Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimt septintoji (balandžio 30) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius su aviacija, raketomis ir Shahed dronais smogė Ukrainos teritorijai Sumy, Kharkiv, Pokrovsk, Nikopol ir Odesa. Didžioji dalis šių smūgių pasiekė tik civilinius taikinius, yra žuvusių ir sužeistų civilių. Atskirai paminėtinas smūgis Odesa balistine Iskander raketa su kasetine galvute virš civilinių objektų.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Agresorius kiek pakeitė savo pagrindinių pastangų kryptį ir ėmė pulti piečiau, t.y. Berestove – Stelmahivka ruože. Tačiau bendras atakų vektorius nesikeičia – link Oskil upės kur galutinis tikslas yra Senkove – Kupjansk Vyzlovyi ruožas.

Lyman. Rusai toliau tęsia operacijas šiauriniame flange (Nadia – Tverdokhlibove), labai tikėtina, kad tai bendros pastangos su Berestove – Stelmahivka ruože veikiančiomis rusų pajėgomis. Čia okupantų tikslas – sudaryti sąlygas prasimušti link Borova.

Syversk. Ukrainos gynėjai atrėmė agresoriaus atakas Bilohorivka ir Vesele ruožuose.

Donecko kryptis.

Vienas kiečiausų ukrainiečių karo ekspertų K. Mashovets (telegram kanalas Zvizdec Mangustu) teigia, kad agresoriaus puolimas Chasiv Yar ir Pokrovsk – Vuhledar šiauriniame flange – tai pasirengimas Kostyantinivka – Toretsk operacijai. Apie galimus rusų bandymus judėti Toretsk link rašėme dar kovo mėn.: https://www.facebook.com/share/DXZh3RUyFFidXPDQ/. Dabar, kai agresorius nustūmė ukrainiečius nuo Donetsk, veiksmai link Toretsk būtų logiškas žingsnis siekiant apsaugoti nuo Ukrainos vienetų atakų visą komunikacinę liniją Debaltseve – Horlivka – Donetsk, kuri kritiškai svarbi rusams siekiant tęsti operacijas link Kramatorsk – Slovyansk.

Chasiv Yar. Ir toliau pagrindinis veiksmas vyksta pietiniame flange. Rusams nesiseka pasistūmėti iš Ivanivske bei Klishiivka – Andriivka ruože. Situaciją stabilizuoti padėjo ir į sektorių permesti Ukrainos GUR specialiosios paskirties vienetai.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Agresorius įsitvirtina Novokalynove ir išstūmė ukrainiečius iš Keramik. Vienintelė kliūtis rusams šiame ruože įsitvirtinti aukštumose, lieka Arhangelske, čia tęsiasi sunkūs mūšiai. Be to, rusai išplėtė savo pozicijas Ocheretyne – Novoaleksandrivka ir stumiasi palei geležinkelį į vakarus. Tikėtina, jie taip bando iš šiaurės apeiti Sokil – Yevhenyvka ruožą, o tada jį bandyti užimti leisdamiesi nuo aukštumų žemyn.

Centras. Tęsiasi mūšiai Netailove – Nevelske ruože, rusai vėl bando atkirsti piečiau Pervomaiske esančius ukrainiečių vienetus. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

Pietinis flangas. Rusams pavyko pajudėti rytiniame Krasnohorivka pakraštyje, sunkios kautynės vyksta Paraskoviivka prieigose.

Zaporizhia kryptis.

Be pakitimų.

Pietų kryptis.

Nors vakar rusų karo propagandistų kanalai trimitavo, kad Nestryha praradimas nieko nereiškia, tačiau agresoriaus vienetai suskubo atsiimti šią salą. Okupantai joje koncentruoja artilerijos ugnį, vykdo puolimo veiksmus, padėtis nėra aiški. Ukrainiečių kanaluose kaltinamas gen. O. Syrskyi, per anksti paskelbęs apie sėkmę.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top