Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimt pirmoji (balandžio 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknugė


📌 Ukrainos pajėgos surengė smūgius agresoriaus užnugaryje. Smogta degalų gamykloms ir saugykloms Lypeck (apie 280 km nuo kontaktinės linijos), Smolensk (apie 310 km nuo kontaktinės linijos) ir Voronezh (apie 220 km nuo kontaktinės linijos).

📌 Agresorius tikėtina raketomis atakavo taikinius Ukrainos teritorijoje. Vėl terorizuojamas Kharkiv, sprogimai fiksuoti ir Odesa.

📌Okupantų telegramai ūžia dėl jų “gynybos” viceministro t. ivanov sulaikymo. Jis kaltinamas kyšininkavimu bei resursų grobstymu. Z kanaluose su pasimėgavimu vartoma ši tema, tarsi teigiant, kad „va dabar tai jau viskas bus gerai.“ 😃 Neatmestina, kad šis „apsivalymas“ – tai auka prieš v. putino inauguraciją bei garo nuleidimas fronte esančiose pajėgose, kurios dėl nesėkmių kaltina kvailus generolus ir vagis biurokratus.

Žiūrim ką turim fronte 👇

📌 Luhansko kryptis.

📍 Kupjansk. Rusai ėmė aktyviau veikti prie Berestove, tačiau ukrainiečiai apsigynė. Panašu, kad agresoriaus vienetai sektoriuje sujudo, tačiau ar tai rimto puolimo pradžia, ar tik persigrupavimas pamatysime artimiausiu metu.

📍 Lyman. Agresorius aprimo Nadia – Novojehorivka ruože, tačiau tęsia puolimo veiksmus Terny – Yampolivka – Torske ruože. Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas. Taip pat pasirodė nepatvirtinta informacija, kad ukrainiečiai sugebėjo pastumti rusus pietinio flango miškuose.

📍 Syversk. Tęsiasi susidūrimai kontaktinėje linijoje, Ukrainos vienetai ir toliau laiko pozicijas.

📌 Donecko kryptis.

📍 Chasiv Yar. Ukrainiečiai įsitvirtina pietinėse Ivanivske prieigose, rusų kontratakos nebuvo sėkmingos. Panašu, kad toliau Ukrainos pajėgos pasistūmėti kol kas neturi galimybių. Tęsiasi ir okupantų bandymai pajudėti šiaurinėse Chasiv Yar prieigose (Kalinivka) bei prie Klishiivka.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas.

🖇️ Rusai po truputį pildo blogiausią scenarijų – plečia pralaužą aplink Ocheretyne, stumiasi Novobakhmutivka ir atakuoja link kritiškai svarbių aukštumų Ocheretyne vakaruose ir šiaurės rytuose. Ukrainiečiai kontratakuoja, tačiau kol kas blogų tendencijų pakeisti neišeina.

🖇️ CIT jiems nebūdingai optimistiškai vertina padėtį prie Ocheretyne. Jų teigimu, tai nėra didelė problema, nes: 1) rusai pasistūmėję tik siauru pleištu, kurį galima nupjauti kontratakomis ir artilerijos ugnimi, 2) jau atkeliauja JAV pagalba ir Ukrainos gynėjai turės kuom stabilizuoti padėtį ir/ar išmušti rusus iš užimtų pozicijų. Labai norėtume tuo tikėti, tačiau:

🧷 agresorius kasdien bent po truputį plečia pleištą, įsitvirtina gyvenvietėse ir aukštumose. Išmušti jį iš ten bus sunku.

🧷 užtenka prisiminti, kad nuo 2022 m. buvo ne vienas ir ne du rusų siauri pleištai, kuriuos agresorius sugebėjo išlaikyti, o vėliau ir išplėsti. Pvz. nedidelius ir siaurus pleištus rusai Dibrova ir Yampolivka turėjo nuo 2023 m. pradžios. Jų ukrainiečiams nepavyko nupjauti iki dabar, o šiam momentui šie pleištai kažkiek net išsiplėtė.

🧷 JAV parama atkeliauja, tačiau ji keliaus dalimis, o fronte yra bent 4 karšti taškai, kuriuose kritiškai yra reikalingi šaudmenys, ginkluotė ir nebūtinai Ocheretyne bus prioritetas (prisiminkime situaciją prie Chasiv Yar ar Novomykhailivka).

Tad situacijos prie Ocheretyne stabilizavimas nėra užprogramuotas. Taigi, lengva nebus.

📎 Centras. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Agresoriui pavyko nežymiai pasistūmėti Heorhiivka, tačiau esmingai tai padėties nekeičia. Gerokai pavojingesnis agresoriaus spaudimas Krasnohorivka ir Novomykhailivka. Ukrainiečiai kiek gali laiko pozicijas, tačiau padėtis yra sudėtinga.

📌 Zaporizhia kryptis.

Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

Štai taip atrodo mūšio laukas kairiajame Dniepro krante: https://t.me/DeepStateUA/19311. Prieš savaitę ar dvi rusai trimitavo kaip jie „negailestingai naikina“ ukrainiečius esančius kairiajame Dniepro krante bei neva daužo jų valtis, bandančias perkelti vienetus ir resursus per upę. Šiandien okupantų telegram kanaluose nuotaika liūdnesnė – skundžiasi, kad jiems patiems trūksta valčių, Ukrainos gynėjai šeimininkauja salose, o iš kairiojo kranto jų išmušti ir toliau nepavyksta. 😉

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top