji (balandžio 27) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius surengė didesnio masto smūgį Ukrainos kariniams ir civiliams objektams užnugaryje. Iš 34 oro taikinių ukrainiečiai numušė 21. Tikrai neblogas rezultatas, žinant didžiulį oro gynybos sistemų ir raketų joms trūkumą. Taip pat, reikia pažymėti, kad rusai neatakavo Shahed dronais, tad lengvų taikinių Ukrainos gynėjams beveik nebuvo. Įdomu, kad agresorius po ilgo laiko atakavo didesniu kiekiu Kalibr raketų. 8 jų atskriejo iš nešėjų Juodojoje jūroje, 6 ukrainiečiams pavyko numušti. Tai indikuoja, kad okupantai galimai bent kuriam laikui išsprendė paleidimo mechanizmų nešėjuose nusidėvėjimo ir raketų pakrovimo problemas. Pagrindiniais atakų taikiniais buvo Odesa, Kharkiv, Dnipro ir Vakarų Ukraina.

Ukrainos pajėgos naktį dronais atakavo agresoriaus objektus Krasnodar krašte. Rusai skelbia, kad ukrainiečiai atakavo su daugiau nei 60 dronų. Kiekvienas objektas atakuotas 10-20 dronų spiečiais. Sėkmingai buvo pataikyta kariniame oro uoste Kushevsk: https://t.me/operativnoZSU_chat/195324. Taip pat, pataikyta ir į degalų saugyklas Slavyansk na Kubani ir Ilskyi.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Kaip spėta, atakos Kyslivka – Tabaivka ruože nenurimo. Agresorius intensyviai puola ir sugebėjo pasistūmėti apie 1 km, galimai užėmė Kyslivka kaimelį. Ukrainietiški šaltiniai skelbia, kad šiame ruože gynėjų inžineriniai įtvirtinimai buvo prasti, trūksta netiesioginės ugnies priemonių, šarvuotos technikos. Jei tai tiesa, šią tiesą sunku suprasti, kadangi signalus, kad šiame sektoriuje įvyks puolimas, jau senokai matė, net tokie sofos generolai kaip mes.

Lyman. Sunkūs mūšiai tęsiasi visoje kontaktinėje linijoje. Neatmestina, kad agresorius bando bendromis, dviejuose sektoriuose (Kupjansk ir Lyman) esančiomis pajėgomis, sudaryti sąlygas ateities veiksmams pasiekti Oskil upę. Tam, kad tai padaryti Lyman sektoriuje, rusams būtina bent jau kirsti Zherebec upę ir išvalyti pietinį flangą iki pat Severskyi Donets upės. Tai kontaktinėje linijoje veikiančioms rusų pajėgoms šiame etape yra užduotis maksimum. Jų branduolys, 144-oji motorizuotųjų pėstininkų divizija, yra gerokai aptaršyta ilgus mėnesius trunkančiuose mūšiuose.

Syversk. Kautynės visoje kontaktinėje linijoje tęsiasi, Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Kaip spėjome, mūšiai Bohdanivka – Kalinivka ruože ir Chasiv Yar rytiniame pakraštyje atsinaujino, ukrainiečiai didvyriškai kaunasi ir neužleidžia pozicijų. Sunkios kautynės Ivanivske, rusams ir čia jokių grandiozinių pergalių pasiekti nepavyko. Tokia pat situacija ir Klishiivka – Andriivka ruože.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Nieko džiuginančio ar nuraminančio pranešti negalime. Agresorius toliau po kelis šimtus metrų plečia pralaužą. Labai sunki padėtis apeitame Berdychi, rusai įžengė ir į Semenyvka. Taip pat agresorius jau bando užsikabinti į kritiškai viso sektoriaus gynybai svarbias aukštumas Ocheretyne vakaruose ir šiaurės rytuose. Ukrainos gynėjams labai svarbu kuo skubiau suformuoti fortifikuotą, oro gynybos priemonėmis pridengtą ruožą išlaikant liniją Archangelske – Sokil bei Novopokrovske – Umanske. Priešingu atveju gali tekti priiminėti sunkius sprendimus.

Centras. Vyksta sunkios kautynės, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Pietinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės Krasnohorivka pietiniame ir pietrytiniame pakraštyje. Taip pat labai įtempta padėtis aukštumose aplink Paraskoviivka, ukrainiečiai laiko pozicijas.

Zaporizhia kryptis.

Tęsiasi sunkūs, lokalūs mūšiai. Ukrainiečių raganos (dronai Baba Yaga) tampa vis didesniu rusų galvos skausmu. Su jų pagalba Ukrainos pajėgos intensyviai minuoja vietovę, okupantai niekur nesijaučia saugūs.

Pietų kryptis.

Be pakitimų. Rusų telegram kanaluose pasirodė bravūriškos diskusijos apie galimybę užimti Kherson. Tokiu atveju, rusams tektų forsuoti Dnepro upę bei šturmuoti beveik 300 tūkst. gyventojų turėjusį miestą. Dėl to, jau kelintą mėnesį rusų kariai, kairiajame Dniepro krante negalintys užimti kelių trobų dydžio sugriauto Krynki kaimelio, telegramuose ramina šį entuziazmą – „nu jei viskas gerai, tai po poros metų gal ir galima bandyti imti Kherson“.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top