Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimt šeštoji (balandžio 29) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Viešų šaltinių duomenimis agresorius Belhorod srityje apie 80 km nuo sienos stato naują pakilimo taką/oro uostą. Šiuo metu Belhorod veikiantis oro uostas yra apie 45 km nuo sienos, ukrainiečiai nuolat bando jį atakuoti dronais ir raketomis, o po šių metų sausio 24 d. virš Belhorod numušto/nukritusio rusų Il76 šis oro uostas agresoriaus buvo naudojamas labai ribota apimtimi. Naujasis oro uostas/pakilimo takas bus ne tik gerokai toliau nuo kontaktinės linijos, tačiau kartu ir toliau dėl okupuotos Ukrainos teritorijos Kupjansk sektoriuje, kas dar labiau apribos ukrainiečių galimybes jį atakuoti. Kovinės ir transporto aviacijos (tame tarpe ir atakos sraigtasparnių) saugesnis veikimas sąlyginai netoli kontaktinės linijos gali turėti įtakos okupantų pastangoms Kupjansk – Kremina sektoriuose pasiekti Oskil upę.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Rusai tęsia atakas Kyslivka – Tabaivka – Berestove ruože. Pasistūmėti toliau jiems nepavyksta, tačiau situacija išlieka sudėtinga. Kol kas šiauriniame flange (Lyman Pershyi – Pershotravneve) sąlyginai ramu, tačiau tikėtina, kad ir čia gali suintensyvėti agresoriaus operacijos.

Lyman. Okupantai atakuoja visoje kontaktinėje linijoje, Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

Syversk. Sunkūs mūšiai tęsiasi. Rusai bando pasistūmėti Bilohorivka ir Vesele ruožuose, tačiau nesėkmingai. Okupantų 106-osios oro desanto divizijos vienetų kontaktinėje linijoje nematyti, tad neatmestina, kad agresorius dar neįvedė savo rezervo vienetų.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Intensyviausi mūšiai vyksta pietiniame flange. Rusai bando nustumti Ukrainos gynėjus prie Ivanivske bei pralaužti jų gynybą Klishiivka – Andriivka ruože. Ukrainos pajėgos neleidžia rusams stumtis į priekį ir kontratakuoja.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Agresorius pasistūmėjo geležinkeliu link Novoaleksandrivka ir taip perskyrė sektoriaus šiaurinį flangą į vakarinį (Sokil – Novopakrovske – Umanske) ir šiaurės rytinį (Arhangelske – Keramik) ruožus. Negalima teigti, kad sąveika tarp jų nutrūko, tačiau ji tikrai tapo apribota.

Centras. Neatmestina, kad tai ne paskutinės blogos naujienos šiame sektoriuje šią savaitę, kadangi rusams pavyko pajudėti Netailove prieigose. Taigi, šiaurinis flangas yra supamas iš šiaurės ir pietų.

Pietinis flangas. Agresoriui taip pat pavyko pasistūmėti Paraskoviivka rytinėse prieigose. Už 4 km, žemumoje, esančiam svarbiam ukrainiečių komunikaciniam mazgui Konstyantinivka kyla labai rimta grėsmė. Neatmestina, kad ilgai netrukus išvysime atakas prieš kitame kelio gale esantį Vuhledar. Nepatvirtintais viešų šaltinių duomenimis, į pietines Vuhledar prieigas buvo permesta čia 2023 m. žiemą sudaužyta, o vėliau atgaivinta rusų 155-oji jūrų pėstininkų brigada.

Zaporizhia kryptis.

Be pakitimų. Įdomu, kad ukrainiečiai intensyvina dronų Baba Yaga naudojimą. 20 ar net 40 šių dronų spiečiai minuoja kelius, rusų susitelkimo rajonus bei priešakines ukrainiečių pozicijas. Taip pat, šie dronai okupantams ant galvų mėto minosvaidžių minas.

Pietų kryptis.

Ukrainos pajėgos paskelbė, kad perėmė Nestryha salos, esančios Dniepro deltoje, kontrolę. Tai ne vienintelė Dniepro sala, kurią pajėgomis ir/ar ugnimi kontroliuoja Ukrainos gynėjai, tačiau Nestryha yra svarbi, nes uždaro išėjimą į Juodąją jūrą bei palengvina agresoriaus pajėgų aprūpinimo kelio Shkadovsk – Hola Prystan stebėjimą ir dengimą ugnimi.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top