Karas Ukrainoje. Septyni šimtai devyniasdešimt trečioji (balandžio 26) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Luhansko kryptis.

📍 Kupjansk. Dvi-tris dienas agresorius judino vienetus ir štai kontaktinėje linijoje situacija ėmė kaisti. Kaip ir spėjome vakar, rusai pradėjo atakas Kyslivka – Tabaivka ruože, kur veikia 47-osios tankų divizijos vienetai. Ukrainiečiai išlaikė pozicijas, tačiau gali būti, jog tai tik pradžia.

📍Lyman.

📎 Agresorius suaktyvino savo veiksmus šiauriniame flange, t.y. Makiivka ruože. Neatmestina, kad tai siekis paremti rusų vienetus, besiruošiančius veikti minėtame Kupjansk sektoriuje Kyslivka – Tabaivka ruože.

📎 Okupantai tęsia puolimo veiksmus Terny – Yampolivka – Torske ruože bei pietiniame flange. Ukrainos gynėjai atmušė agresoriaus atakas.

📍 Syversk. Tęsiasi sunkios kautynės visoje kontaktinėje linijoje, Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

📌 Donecko kryptis.

📍 Chasiv Yar. Mūšių intensyvumas pasislinko į pietinį flangą. Ukrainiečiai aktyviai minuoja miesto prieigas, o minų laukus dengia netiesiogine ugnimi ir dronais. Rusai bando išspręsti ukrainiečių sukurtą problemą pietinėse Ivanivske prieigose, tačiau išstumti Ukrainos vienetų iš čia jiems nepavyksta. Taip pat, okupantams nesiseka prasiveržti Klishiivka – Andriivka ruože. Neatmestina, kad sąlyginė ramybė šiauriniame flange ir Chasiv Yar rytinėse prieigose yra laikina. Tikėtina, rusai persigrupuoja ir atnaujins puolimą.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Padėtis blogėja. Rusai išplėtė pleištą aplink Ocheretyne flangus – įsitvirtino Novobakhmutivka, įžengė į Keramik. Maža to, bando stumtis aukštumose į vakarus nuo Ocheretyne, (įžengė į kaimelį Soloviove bei palei geležinkelį veržiasi tolyn į šiaurės vakarus). Taip pat, okupantai puola aukštumas į šiaurę nuo Ocheretyne (Archangelske apylinkės).

📎 Centras. Agresorius atakuoja Netailove. Be to, bando nuo Pervomaiske pulti į pietus link Nevelske ir taip atkirsti ukrainiečių vienetus. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas, tačiau taktinė situacija čia Ukrainos gynėjams nėra itin patogi, gali tekti kiek atitraukti savo pajėgas tam, kad išlyginti kontaktinę liniją.

📎 Pietinis flangas. Rusai dar šiek pasistūmėjo pietiniame ir pietrytiniame Krasnohorivka pakraštyje. Čia mūšiai labai intensyvūs ir dinamiški.

📌 Zaporizhia kryptis.

Sunkios kautynės vyksta prie Verbove ir Urozhaine, abi pusės vykdo lokalias atakas. Rusai pripažįsta, kad jų puolimas Robotyne yra įstrigęs.

📌 Pietų kryptis.

Be esminių pakitimų. Okupantai skundžiasi, jog ukrainiečiai su dronais minuoja Dniepro upės salas.

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top